В Ужгороді Андрій Курков зустрівся з шанувальниками своєї творчості

До обласного центру Закарпаття завітав один із відомих не тільки в Україні, а й за її межами письменників - автор бестселерів сучасної української літератури Андрій Курков.

Андрій Курков
Андрій Курков
28 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася перша літературна зустріч у рамках запланованої на грудень V виставки-ярмарку «Ужгородський книжковий Миколай» — прес-конференція письменника, майстра політичного детективу Андрія Куркова. Гостя представив професор Сергій Федака, який пообіцяв ще чимало зустрічей із видатними сучасними письменниками до 13-14 грудня, коли відбудеться сам ярмарок.
Літературознавець Михайло Рошко зауважив, що у світі традиційно оцінюють літераторів за рейтингом продажу, а не за членством у найрізноманітніших спілках. За таким критерієм Андій Курков є одним із найбільш успішних письменників в Україні. На власну думку гостя, сьогодні він — найбільш оплачуваний автор на пострадянському просторі, проте виключно за рахунок зарубіжних видань. Його книги вийшли в перекладах 32-ма мовами світу, в тому числі англійською, французькою, японською, китайською, голландською, литовською, івритом. Водночас у колекції автора, за його ж зізнанням, є понад 500 листів-відмов від видавництв різних країн світу. На початку кар’єри власні переклади кількох сторінок своїх романів англійською мовою на захід А. Курков передавав через знайомого.
Народився під Ленінградом, у дворічному віці переїхав до Києва. Писати почав «випадково у 6 років». Це був вірш про самотність хом’ячка, який втратив свого друга. Другий вірш Андрій Курков присвятив дідусеві Леніну. З того часу написав 3 романи про історію революції радянської ментальності. Перша книга вийшла друком за 2-3 тижні до розпаду Радянського Союзу. А першою рекламою стало оголошення на київських автобусах — перша в історії реклама на транспорті в українській столиці. Автор заплатив 75 $ за 3 місяці, але реклама їздила ще півтора року. У результаті було продано 5 тисяч примірників філософського роману.
Свого часу А. Курков сам продавав свої книги на Андріївському узвозі з табличкою «Я — автор», найкращий показник тоді був 19 проданих книг у день. Сьогодні ж у світі продано понад 4,5 мільйонів його книжок.
Гість зізнався, що двічі починав писати роман про кохання без політики, але нічого не виходило. Без політики вдається написати лише дитячі казки. Перші такі створив під час строкової служби в Одеській в’язниці.
Література, за словами А. Куркова, в Україні стала «нормальною професією» і в чомусь наблизилися до шоу-бізнесу. Ситуація набагато краща, ніж в Росії, бо «у нас є молода генерація письменників, до того ж українська сучасна література вільна від незацікавленої у ній держави, отже, справді незалежна. Підтримують її лише читачі».
«За моїми сценаріями знято 20 фільмів, — розповів письменник і кіносценарист. — Останній сценарій був замовленим Міністерством культури. Однак нічого не вийшло, бо я відмовився по телевізору оголосити підтримку кандидату В. Януковичу». Упродовж шести років А. Курков викладав сценарну майстерність на кінофакультеті Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, а також у Кембриджі. А. Курков — член Національної спілки письменників України та Спілки кінематографістів України, член Європейської кіноакадемії та англійського ПЕН-клубу.
На його думку, головна проблема закарпатської літератури — територіальні відрізаність від столиці. Водночас «все залежить від можливості авторів, грубо кажучи, залазити в телеекран». Письменник пообіцяв долучитися до промоції закарпатських авторів, зокрема, пообіцяв організувати в Києві ще одну презентацію збірки "Джинсове покоління".
Ужгородський прес-клуб
29 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

11:15
У Мукачеві запрошують на онлайн концерт Струнного квартету Сергія Добоша
12:41
/ 2
День Незалежності в Ужгороді зустрічатимуть "Молитвою за Україну" у Горянській ротонді
10:43
В Ужгороді Максим Беспалов презентує "альтернативно-історичний" роман "Східний вал"
01:50
Закарпатський художній музей започаткував пізнавальну квест-екскурсію
19:46
Мукачівець створив безкоштовний телефонний додаток "Казки дитинства"
16:11
На присвоєння премії ім. Скунця в Ужгороді рекомендують книги Василя Густі та Івана Ребрика
10:15
Три фільми режисера з Закарпаття покажуть на Міжнародному фестивалі історичного кіно "Поза часом"
02:12
/ 1
На центральній площі Берегова представили "Карантинну творчість" берегівських митців
02:56
/ 1
У Берегові відкрилася виставка Шандора Зіхермана
15:05
/ 1
Сьогодні відбудеться онлайн концерт Мукачівського військового оркестру
10:30
В Ужгороді відбудеться літературна презентація "Шлях до свободи"
09:23
Мукачівський драматичний театр готує нову прем'єру – виставу "Поліанна"
17:59
/ 1
Акцію "Капуркова книжка" вп'яте провели в Ужгороді
10:45
В Ужгороді "дистанційно" стартує Фестиваль дитячої та юнацької творчості "Рекітське сузір'я"
11:15
З нагоди 50-річчя у скансені в Ужгороді діє "Свято народних талантів"
12:17
/ 1
Ужгородський письменник став учасником Харківської літературної резиденції 2020
11:28
Закарпатська обласна книгозбірня запрошує на буккросингову акцію "Капуркова книжка - 5"
01:14
Виставу-гуморину "Швейк швендяє містом" показав просто неба Закарпатський муздрамтеатр
11:15
У Мукачеві стартують онлайн-концерти проєкту "Online time"
14:26
До участі на здобуття премії ім. Скунця в Ужгороді допущені 3 книги
11:22
/ 3
У Львові побачила світ книга "300 імен Рахівщини"
09:48
Вийшла нова, третя книга Тетяни Літераті "Втрачений Ужгород. Професії та підприємства"
16:45
На Закарпатті 2 осіб не допустили до складання ЗНО з англійської через підвищену температуру
16:03
Живопис Роберта Товта та скульптуру Василя Сочки презентували в Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
10:33
Закарпатський муздрамтеатр закриє сезон "вільною" виставою-гумориною просто неба "Швейк швендяє містом"
» Всі новини