Закарпатські письменники презентують на Форумі видавців у Львові з вагомий доробок

З 15 по 18 вересня у Львові проходитиме 23-й Форум видавців – найдавніша і наймасштабніша в сучасній Україні книжкова виставка-ярмарок.

Закарпатські письменники презентують на Форумі видавців у Львові з вагомий доробок

Усупереч загальним не надто втішним тенденціям нашого культурного життя цей форум обіцяє стати найбільш насиченим і якісним за всю історію – понад 1200 подій за участі 350 авторів і 158 видавництв у 60 локаціях. Найбільш представницькою за всю історію цих ярмарків, як на нас, є і закарпатська авторська команда, серед якої мінімум сім чоловік, включаючи обох наших Шевченківських лауреатів.

Андрій Шолтес представить аж дві нові книжки. Колись він починав як журналіст, минулого року видав першу художню книжку “T-shirtлогія”, присвячену сучасній молодіжній субкультурі і ілюстрована десятками зображень футболок з дотепними написами. Зараз же А.Шолтес презентує книгу «Фрики Європи, або Експедиція за вином», прочитає лекцію про мандри Європою ще з 90-х по музичних фестивалях та найцікавіших фриків (“чудиків”), яких там зустрів. Окремо прозвучить, за авторським визначенням, напівфестивальний роман «Остров Sziget» - як зрозуміло з назви, про найкрутіший угорський фестиваль сучасної музики, життя-буття на фестивальному острові посеред Дунаю, пригоди музикантів і слухачів.

Андрій Любка презентує щойно видану збірку оповідань «Кімната для печалі”. Щойно цими днями її презентовано на фестивалі у Чернівцях, а 13 вересня з нею можна буде ознайомитися у нашій обласній бібліотеці. На відміну від попереднього гостросатиричного аж до повного стьобу “Карбіду” це психологічна проза, дещо несподівана у творчості даного автора, можливо, вона відкриває новий етап у його творчості.

Мирослав Дочинець везе до Львова щойно виданий роман «Мафтей” – філософський детектив, що відбувається у Мукачеві 1851-1852 р. , побудований переважно на любовних інтригах, що не було характерно для попередніх романів.

Свій перший роман представить Василь Кузан – “Експрес-наречений”. Умовно її можна кваліфікувати як посібник з виживання на іршавському (ширше – закарпатському) весіллі – жорсткому і нещадному. Гострий погляд із середини не лишає невисвітленим жоден закапелок цього епічного дійства. За визнанням його видавця В.Шовкошитного, це буде справжнє відкриття для загальноукраїнського читача.

Прозвучить на форумі і серйозна монографія з закарпатської історії – "Полеглих ми так і не поховали" Михайла Фатули. Це історія 85-го полку айстро-угорської армії, формованого і базованого на Мараморощині і Угочанщині (там воював предок автора), відтворено його бойовий шлях упродовж усіх чотирьох років війни, книжка багато ілюстрована. Вона безпрецедентна в сучасній Україні, де поки немає іншої історії однієї військової частини у Першій світовій.

Також виступатиме на ряді колективних читань Томаш Деяк – автор двох збірок авангардної поезії, один з організаторів літературного процесу на Закарпатті. Укупі з двома літературними побратимами з того боку карпатських перевалів виступить Петро Мідянка, що оприлюднить свої нові, ще недруковані вірші.

Характерно, що понад половину з представлених книжок закарпатських авторів видано поза областю. Місцеві видавництва не здатні здолати крутих карпатських перевалів, тому наші письменники чинять приблизно так, як художники і 90-ті, що виїжджали до Будапешта чи Праги, писали прямо там і там же реалізовували свої картини.

Також поколінню "подвійних шістдесятників" (народилися у 1960-х і зараз стоять на порозі або й розміняли власне 60-ліття) впевнено наступають на п’яти тридцятилітні з пропагандою рідної їм молодіжної субкультури 1990-2000-х.

 

З наших видавництв традиційно будуть “Карпати” і “Патент”. Хоча й Ужгородському національного університету, який наполегливо і успішно бореться за зростання власного рейтингу не завадило би поміркувати про власну представленість окремим стендом уже на 24-му форумі.

 

Сергій Федака

11 вересня 2016р.

Теги: книжка, Форум видавців

НОВИНИ: Культура

13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
22:47
Арійський світ Ярослава Ороса
10:52
Одну з найдавніших закарпатських церков відновлюють у Гукливому на Воловеччині
16:33
Традиції лозоплетіння переймала молодь у майстрині з Ізи на Хустщині
10:07
В Ужгороді актори з Франції декламуватимуть поезію та виконають французькі й українські пісні
» Всі новини