В Ужгороді патрульні поліцейські з чеськими колегами на прикладі ситуації з ЛІКом пропрацьовували правовий вихід з неправової ситуації (ВІДЕО)

Як уже інформувало "Закарпаття онлайн", в середині жовтня в Ужгороді відбувся цикл заходів в рамках спільного проекту Громадського конвенту, Чеського інституту безпекових досліджень, Центру стратегічного партнерства, за підтримки уряду Чеської Республіки, УжНУ та Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева на тему співпраці поліції та громади.

В Ужгороді патрульні поліцейські з чеськими колегами на прикладі ситуації з ЛІКом пропрацьовували правовий вихід з неправової ситуації (ВІДЕО)

З-поміж іншого, у практичних дослідженнях під час спільного заходу з реформування патрульної поліції місцеві та чеські поліцейські спільно проаналізували випадок (case study) рейдерського захоплення приміщень Мовної школи ЛІК в обласному центрі Закарпаття.

Як повідомила керівник ЛІКу Олена Шенцева, саме новостворена патрульна поліція, яка єдина з правоохоронних органів  отримала кредит довіри від суспільства, має шанс розірвати порочне коло беззаконня в, по суті, корупційній змичці "суд+прокуратура+екс-міліція".

Патрульна поліція в своїй роботі час від часу впирається в стіну корумпованості судів і держаних посадовців, які часто створюють ситуації, що виходять за рамки закону і навіть здорового глузду. Так трапилося, наприклад, з приміщенням колись єдиного комплексу Мовної школи ЛІК, де на практиці стала можливою ситуація, коли за поспіхом "придбаним" судовим рішенням одній особі було виділено у власність 2 і 3 поверхи споруди без окремого входу, тоді як 1-й поверх з земельною ділянкою залишився у власності ЛІКу. Замість остаточно розв'язати конфлікт у правовій площині, власник верхніх поверхів вдався до силових методів вирішення породженого ним правового абсурду. А поліція, яка приїжджала на виклик, не могла збагнути, як це можливо: "Ну десь має ж буди вхід?". Тоді як входу, відповідно до прийнятого судом рішення, дійсно немає.

Якби не отримане обманним шляхом рішення ДАБІ про дозвілна  будівельні роботи в не обладнаній окремим входом частині приміщення, директор митно-брокерської фірми ТОВ "ЄвроКонтинент" Роман Гнатик не мав би ані найменших підстав апелювати до поліції на кшталт "Я хочу робити ремонт у своїх власних приміщеннях, а мені не дають", вторгаючись, під цим приводом, на приватну територію інших осіб і нищачи їх майно.

Викладачі Мовної школи ЛІК телефонували на 102, коли до них, зламавши замки й пошкодивши сигналізацію, увірвалися кремезні чоловіки з погрозами, адже потребували захисту перед грубою фізичною силою. І зовсім не очікували замість цього почути довільне тлумачення ситуації розгубленими поліцейськими: "Ну десь має ж бути вхід".

Насправді, у здавалося б тупиковій побутово-правовій ситуації є вихід: патрульна поліція має відстоювати ЗАКОННИЙ спосіб вирішення будь-яких ситуацій, зокрема, як у цьому випадку, – найабсурдніших.

Аналізуючи події в Мовній школі ЛІК – злам замків і дверей, насильне викидання майна школи з приміщень, що їх, попри триваючі судові спори, оголосив своїми новоявлений власник, – учасники вказаного практичного дослідження дійшли висновку, що поліцейські повинні були запобігти самоуправству, покаравши того, хто вдається до силових дій, нехтуючи вирішенням конфлікту у правовій площині.

На практиці це означає, що будь який варіант застосування сили, примусу, образ, будь-який прояв неповаги до простору чи гідності іншої особи має безапеляційно каратися.

І для цього, як виявляється, у патрульних поліціянтів є достатньо можливостей, передбачених законом про поліцію – складення протоколу про адміністративне порушення за непокору поліцейському, адмінарешт і так далі по наростаючій.

Довіра суспільства до поліції як правоохоронного органу відновиться тільки тоді, коли кожний без виключення громадянин відчуватиме захищеність проти насильства, а насильник отримає беззастережне покарання.

Саме в цьому є визначена законом роль патрульної поліції і саме цього очікують громадяни від патрульного – мати впевненість у тому, що, набравши по телефону номер 102, кожен, хто опинився віч-на-віч з насильником, отримає захист з боку правоохоронців.

У підсумку, вказане практичне дослідження показало, що патрульна поліція Ужгорода і Мукачева відкрита до спілкування з громадськістю, а в процесі цього спілкування – готова аналізувати свої прорахунки, вчитися, вдосконалюватися і приймати відповідальні рішення.

24 жовтня 2016р.

Теги: поліція, насильство, право, закон, ЛІК, Олена Шенцева, Роман Гнатик

Коментарі

elena 2019-08-22 / 19:40:26
Несподіваний поворот в біографії Р. Гнатика - рейдер обурюється що до нього застосували рейдерські манери https://www.youtube.com/watch?time_continue=129&v=VKouZ5UYl4A

elena 2019-02-06 / 11:48:56
Продовження історії Гнатика та його братів Поповичей. Апетити зросли, вірус продовжує поширюватися. Звісно, коли його не лікувати, http://vikna.if.ua/m/news/category/ua/2018/12/12/93342/view

Ігор 2016-10-25 / 16:36:07
Справді, нашо йому там робити. Достата, що кум ще робить і добре робить, все по схемі 120 за тунель, 50 за кардіо, з Лік нич не скосиш, так приміщення заберуть. Пригодяться жонам, " бувшим"

Дожилися 2016-10-24 / 23:43:58
Мовна школа ЛІК володіє нерухомістю в центрі Ужгорода з 1993 року. Вражає інше: спроба протиставити поняття "чесно" і "нерухомість в центрі міста" як несумісні. І сміх і горе.

Robin 2016-10-24 / 23:23:40
А що робить чесна школа в нерухомості в центрі міста?

Ігорю 2016-10-24 / 21:17:09
А хіба він зараз працює в СБУ? Вроді має фірму, тут написано

Чікі 2016-10-24 / 19:21:34
Рома гнатик, там же написано.

Ігорю 2016-10-24 / 15:31:37
Про кого мова?

Ігор 2016-10-24 / 13:17:27
О! А звідки в сбушника, який живе чесно на одну зарплату купити нерухомість в центрі міста і їздити на Range Rover?

НОВИНИ: Соціо

17:48
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 2
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 1
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 1
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 1
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини