Андрій Курков розповів в Ужгороді, що свій перший вірш він присвятив хомячкові, другий – дідусеві Леніну

28 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася перша літературна зустріч у рамках запланованої на грудень V виставки-ярмарку «Ужгородський книжковий Миколай» — прес-конференція письменника, майстра політичного детективу Андрія Куркова. Гостя представив професор Сергій Федака, який пообіцяв ще чимало зустрічей із видатними сучасними письменниками до 13-14 грудня, коли відбудеться сам ярмарок.

Андрій Курков розповів в Ужгороді, що свій перший вірш він присвятив хомячкові, другий – дідусеві Леніну

Літературознавець Михайло Рошко зауважив, що у світі традиційно оцінюють літераторів за рейтингом продажу, а не за членством у найрізноманітніших спілках. За таким критерієм Андій Курков є одним із найбільш успішних письменників в Україні. На власну думку гостя, сьогодні він — найбільш оплачуваний автор на пострадянському просторі, проте виключно за рахунок зарубіжних видань. Його книги вийшли в перекладах 32-ма мовами світу, в тому числі англійською, французькою, японською, китайською, голландською, литовською, івритом. Водночас у колекції автора, за його ж зізнанням, є понад 500 листів-відмов від видавництв різних країн світу. На початку кар’єри власні переклади кількох сторінок своїх романів англійською мовою на захід А. Курков передавав через знайомого.

Народився під Ленінградом, у дворічному віці переїхав до Києва. Писати почав «випадково у 6 років». Це був вірш про самотність хом’ячка, який втратив свого друга. Другий вірш Андрій Курков присвятив дідусеві Леніну. З того часу написав 3 романи про історію революції радянської ментальності. Перша книга вийшла друком за 2-3 тижні до розпаду Радянського Союзу. А першою рекламою стало оголошення на київських автобусах — перша в історії реклама на транспорті в українській столиці. Автор заплатив 75 $ за 3 місяці, але реклама їздила ще півтора року. У результаті було продано 5 тисяч примірників філософського роману.

Свого часу А. Курков сам продавав свої книги на Андріївському узвозі з табличкою «Я — автор», найкращий показник тоді був 19 проданих книг у день. Сьогодні ж у світі продано понад 4,5 мільйонів його книжок. 

Гість зізнався, що двічі починав писати роман про кохання без політики, але нічого не виходило. Без політики вдається написати лише дитячі казки. Перші такі створив під час  строкової служби в Одеській в’язниці.

Література, за словами А. Куркова, в Україні стала «нормальною професією» і в чомусь наблизилися до шоу-бізнесу. Ситуація набагато краща, ніж в Росії, бо «у нас є молода генерація письменників, до того ж українська сучасна література вільна від незацікавленої у ній держави, отже, справді незалежна. Підтримують її лише читачі».

«За моїми сценаріями знято 20 фільмів, — розповів письменник і кіносценарист. — Останній сценарій був замовленим Міністерством культури. Однак нічого не вийшло, бо я відмовився по телевізору оголосити підтримку кандидату В. Януковичу». Упродовж шести років А. Курков викладав сценарну майстерність на кінофакультеті Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, а також у Кембриджі. А. Курков — член Національної спілки письменників України та Спілки кінематографістів України, член Європейської кіноакадемії та англійського ПЕН-клубу.

На його думку, головна проблема закарпатської літератури — територіальні відрізаність від столиці. Водночас «все залежить від можливості авторів, грубо кажучи, залазити в телеекран». Письменник пообіцяв долучитися до промоції закарпатських авторів, зокрема, пообіцяв організувати в Києві ще одну презентацію збірки «Джинсове покоління».

29 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини