В ужгородському Альпінарії споруджують недоречний "лугош" (ФОТО)

В Ужгороді, в сквері Альпінарій, що в центрі міста, сьогодні розпочалося спорудження абсолютно недоречної в цьому місці металевої конструкції.

В ужгородському Альпінарії споруджують недоречний "лугош" (ФОТО)

У соціальній мережі Фейсбук споруджувану перголу вже охрестили "лугошом" - так на Закарпатті називають металеву опору для винограду. Відповідні світлини викликали абсолютну виправданий у цьому випадку шквал обурення.

Як наголошується, ініціатори "покращення" скверу, освоюючи грантові кошти, почали втілювати в цій унікальній місцині власну відсутність смаку, до того ж - проігнорувавши висновок містобудівельної ради, члени якої наголосили  на неприпустимості серйозних втручань в Альпінарії, максимум – благоустрій і догляд.

Практично всі учасники обговорення вимагають знесення недоречної конструкції, яку встановлюють лише на основі погодженого виконавчим комітетом міської ради переліку робіт, а не самого проекту.

Що суттєво, як видно на опублікованих світлинах, під споруджувану перголу автори проекту ще й зрізають великі гілки унікальних дерев, що перешкоджають втіленню їх "задумів".

Фото Маріанни Собран і Костянтина черкая

22 вересня 2016р.

Теги: альпінарій, пергола, лугош

Коментарі

форестер 2016-09-23 / 23:35:16
Ужгородець, ти відрізняєш поняття "прибирання" від поняття "якісний ландшафтний дизайн"? Яким чином цей дебілкуватий лугош, несумісний з поняттям "альпінарій", рятує від "кришок від пива та бичків"?

Ужгородець 2016-09-23 / 21:13:01
Коли я в останнє був у тому альпінарії то серед кришок від пива та бичків можна було розгледіти і землю!!!! Великий плюс за таку ініціативу

читач 2016-09-23 / 09:32:43
В одній статті читав, що усіма ужгородцями любимий сквер. Живу в Ужгороді більше 10 років, крім бомжів у сквері рідко кого бачив.А про піпу не знав....

Степан Крук 2016-09-23 / 09:20:39
А в тому альпінарію встановлено унікальну за естетичним смаком бронзову скульптуру знаним закарпатцям Ерделі та Бокшаю. Бокшай сидить з піднятою рукою - чи то рюмку в руці тримає хрустальну і тому не помітну, чи судома руку схопила? А була в руці Бокшая люлька і без цьої піпи при житті його увити було не можливо. Як Сталіна. Украли вандали піпу в Бокшая і залишилася художня композиція в недовершеній іпостасі. Забула про піпу влада, мовчать закарпатські митці, не помічають цього й численні активісти. То може варто відновити спочатку художню і історичну справедливість, реставрувати памятник, повернути Бокшаю піпу, а не ловгоші монтувати. Для цього не потрібно великих коштів (скільки тота піпа коштує?), потрібна перш за все совість! І не треба для відмазки шити сюди закон про адміністративну відповідальність за паління в громадському місці, або інші недолугі відговорки, на котрі чиновники здатні... Владо, верни Бокшаю піпу!!!

читач 2016-09-23 / 08:36:20
Гарно роблять. Дивіться,як красиво і з якісного каменя викладено під лавками. Металоконструкції оригінальні. Вже чекаю результат. А гроші великі спишуться полюбому. Мені байдуже ціна, як і ужгородцям- головне, щоб якісно і зі смаком!!!!!!!!!

Бандерівець 2016-09-23 / 07:39:32
Коли сирожа -кепочник страшилок на пнях пагородив по проспекту то актів*ятори візжали од радості а тут не руйнують а гарне роблять і їм уже то впоперек горла бо оаола не зрубати або рахімчика із майстерканьою нема

Дід Микола 2016-09-23 / 07:16:51
ну так гроші гранту треба списати, чи ви думаєте, що ваони чесні всі? бабло єжине божество всіх людішек)

патріот 2016-09-23 / 01:05:50
Дебілізм. Лишіть альпінарій у спокої

riRINA 2016-09-22 / 23:49:13
Ще ся тот не вродив, оби вам догодив!

НОВИНИ: Соціо

17:48
/ 2
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 4
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 1
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 2
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
15:59
/ 2
На Закарпатті відбудеться Регіональна платформа з обговорення змін до Конституції щодо місцевого самоврядування
14:12
В Ужгороді презентували мобільний додаток, що полегшує людям із порушенням слуху спілкування в держустановах
14:08
На Закарпатті в січні, порівняно з груднем-2019, ціни на продукти харчування зросли на 1,4%
12:54
Вартість платних медичних послуг в Ужгородському пологовому будинку зросте на 10%
11:53
/ 1
Мешканці Закарпаття накопичили боргів за спожитий газ на 1,1 млрд грн
10:35
За незаконно зірвані підсніжники та шафрани закарпатці платитимуть по 62 грн за один
09:13
/ 1
Проєкт державного стандарту базової середньої освіти презентували в Яношах на Берегівщині
09:06
/ 2
За 1 куб газу, спожитий у лютому, закарпатці платитимуть 5 грн
22:08
/ 1
Ужгородці можуть подарувати своїм коханим на 8 Березня найромантичнішу музику з кінофільмів у виконанні симфонічного LUMOS Orchestra
18:54
/ 1
В Ужгороді прозвучать театральні "Монологи вагіни"
18:04
На Ужгородщині поновлено права двох дітей-сиріт на отримання пільг у сфері забезпечення житлом з боку держави
17:33
У Мукачеві патрульні спільно з громадянами врятували потенційного самогубця від стрибка з мосту
17:26
/ 2
У міській лікарні Ужгорода запрацює нова операційна
16:29
/ 3
Найбільше вільних вакансій на Закарпатті – на підприємствах переробної промисловості, у торгівлі та ремонті автотранспорту
16:12
/ 2
У Мукачеві визначалися, як запобігатимуть поширенню коронавірусу
15:18
Закарпатців попереджають про значне погіршення погодних умов
15:12
/ 1
Біля філії "Суспільного" в Ужгороді відбулася акція протесту проти змін у роботі регіональних мовників
14:21
Через 500 пачок сигарет угорець залишився на митниці на Закарпатті без автівки
12:14
/ 1
У госпіталізованого до інфекційної лікарні закарпатця виявили гострий бронхіт
10:59
/ 4
Окрім як у закарпатському ПП "Тиса", температуру в пасажирів з Італії перевірятимуть також в аеропортах "Бориспіль" і Київ"
10:32
27 лютого – суд щодо скасування скандального екологічного висновку стосовно будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві