На Закарпатті 60 художників з усієї України творили на пленері біля Синевирського озера (ФОТО)

Перлина Закарпаття Синевирське озеро – це цілюще кришталево чисте повітря, мальовничі гори, водоспади та сердечна гостинність закарпатців.

На Закарпатті 60 художників з усієї України творили на пленері біля Синевирського озера (ФОТО)

Цьогорічне літо подарувало учасникам пленеру "Синевир-2016.Літо" казку. Протягом двох тижнів у мальовничому куточку Міжгірщини біля Синевирського озера творили 60 митців з різних куточків України.

Різних та самодостатніх авторів об'єднала жага творчості та чергова можливість зустрітися та попрацювати з колегами в творчій дружній атмосфері, за якою плідно працюється й народжуються нові ідеї для формування сучасного образотворчого мистецтва. 

Закарпаття колись вважалося  батьківщиною пленерного живопису, а пленер – це творча лабораторія митців. Може тому й зародилося таке поняття, як «закарпатська школа живопису» – кольорове, насичене, з прекрасним композиційним вирішенням А саме така пора як серпень, на межі літа і осені, коли такі яскраві барви, особливо приваблює художників в Карпати для живопису та більш близького спілкування. Завдяки такому спілкуванню якраз і пізнаються творчі й народні традиції.

Місцем теперішнього живопису під відкритим небом стало підніжжя та округи Синевирського озера, заповідника "Синевир". Це один з наймальовничіших куточків гірського краю, особливо за літньої пори.

Цього разу на запрошення художників з Ужгорода Людмили Боршош і Світлани Кирлик та художника з Виноградова Вячеслава Поповича (Севлюш-АРТ) у пленері брали участь митці з різних куточків України: Київа,  Івано-Франківська, Мукачево, Дніпра, Полтави, Львова, Виноградова, Харкова та інших.

Попри примхливу погоду, протягом  двох тижнів панувала тепла, дружня атмосфера, були виїзди, екскурсії на Синевирське озеро, гору Заозірна, музей-село в Колочаві, перевал Кам'янка. Кожен вечір художники мали змогу переглядувати мистецькі ролики, пленерні фото. В контакті з живою природою, людьми, які живуть серед неї, продовжують віковічні традиції, художники мали можливість збагатитися новими враженнями та передати їх у своїх роботах. Збережена культура побуту навколишніх сел  із її чистим повітрям, зеленим гірським ландшафтом, піклуванням про природу, предмети господарювання, стали  прикладом цивілізованого екологочіного підходу європейського суспільства до навколишнього середовища.

Один із учасників пленеру, відомий український художник Володимир Сандюк (Івано-Франківськ), малюючи в хащах закарпатських гірських краєвидів, зауважив, що, працюючи на природі, "зір сприймає її такою, як вона є, у багатокольоровому такому вигляді, а не так, як у майстерні, більш сконцентрованому на сюжеті чи кольоровій палітрі...". Дотепний гумор іншого учасника пленеру Вячеслава Поповиа з його увагою до гри українських і закарпатських слів та інтонацій, з безпосередньою й влучною характеристикою творчого процесу від задуму до його реалізації, приязню, яка випромінювала на колег, також сприяли плідности художньої праці, тож писалось на пленері легко й натхнено.

Пленер під Синевирським озером подарував митцям з різних куточків Украіїни, різних поколінь та мистецьких стилів можливість провести цікаві, насичені працею та відпочинком, захоплюючими екскурсіями у закарпатських традиціях дні у єднанні з неперевершеною природою Карпатських гір.

Споглядаючи красу природи, художники написали і церкви, розташовані на території села Синевирська Поляна, і пейзажі, і натюрморти.

Село розташоване серед мальовничих карпатських гір, примітне своєю древньою й багатою історією, розміреним плином життя, цікавою архітектурою та багатою народною культурою, що мало де збереглася. Там гарно працюється, добре відпочивається.

Усі роботи – дуже різні, втім, у кожній з них відчувається вплив місцевого колориту.

Швидко промайнув час, але чудова атмосфера, запаморочливі літні миті надовго залишаться у спогадах та на полотнах учасників пленеру.

Вячеслав Попович для Закарпаття онлайн

07 вересня 2016р.

Теги: пленер, Синевир, художник

НОВИНИ: Культура

09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
22:47
Арійський світ Ярослава Ороса
10:52
Одну з найдавніших закарпатських церков відновлюють у Гукливому на Воловеччині
16:33
Традиції лозоплетіння переймала молодь у майстрині з Ізи на Хустщині
» Всі новини