Територію нацпарку "Зачарований край" планують розширити

Територію національного парку «Зачарований край» планується розширити і цифра сягає від 3 тисяч га до 13,5 тисяч га. З цього приводу в середу, 20 липня, відбулось засідання робочої групи щодо «Погодження змін меж (розширення) території Національного природного парку «Зачарований край».

Територію нацпарку "Зачарований край" планують розширити

Метою зібрання робочої групи було обговорення та погодження змін меж (розширення) території Національного природного парку «Зачарований край».

За круглим столом обговорили питання розширення території парку за рахунок приєднання земель, на яких збереглися праліси, підвищення агітаційно-пропагандистської роботи щодо важливості збереження природи Українських Карпат. На сьогоднішній день площа пралісів і перестійних лісів Закарпаття сягає понад 60 тисяч гектарів. Частина, а саме 390 га розташовані на території НПП «Зачарований край» (загальна площа парку - 6101,0 га). А на території (13,5 тисяч га), яку планують розширити командою проекту ідентифіковано 2314,5 га цих цінних лісів. Особливість їх у тому, що тут зростають букові праліси, які є гідними кандидатами, щоб увійти до складу об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Також є резерват бука лісового площею 242 га. Праліси та старовікові ліси парку та території пропонованого розширення мають вже багатовікову спадщину. За підрахунками їм – від 175 до 190 років. Відповідно проект «Збереження карпатських пралісів» шляхом розширення території Нацпарків - природоохоронний.

В рамках вищезазначеного проекту зроблено наступне:

- Проведено інвентаризацію пралісів та старовікових лісів, що знаходяться за межами парку;

- Підготовлено наукове обґрунтування щодо розширення території парку до якого увійшов і менеджмент план на 10 років з врахуванням розширення парку;

- Отримано експертний висновок провідної наукової установи Інституту екології Карпат;

- Міністерство екології та природних ресурсів надало попереднє погодження даного обґрунтування;

Заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін:

«Питання щодо розширення території парку досить актуальне у наш час. Позиція обласної влади – це позиція Уряду України Міністерства екології та природних ресурсів та Європейської спільноти. Є унікальний шанс зберегти праліси, як унікальне природне явище, яке є тільки в Карпатах. Впевнений, що ми збережемо природу Закарпаття, а надалі це забезпечить їх використання, сприятиме надходженню туристичних інвестицій у Закарпаття. Позиція у нас єдина, однак є ще ряд тимчасових питань».

На думку начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги потрібно спільно працювати над розширенням національного природного парку:

«Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства та Державне агентство лісових ресурсів виступає за розширення території меж Нацпарку. Однак ми маємо враховувати думку всіх сторін. А це керівництво області, представники місцевих рад, лісівники та мисливці, екологи, науковці й представники громади Іршавщини. Для цього при прийнятті остаточного рішення ми зобов'язані враховувати три фактори – збереження лісового фонду, соціальний фактор в районі та економічний фактор. Хочу також наголосити, що економічний фактор для нас не показник. Є такі території, які незалежно від того, кому вони будуть підпорядковуватися, їх режим користування в них не зміниться. Належна охорона буде як в лісовому господарстві, так і в Нацпарку. Впевнений, що уже в найближчий час питання розширення території буде вирішено остаточно», - резюмував начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга.

Разом з тим, представники громадськості та органів місцевого самоврядування не дійшли не згоди стосовно розширення території на 13,5 тисяч гектарів. включення особливо цінних ділянок до складу парків. Затягування розгляду даного питання вони аргументують необхідністю провести цілий ряд лісогосподарських та протипожежних заходів, а також здійснити комплекс необхідних соціально-економічних розрахунків й переглянути наукову доцільність розширення саме на таку площу. Тож, підсумком стали домовленості про вивчення даного питання та подальші зустрічі в громадах, адже рішення повинні прийматися спільно.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

21 липня 2016р.

Теги: Зачарований край, природоохоронці, пралісинацпарк

НОВИНИ: Соціо

15:18
/ 1
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 5
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 6
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 9
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 1
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 7
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
/ 4
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
» Всі новини