В Ужгороді детально розповіли про насичену програму Свята закарпатської культури

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів Свята закарпатської культури, яке відбудеться 10 вересня у рамках Проекту Подорожуючі ляльки.

В Ужгороді детально розповіли про насичену програму Свята закарпатської культури

Як розповіла  координатор проекту Леся Носенко, свято буде цікавим як для жителів міста, так і для туристів. Воно матиме дві частини: денну та вечірню. Денна програма відбуватиметься на площі Театральній, де презентуватимуть результати проекту, проводитимуться різноманітні, дуже цікаві творчі майстер-класи для дітей. Учасники матимуть можливість презентувати свої роботи та продавати їх. Усі вилучені кошти підуть на допомогу людям з особливими потребами. Для всіх учасників свята буде своєрідний дрес-код – елементи закарпатського одягу. 

За її словами, під час заходів на площі Театральній учасників свята, глядачі, гостей міста запрошуватимуть на прем’єру вистави лялькового театру «Бавка» «Чарівна повітряна куля». Опісля відбудеться концерт, учасниками якого стануть вихованці Ужгородської дитячої школи мистецтв та Палацу дитячої творчості.   

«Друга частина свята – вечірня. Вона відбуватиметься на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту. Тут буде представлена одна із найвідоміших вистав лялькового театру «Бавка» «Недотепа із Вертепа», а також «Весільна подорож» від Закарпатського народного хору», – розповіла Леся Носенко.  

Мирослав Петій, директор Закарпатського обласного лялькового театру «Бавка» детальніше розповів саме про «лялькову» складову Свята закарпатської культури: «У виставі «Чарівна повітряна куля» (словацький режисер Павло  Угер, драматург Іван Согел, музика Олександр Ухач, художник Ольга Філончук) задіяні провідні актори «Бавки» та театру ляльок з міста Кошице.  Прем’єра вистави відбулася 5 червня на театральному фестивалі у Кошице. Крім того, була представлена ще 5 словацьких містах. В Україні вже була показана у Середньому та Королеві, але ужгородський глядач ще її оцінити не встиг. Сама вистава складається з 10-ти кіносценаріїв, які поєднуються між собою. Театральна постановка,  за яку відповідає наш театр, буде представлена в Ужгороді 10 вересня о 13.15. Вона буде українською мовою. А вже о 14.15 – словацькою... Ввечері на території музею ми покажемо нашу відому виставу «Недотепа із Вертепа»  (режисер Олександр Куцик, головні ролі – Наталія Орєшнікова та Микола Карпенко)», – розповів Мирослав Петій.  

Крім того, пан Мирослав розказав і про нову роботу закарпатських лялькарів: «У рамках проекту «Подорожуючі льялки», спільно з кошицьким театром ми працюємо над реалізацією 10 дитячих телевізійних фільмів. Вони вийдуть у наступному році». 

Про «Весільну подорож» розповіла керівник Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук: «Хор покаже фрагменти зкарпатського весілля. Фрагменти – тому, що все охопити майже неможливо. Основні герої – молода і молодий, вбрані у автентичні костюми, які вже їдуть до нас з Хуста. Навіть буде  автентична коронка! Крім молодих, – старости, підставна молода. Обов’язково буде танець молодої. Усі охочі зможуть разом із нами вивчити найбільш популярний закарпатський танець увиванець. Закарпаття багатонаціональне, тому ми будемо йти від хатки до хатки, які представляють різні райони, і виконуватимемо танці і пісні цього регіону. Наприклад, біля хатинки Рахівського району покажемо фрагмент закарпатського весілля «Шовкова косиця». Будуть і словацькі, і угорські, і румунські частинки.  І цигани завітають. Це буде природно, дуже органічно», – розповіла пані Наталія.  

«Це буде не сценічне виконання, глядачі дійсно зможуть себе відчути на весіллі», – додала вона. Виступ Закарпатського  народного хору розпочнеться у музеї архітектури і побуту о 18.00. Весілля стартує о 19-ій. 

Представниця Закарпатського регіонального центру соціальної реабілітації та профорієнтації «Вибір» Христина Олексій розповіла про волонтерську та творчу складову свята: «Ми працюємо з молоддю з інвалідністю і нещодавно у нас відкрилася творча кімната. До її роботи активно долучалися і волонтери, і самі учасники, тому у нас накопичилися творчі вироби. І ми вирішили їх продавати. З того часу беремо участь у різних виставках, ярмарках і раді, що і цього разу ми маємо можливість долучитися до святкування.  Протягом заходу наші клієнти і волонтери на площі Театральній будуть проводити майстер-класи із виготовлення ляльок-мотанок та весільних бутоньєрок.  Усі, хто долучиться, зможуть взяти частинку виробленого собі, а частинка буде продаватися. Вилучені кошти підуть на ремонт приміщень нашого центру, який почався буквально вчора».  

Майстер-класи відбуватимуться на площі Театральній з 12.30 до 17.00. 

Галина Пендерецька, заступник директора ПАДІЮНу зазначила: «10 вересня ми проведемо досить багато різних заходів у рамках Свята закарпатської культури. І виготовлення сувенірів, і вироби із глини, творчі заняття. Крім того, представимо нову концерту програму від народного жанру – до сучасного.  Також цього дня на площі можна буде записатися до гуртків ПАДІЮНу (з 12.30). Участь у святі візьме і наша Студія пантоміми,  клоуни, які будуть зустрічати дітей і даруватимуть гарний  настрій. О 12.30 на Театральній буде костюмована зустріч ляльок». 

Керівник асоціації «Закарпаття без сиріт», керівник Жіночого клубу «Сороптиміст» Тетяна Мачабелі  розповіла про додатковий благодійний захід, який проводитиметься у рамках Свята закарпатської культури: «У п’ятницю, 9 вересня, з 18.00 до 21.00 у готелі «Гостинний дім» ми будемо випікати шутимині (тістечка). На цей майстер-клас ми запросили сім’ї, у яких батьки загинули в АТО. Ми покажемо дітям і дорослим різні види випічки. А у суботу будемо продавати їх, усі кошти будуть спрямовані на допомогу для сімей загиблих учасників АТО», – розповіла пані Тетяна, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

09 вересня 2016р.

Теги: програма, свято

НОВИНИ: Культура

13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
22:47
Арійський світ Ярослава Ороса
10:52
Одну з найдавніших закарпатських церков відновлюють у Гукливому на Воловеччині
16:33
Традиції лозоплетіння переймала молодь у майстрині з Ізи на Хустщині
10:07
В Ужгороді актори з Франції декламуватимуть поезію та виконають французькі й українські пісні
» Всі новини