В Ужгороді Андрій Курков зустрівся з шанувальниками своєї творчості

До обласного центру Закарпаття завітав один із відомих не тільки в Україні, а й за її межами письменників - автор бестселерів сучасної української літератури Андрій Курков.

Андрій Курков
Андрій Курков
28 листопада в Ужгородському прес-клубі відбулася перша літературна зустріч у рамках запланованої на грудень V виставки-ярмарку «Ужгородський книжковий Миколай» — прес-конференція письменника, майстра політичного детективу Андрія Куркова. Гостя представив професор Сергій Федака, який пообіцяв ще чимало зустрічей із видатними сучасними письменниками до 13-14 грудня, коли відбудеться сам ярмарок.
Літературознавець Михайло Рошко зауважив, що у світі традиційно оцінюють літераторів за рейтингом продажу, а не за членством у найрізноманітніших спілках. За таким критерієм Андій Курков є одним із найбільш успішних письменників в Україні. На власну думку гостя, сьогодні він — найбільш оплачуваний автор на пострадянському просторі, проте виключно за рахунок зарубіжних видань. Його книги вийшли в перекладах 32-ма мовами світу, в тому числі англійською, французькою, японською, китайською, голландською, литовською, івритом. Водночас у колекції автора, за його ж зізнанням, є понад 500 листів-відмов від видавництв різних країн світу. На початку кар’єри власні переклади кількох сторінок своїх романів англійською мовою на захід А. Курков передавав через знайомого.
Народився під Ленінградом, у дворічному віці переїхав до Києва. Писати почав «випадково у 6 років». Це був вірш про самотність хом’ячка, який втратив свого друга. Другий вірш Андрій Курков присвятив дідусеві Леніну. З того часу написав 3 романи про історію революції радянської ментальності. Перша книга вийшла друком за 2-3 тижні до розпаду Радянського Союзу. А першою рекламою стало оголошення на київських автобусах — перша в історії реклама на транспорті в українській столиці. Автор заплатив 75 $ за 3 місяці, але реклама їздила ще півтора року. У результаті було продано 5 тисяч примірників філософського роману.
Свого часу А. Курков сам продавав свої книги на Андріївському узвозі з табличкою «Я — автор», найкращий показник тоді був 19 проданих книг у день. Сьогодні ж у світі продано понад 4,5 мільйонів його книжок.
Гість зізнався, що двічі починав писати роман про кохання без політики, але нічого не виходило. Без політики вдається написати лише дитячі казки. Перші такі створив під час строкової служби в Одеській в’язниці.
Література, за словами А. Куркова, в Україні стала «нормальною професією» і в чомусь наблизилися до шоу-бізнесу. Ситуація набагато краща, ніж в Росії, бо «у нас є молода генерація письменників, до того ж українська сучасна література вільна від незацікавленої у ній держави, отже, справді незалежна. Підтримують її лише читачі».
«За моїми сценаріями знято 20 фільмів, — розповів письменник і кіносценарист. — Останній сценарій був замовленим Міністерством культури. Однак нічого не вийшло, бо я відмовився по телевізору оголосити підтримку кандидату В. Януковичу». Упродовж шести років А. Курков викладав сценарну майстерність на кінофакультеті Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого, а також у Кембриджі. А. Курков — член Національної спілки письменників України та Спілки кінематографістів України, член Європейської кіноакадемії та англійського ПЕН-клубу.
На його думку, головна проблема закарпатської літератури — територіальні відрізаність від столиці. Водночас «все залежить від можливості авторів, грубо кажучи, залазити в телеекран». Письменник пообіцяв долучитися до промоції закарпатських авторів, зокрема, пообіцяв організувати в Києві ще одну презентацію збірки "Джинсове покоління".
Ужгородський прес-клуб
29 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
15:28
У Міжгір'ї на початку липня відбудеться фестиваль "Рекітське сузір'я"
12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
09:47
Коцертну програму "Вівальді та Моцарт" презентував камерний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
» Всі новини