В Ужгороді спілкувалися влада і ОСББ (ФОТО)

У вівторок, 13 вересня, у сесійній залі Ужгородської міської ради відбулася робоча зустріч керівництва міста із представниками ОСББ, ЖБК – обговорювали напрямки фінансової підтримки об’єднань співвласників багатоповерхівок з боку міської ради і вирішення проблемних питань їхньої діяльності.

В Ужгороді спілкувалися влада і ОСББ (ФОТО)

«На сьогодні в Ужгороді вже 248 ОСББ і майже половина з них, 118, створені з початку нинішнього року. За підтримки міського бюджету діють кілька програм підтримки об’єднань співвласників. У рамках Програми підтримки ОСББ на 2011-2014 рр. було спрямовано лише 1 млн. грн. У 2015 р. – профінансовано капремонт 26 житлових будинків ОСББ на суму понад 4,2 млн. грн., а цього року передбачено спрямувати кошти на капремонт вже 42-х багатоповерхівок на майже 9,4 млн. грн. Натомість, хочемо бачити і із вашого боку свідому участь і відповідальність. Маю велике прохання – утримуйте свою прибудинкову територію в належному стані, стежте за її благоустроєм, аби було чисто, викошена трава, все впорядковано і не виникало ніяких нарікань», – зазначив на початку зібрання міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Далі начальник податкової інспекції міста Марія Бадида ознайомила учасників тренінгу зі змінами щодо реєстрації і надання ознак неприбутковості ОСББ і ЖБК та повідомила, що всі вони повинні внести зміни в статутні документи до 1 січня 2017 р. у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу. «Метою є отримання відповідних пільг при сплаті податків і можливість використання закумульованих коштів за призначенням без оподаткування», – зауважила Марія Петрівна.

Активніше долучатися до програм утеплення будинків за рахунок надання кредитів закликали присутніх під час засідання представники банків. Зокрема, вони розповіли про реалізовані енергозберігаючі проекти з кредитування ОСББ та схему відшкодування задіяних коштів з боку держави.

Заступник начальника Ужгородського МРЕМу Михайло Німець докладніше роз’яснив порядок укладання договорів між енергетиками та ОСББ щодо споживання електроенергії на освітлення місць загального користування та роботу ліфтів.

Заступник директора КП «Водоканал м. Ужгород» Сергій Воробець окреслив шляхи подальшої співпраці між їхнім підприємством та ОСББ, ЖБК, управителями багатоквартирних житлових будинків з огляду на прийняті нормативні акти.

Поінформували також про порядок оформлення прибудинкової території у власність, постійне користування ОСББ, а також як оформляти пільги та субсидії мешканцям ОСББ. Доповіли відповідно начальник відділу землекористування Ужгородської міської ради Олександр Чепкий і начальник управління праці та соцзахисту населення Андрій Біксей.

Жваве обговорення у залі викликав блок виступів щодо утримання прибудинкової території ОСББ, ЖБК відповідно до Правил благоустрою – в.о.директора департаменту міського господарства Оксана Пайда наголосила на основних нормах, яких необхідно дотримуватися.

Загалом робоча зустріч тривала чотири години, багато запитань від голів ОСББ та ЖБК свідчать, що подібні заходи потрібно проводити й надалі, адже чимало питань дискусійні, потребують фахових пояснень.

«Залишається чимало невирішених питань із певними особливостями, на які місто, на жаль, ніяк вплинути не може. На нинішній зустрічі були озвучені і донесені до відома голів ОСББ та ЖБК всі наявні зміни у законодавстві, які стосуються їхньої діяльності, наголошено на дотриманні визначених правил, процедур. Міська влада й надалі готова здійснювати дієві кроки на підтримку ОСББ в реалізації їхніх намірів та налагодження взаємодії з низкою установ», – підсумував заступник міського голови Ужгорода Олександр Габор.

14 вересня 2016р.

Теги: ОСББ, прибудинкова територія, Віталій Грего

НОВИНИ: Соціо

02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 6
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 7
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 3
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
» Всі новини