Рівень злочинності по Закарпатській області є п’ятим найменшим показником по державі

Сьогодні в прокуратурі Закарпатської області відбулась координаційна нарада керівників правоохоронних органів краю на якій обговорили стан протидії злочинності, у тому числі її організованим формам, на території Закарпатської області упродовж 2016 року та організації діяльності щодо розкриття і досудового розслідування кримінальних правопорушень.

Рівень злочинності по Закарпатській області є п’ятим найменшим показником по державі

У нараді взяли участь керівництво УСБ України в Закарпатській області Закарпатського оперативно-пошукового відділу першого територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності НПУ, ГУНП в Закарпатській області, Мукачівського та Чопського прикордонних загонів, Міжрайонного ОРВ ОРУ Західного регіонального управління, керівники місцевих прокуратур.

Як зазначив, відкриваючи захід, прокурор Закарпатської області внаслідок вжитих правоохоронними органами краю заходів, спрямовані на активізацію та підвищення ефективності роботи, рівень злочинності в області із розрахунку на 10 тисяч населення становить 75,3 та є п’ятим найменшим показником по державі (138,6).

Вдалось забезпечити зниження рівня облікованих кримінальних правопорушень на 16,7%, у тому числі особливо тяжких злочинів (-5,9%). Спостерігається зниження кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми, особами, які раніше вчиняли злочини та групою осіб. Значно вищим ніж у державі (28,8%) залишається рівень розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування - 41,3%.

Водночас, прокурор області наголосив, що вжиті упродовж поточного року заходи щодо протидії злочинності та розкриття і розслідування кримінальних правопорушень виявились недостатніми. Зокрема, не в повній мірі забезпечено ефективну протидію тяжким злочинам, кількість яких, хоч і несуттєво, але зросла (на 0,2%). Найбільший ріст тяжких кримінальних правопорушень допущено у Рахівському, Свалявському, Тячівському районах та м. Ужгороді. При цьому, системна робота щодо розкриття та розслідування злочинів згаданих категорій досі не налагоджена.

Не задовольняє і невисокий відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років. Зокрема, за остаточними результатами розслідування розкрито лише 7,6% або 487 таких кримінальних правопорушень.

Однією із найвищих по державі залишається питома вага злочинів проти життя та здоров’я особи (13,4%). Найбільшою вона є у Міжгірському та Іршавському районах.

Через прорахунки у здійсненні координаційної діяльності в області відмічається найвища у державі динаміка росту скоєних очевидних умисних вбивств (замахів) – 37 проти 22 торік, або +68,2%. Такі вчинялись у місті Мукачеві (8), Мукачівському районі (7), місті Ужгороді (5), Іршавському та Тячівському районах (по 3), Воловецькому, Великоберезнянському, Міжгірському та Ужгородському районах (по 2), Виноградівському, Перечинському та Рахівському районах (по 1).

Викликає занепокоєння ріст облікованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Кількість їх збільшилась в усіх районах, крім Виноградівського та Мукачівського.

Незважаючи на те, що упродовж 2016 року число викритих правопорушень щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів зменшилось на майже 70 %, окрім Берегівського району, прокурор області вимагає активізації роботи правоохоронних органів, спрямованої на виявлення кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Низькими є результати роботи правоохоронних органів області по боротьбі з контрабандою наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, у тому числі в її організованих формах.

Правоохоронцям краю спільно вдалося досягти певних результатів щодо питань протидії, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямах - запобігання корупції, бюджетній галузі та сфері охорони лісових ресурсів, але ця робота все ще потребує покращення, адже малоефективною є оперативно-розшукова діяльність правоохоронних органів. Зокрема, територіальними органами поліції до суду скеровано лише 21 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення.

Всього 57 обвинувальних актів скеровано до суду про кримінальні правопорушення у бюджетній системі – ця цифра не відповідає реальному стану справ, наголосив прокурор області.

Незадовільним залишається стан протидії злочинності у сфері контрабанди та нелегальної міграції в діяльності Чопського та Мукачівського прикордонних загонів, а також оперативно-розшукових відділів з місцем дислокації на території Закарпатської області Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Не розшуканими залишаються 442 особи, які вчинили злочини та ухиляються від слідства, суду і відбування покарання, та 106 безвісно зниклих осіб.

З огляду на викладене та з метою підвищення ефективності протидії злочинності, поліпшення координації діяльності правоохоронних органів, підписано спільне рішення координаційної наради вжити конкретних  додаткових заходів щодо зміцнення законності та правопорядку в області, повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

07 березня 2017р.

Теги: рівень, злочинність

НОВИНИ: Кримінал

17:41
/ 2
Заступнику керівника Перечинського відділення поліції, затриманому на хабарі, затверджено обвинувальний акт
17:37
/ 3
За "дипломатичну контрабанду" консула Ігнатка на Закарпатті порушено два кримінальні провадження
13:52
/ 5
На Закарпатті затримали "водолазів" у мокрих гідрокостюмах, що переправляли Тисою сигарети до Румунії
13:10
/ 1
На Іршавщині ще троє членів ДКВ визнали свою вину у незаконній видачі бюлетенів для голосування
13:06
/ 8
На Закарпатті затримали оперуповноваженого контррозвідки СБУ за вимагання хабара за безперешкодний перетин кордону
10:59
На Рахівщині "п'яний" Fоrd з'їхав у кювет, а зупинений у Берегові водій під наркотиками чинив опір поліції
09:56
/ 4
На Закарпатті у вантажному поїзді, що прямував до Угорщини, відкопали з-під руди 2 тис пачок сигарет
00:16
/ 7
Прикордонники офіційно повідомили про виявлення сигаретної контрабанди в авто почесного консула Ігнатка
23:26
/ 66
На закарпатській митниці затримали на контрабанді сигарет скандального дипломата Ігнатка
16:42
/ 1
У Виноградові 79-річний чоловік під час п'яної сварки до смерті побив 83-річного товариша по чарці
16:33
/ 1
В Ужгороді пошкодили монумент жертвам Голодомору
16:05
/ 5
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав і отримав хабар за "дозвіл" на контрабанду сигарет
15:16
/ 1
В Ужгороді зареєстровано провадження за фактом перевищення повноважень патрульними
12:06
/ 3
В Ужгороді та Хусті викрили склади з алкоголем сумнівного походження, який збували по всьому Закарпаттю
10:29
/ 1
У Міжгір'ї нетвереза 62-річна жінка під час сварки порізала свого чоловіка
03:19
/ 11
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
/ 1
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
/ 1
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
21:34
/ 3
Ужгородська міськрада назвала "штучним нагнітанням" реакцію журналістів на "запізнення" свого представника на суд по "Короні"
18:18
На Міжгірщині розірвано договір з недобросовісним орендарем комунальної землі
18:09
За смерть 1-річної дівчинки в ліжечку від запаленої свічки на Перечинщині відповідатиме її батько
15:17
/ 5
Ужгородська міськрада не прийшла на суд за своїм же позовом по "Короні"
14:46
/ 1
ВРП відсторонила суддю Рахівського райсуду Тулика від здійснення правосуддя
12:25
/ 2
На березі Тиси на Закарпатті затримали "водолаза", що, вийшовши з річки, кинувся навтіки від прикордонників
» Всі новини