Володимир Павлишин: еволюція творчості

Талановитий педагог, заслужений учитель України Золтан Баконій дав путівку у високе мистецтво кільком поколінням своїх вихованців. Серед них і Володимир Павлишин, добре відомий у широких колах шанувальників мистецтва нашого краю.

Володимир Павлишин: еволюція творчості

Пригадую  1973 рік. Студія образотворчого мистецтва при Палаці піонерів. Якось на одному із занять, коли відлучився Золтан Степанович, Володимир вирішив показати своїм товаришам-студійцям свій малюнок. На акварелі була зображена глибока осінь – типовий міський пейзаж, кілька одноповерхових будиночків,  тротуар, пара  «коронованих» дерев, що тоді здалися мені неприродними і дивними через надмірно товстий стовбур і надзвичайно тонкі гілочки. Під деревом був зображений чоловік в характерній позі, який безсоромно дзюрив, що викликало наше захоплення й сміх. Цей епізод із дитинства закарбувався в пам’яті, як і автор цього малюнку. І гадаю, недарма. Адже він характеризує Володимира як людину і художника, яка здатна на вчинки, має свою думку, що, зазвичай, не є загальноприйнятою, говорить про його готовність кинути виклик суспільній моралі. А ще розкриває його як митця, який завжди готовий до здорової провокації в мистецтві. Можливо, –  це й допомогло йому стати відомим, досягти успіхів і визнання, що вдається не багатьом. Сотні дипломованих митців десь загубились в дорозі до слави, до самоствердження. Володимир Павлишин наполегливо, крок за кроком, долає цей шлях, що засвідчує його чергова персональна виставка в Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й. Бокшая. 

Творчий доробок Володимира Павлишина дивує своїм жанровим розмаїттям, оригінальною манерою письма, що з роками видозмінюються, еволюціонують. Його роботи імпресіоністично-асоціативні, сповнені динаміки, експресії. Він багато експериментує, постійно шукаючи суголосу своєму внутрішньому стану манеру самовираження. Саме тому колорит його творів такий різноманітний, а почерк   змінюються на підсвідомому рівні в залежності від теми та ідеї твору. Майстер має свою систему образотворення, що формувалася десятиліттями. Образний Всесвіт його полотен народжується з хаосу мазків, ліній, що породжують форму. Тональний діапазон надзвичайно широкий – від сніжно-білого до чорного. Гама кольорів багата й різноманітна і основана на поєднанні теплих і холодних плям. Майстер, зазвичай, працює в жанрі тематичної картини. У центрі його творчості рідне місто, край, що дарує сили й натхнення, життя у всьому його емоційному багатстві і проявах. Нині митця характеризує філософсько-романтичне світосприйняття, що відображається в його тематичних полотнах. Серед них такі чудові полотна як « Почуте слово», « Чиста печаль», « Чиста печаль», «Сполохана ніч» та інші. Через створення  певних  асоціативних образів автор намагається виразити свої емоції, відчуття світу, думки. Не оминає він і сакральної тематики. Його увагу привертають наріжні біблійні притчі, що викликають його оригінальне  потрактування. Запам’яталися  «Ноїв ковчег», «І прийде той час», що спонукають глядача до роздумів про невідворотність відповідальності перед Господом за все вдіяне нами, змушують переглянути свої погляди на життя, задуматись над його змістом. 

Володимир Мишанич

08 травня 2016р.

Теги: Володимир Павлишин

Коментарі

Михайло Мейсарош 2016-05-23 / 16:15:08
Хотів дотепно пожартувати на адресу Гобія, але жарт не вдався. Точніше вдався частково. Тому ніби сам у себе прошу вибачення за недотепну й фамільярну частку. Тим паче, що шаную творчість і позицію цього митця. Як, до речі, і день народження - 11 серпня...

Варьял 2016-05-19 / 20:55:37
Про що коментатори сперечаються?
Дегенеративне "мистецтво" - воно і в Африці дегенеративне.

Фединишинець - Владному Бийлові 2016-05-13 / 14:54:42
:)

Влад 2016-05-12 / 11:53:29
Мистецтво - як жінка... Комусь подобаються гарні і розумні, комусь-гарні...а комусь ніякі не подобаються....

