В Ужгороді представили кліп на народну пісню "Під дубиною" у виконанні Мирослави Копинець (ФОТО)

Сьогодні в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулася презентація кліпу на народну пісню "Під дубиною" у виконанні відомої закарпатської етно-співачки Мирослави Копинець.

В Ужгороді представили кліп на народну пісню "Під дубиною" у виконанні Мирослави Копинець (ФОТО)

Першими глядачами відеороботи стали всі причетні до її створення, працівники музею, на території якого, власне, знімали кліп, а також шанувальники творчості Мирослави Копинець, журналісти. 

Присутнім представили направду унікальний проект, який об'єднав багатьох талановитих і небайдужих до популяризації традицій та культури Закарпаття людей – починаючи з обдарованої виконавиці, залюбленої у пісенну автентику краю Мирослави Копинець, автора сучасного музичного аранжування до пісні Олександра Соліча, професійної режисерсько-знімальної групи на чолі з В’ячеславом Єгоровим і артистів, які знялися в кліпі, та закінчуючи численними сприятелями. 

Зокрема, Вікторія Фролова – начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації, яке також підтримало проект, відзначила: саме завдяки подібному синтезу – пісенного й акторського мистецтв, народної атрибутики, що зберігається на території ужгородського скансену – маємо якісний продукт, який різнобічно і, водночас, цілісно презентує культуру нашого краю. "Закарпаттю безперечно є що показати, та нам усе ще бракує саме таких чудових, автентичних і, заразом, сучасних культурних візитівок. Залишається побажати цій відеороботі численних та прихильних глядачів, а творчій групі – натхнення для подальших звершень".    

Директор музею Василь Коцан розповів, що кліп знімали впродовж майже двох місяців на території ужгородського скансену, в епіцентрі – хата з села Тибава Свалявського району, що є однією з перлин експозиції. За його словами, співробітники музею теж певною мірою долучилися до знімального процесу, приміром, надавали консультації режисерам щодо традиційних народних костюмів і деяких обрядових дій, притаманних для відповідного регіону. Результат порадував – музейне "старе село" ожило й наче повернулося в часи своєї молодості, первозданності. 

Саме такого ефекту досягти було доволі складно, – зізналися режисер В’ячеслав Єгоров і відеооператори Олексій Артем'єв та Тимофій Шмайда. По-перше, на території скансену розташовано немало "свідчень сучасності" – технічних пристроїв, туристичних вказівників тощо, які не повинні були потрапити до об'єктиву. По-друге, довелося докласти зусиль, аби втілити у кількох хвилинах отой невловимий дух "старого села", передати весь ліризм сюжету і підкреслити красу самої пісні. "Я дуже люблю етнічну музику, тож коли вперше почув цю пісню – вона здалася мені цікавою, драматичною, про справжні, вартісні життєві істини. Захотілося попрацювати як режисер саме з таким матеріалом, адже, як бачимо, кліпмейкерів, котрі цікавляться розважальними піснями, нині більш ніж достатньо". 

Переконливо вжилися в ролі провідні актори Закарпатського академічного обласного театру ляльок Микола Карпенко та Дмитро Малий, чарівна ужгородка Катерина Левкулич, а також артисти заслуженого академічного Закарпатського народного хору, солісткою якого є Мирослава Копинець. Співачка, до слова, теж присутня у відеороботі.

"Після перегляду кліпу я дуже схвильована, здається, режисерові таки вдалося передати щось невимовно щире, щемливе. Вважаю, що дуже потрібно народну пісню нести, насамперед, до молоді, адже наш народ настільки мудрий, душа його – настільки глибока в цих піснях, кожна з них чомусь навчає: робити добро, любити життя, насолоджуватися нашою казковою природою, шанувати вікові традиції, без яких ми сьогодні не були б собою. Сподіваюся, що це не остання наша спроба по-сучасному звеличити красу народної пісні", – поділилася Мирослава Копинець.

Друга, масштабніша прем'єра кліпу відбудеться 5 квітня в рамках концерту Мирослави Копинець "Neo-автентика", що розпочнеться о 18.30 у Закарпатській обласній філармонії. А вже після відеороботу можна буде побачити і в телеефірі та мережі Інтернет, повідомили Закарпаття онлайн в Управлінні культури Закарпатської ОДА.

31 березня 2017р.

Теги: Копинець, кліп, Під дубиною

НОВИНИ: Культура

17:44
В Ужгороді лунала "Музика кіно"
16:02
П'єсу закарпатського драматурга поставили у Дрогобичі
02:39
Написанню книжок вчили на фестивалі "Книга-фест" в Ужгороді
15:24
В Ужгороді оголосили переможців конкурсу "Книга-фест"
14:59
Мукачівський драматичний театр відкриє 74 театральний сезон виставою "Поліанна"
11:07
Творчий вечір з нагоди ювілею Наталії Орєшнікової відбувся у "Бавці" в Ужгороді
03:10
Хіти світової кіноіндустрії прозвучали у Закарпатській обласній філармонії
09:37
Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород" привітали із 35-ою річницею
15:39
В Ужгороді відкрилася художня виставка Шандора Балога
13:05
Закарпатський муздрамтеатр зіграє виставу у скансені в Ужгороді
18:04
/ 1
В Ужгороді три дні поспіль триватиме "Книга-фест 2020"
11:33
Вечір поетичних читань "Пам'ять і протиріччя" відбудеться в Ужгороді
11:14
/ 3
Митці Ужгорода зібралися на триденний пленер на Великоберезнянщині
02:40
На Ужгородщині відкрилась художня школа "Ром-Арт"
01:31
Театр із Хуста з оркестром завітали до Ужгорода з вересневим міксом музичних жанрів
15:49
Закарпатський народний хор разом із ужгородцями святкував День міста
09:05
У скансені в Ужгороді художник Шандор Балог презентує свій живописний "Рідний край"
00:50
ФОТОФАКТ. У Боздоському парку в Ужгороді тривають вистави для дітей
14:48
В Ужгороді просто неба показали виставу-інтерактивну гру "По щучому велінню"
13:45
/ 1
В Ужгороді до Дня міста відбувається арт-пленер
23:51
Названо лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
18:42
В Ужгороді на сцені Відкритого офісу показали виставу-концерт "Уклін тобі, моя Україно!"
03:24
В Ужгороді вийшла друком книжка-альбом художника і фізика Мирослава Ціпле
02:10
В Ужгороді стартував "ЧЕНДЕЙ ФЕСТ 2020"
02:17
Камерний академічний хор "Кантус" проведе концерт просто неба в Середньому на Ужгородщині
» Всі новини