Михайло Фединишинець - Бийлові 2016-05-12 / 11:11:02
Павлишину - заздрите, про мене - брешете. Отже, ви - підлий чоловік. Печально, дуже. І таке: назовіть, будь ласка, кількох сучасних художників-велетів...

Бийло 2016-05-12 / 09:54:08
ОТ Міша що робить з чоловіком економічна криза.Колись актуальні і цікаві твої статті опустилися до прославляння художніх карликів.В своїх кулуарах вони насміхаються про "писак" які їм дешево обходятся.Сумно.Розумію що їсти потрібно всім і журналістам.але оправдати це важко.Думаю будуть ще статейки про "геніальних" пийтерів.петрів шолтесів.....Ну щож криза!

Михайло Фединишинець 2016-05-11 / 23:29:51
Геллоу, рафаелі й білокурки! Десь три години тому бачив на Корзо живого Островського – Ґобія. Завважте: тут уже три дні глибока й запальна дискусія, а Ґобі собі спокійно гуляє по центру. Мені нудно без його філософських роздумів про чорний квадрат. Тут Ґоша зі слонячими мізками є, Влад зі словом на захист є, а Ґобія з весняними віршами ниє. Це що - академічне мовчання ягнятка Ґобія? Гобі, ауууу! Резюме: Павлишин – дуже цікавий художник,чуттєвий, впізнаваний і харизматичний. Як Boris…

1289 2016-05-11 / 15:45:45
Володі треба допомогти.Він так довго іважко йде до здевальвованих корочек заслуженого в надії,що показуючи їх тут і на словаках(корочки)вони допоможуть в коробейнічій його справі.

Із жупанатської 2016-05-11 / 09:31:14
Володя вкликий імітатор.Він підговорить пару своїх друзів щоб зімітували покупку пару (творів)100%

Читачеві 2016-05-11 / 08:22:30
Що ви, оселю прикрашають такі картини:
http://zakarpattya.net.ua/News/143784-KHudozhnyk-Petro-Riaska-prezentuvav-vystavku-prysviachenu-druziam-FOTO

Словак 2016-05-11 / 07:55:19
Цікаво дізнатися куди подінеться після виставки цей мотлох.Затратну складову як окупити?

1111 2016-05-11 / 01:42:50
Якщо Вам плюють у спину,
значить Ви ідете попереду! п. Володимир, так тримайте, виставка суперова!!!!!!!!!

читач 2016-05-10 / 22:49:43
Ого скільки коментарів. Цікаво було б прочитати такі коментарі: "Я, _________ПІБ, купив 1-2-3-.. полотна Павлишина за _____ доларів, і щасливий, бо вони справді прикрашають мою оселю. Своїм друзям купую у подарунок тільки роботи ПАвлишина. І вони мені вдячні"... А всі ці нижче написані коменти нічого не вартують.

Avtor 2016-05-10 / 22:21:03
Дякую за такий (аналiз)-картин ....Думаю що пiд псевдонiмом &(Гоша)-Аля критик мистецтва служака сбу -смердить аналiзами......Творець понад часом .

Варьял 2016-05-10 / 20:04:05
Попри критичне ставлення до Хрущева, солідарний з його висловлюваннями щодо представників деструктивного "мистецтва".

Словак 2016-05-10 / 17:30:15
Якщо це таке геніальне творіння то навіщо тикатися-микатися з ним у всі дірки.

Із жупанатської 2016-05-10 / 16:37:43
Писати не мішки ворочити.Ось реготу би було,якби це хтось купив!

Влад 2016-05-10 / 12:03:58
...так, ось, хай осел візьме й намалює так. як Павлишин...а ми подивимось. що з того вийде...

Ніка 2016-05-09 / 22:18:38
Возмутітєль спокойствія Павлишин володіє ступенем мистецької свободи на порядок вищим, ніж його "захоплені" глядачі. Пригадується, як Нікіта Хрущов на виставці в Америці скаав, що любой осьол такую картіну хвостом би лучше нарісовал.

Із жупанатської 2016-05-09 / 21:03:38