Львівська письменниця читала книжки ужгородським студентам (ФОТО)

Сьогодні в рамках соціокультурного проекту "Все Закарпаття читає дітям" до Природничо-гуманітарного коледжу УжНУ завітала письменниця Галина Рис. Як і передбачено проектом, гостя вголос прочитала фрагмент книги та закликала молодь до читання та творчості, а також – розповіла чимало цікавого про себе.

Львівська письменниця читала книжки ужгородським студентам (ФОТО)

Уродженка міста Лева, вивчала книжкову графіку в Українській академії друкарства, після –  англійську, іспанську й польську в Академії іноземних мов у Познані (Польща). Досі майже два роки навчалась на магістратурі у Вільному університеті Амстердама за фахом "Візуалізація літератури", а вже днями, завдяки міжнародному гранту, вирушить до Австралії, де теж продовжить дослідницьку діяльність у галузі літератури. Втім, активна Галина Рис не лише, як теоретик, а й як практик письменства: учасниця низки арт-проектів, літературних конкурсів і фестивалів, авторка п’яти книг для дітей і дорослих.

До Ужгорода письменниця привезла два останні видання, надруковані в 2014 році – казкову повість для дітей "Подорож до Котанії" та роман у стилі магічного реалізму "Намалюй мене пташкою".

Зважаючи на вік слухачів, гостя, звісно ж, зосередилась на другій книзі, що розрахована саме на юнацьку аудиторію чи то, уточнила авторка, "16+", оскільки, як особисто чула від дорослих читачів, ця розповідь допомогла їм пригадати один із найяскравіших періодів життя. В романі мовиться про студентські роки, які прийнято називати безтурботними, та хіба ж це так? Навчання на першому курсі, звикання до нового міста, нових людей, пошуки роботи, зрештою, пошуки себе – цілком реальні переживання, на тлі яких відбуваються і незвичайні події. "У вигаданому місті Кондор, яке є чимсь середнім між Львовом та Амстердамом, живуть люди, птахи і… птахолюди", – інтригує Галина Рис.

Як поділилась письменниця, сюжет книги майже цілком узяла з власних сновидінь, а дещицю – з реальних подій та зацікавлень. Приміром, чимало сторінок авторка присвятила роздумам про різні види мистецтва, зокрема, каліграфію і вишивання.

Також, Галина Рис розповіла, що працює над продовженням книги, щоправда, у ній розвиватиметься зовсім інша історія, але в тому ж таки фантастичному місті Кондор. Назва майбутнього роману – "Танець на крижині". Новодрук, обіцяє письменниця, згодом теж радо презентує в Ужгороді. До слова, львів’янка-мандрівниця закарпатську столицю відвідує вперше – на запрошення координатора проекту "Все Закарпаття читає дітям", письменниці Галини Малик.

Принагідно, свої книги "Злочинці з паралельного світу" й "Абракадабра" студентам презентувала і сама Галина Малик, резюмувавши: не зважаючи на назву проекту, читати потрібно всім. "Ми з однаковим задоволенням пропагуємо читання як серед малечі, так і серед молоді. Вдало підхопили ідею і в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка, де днями стартує проект "Бібліотечні гарадичі", що організовуватиме спілкування між дорослими читачами. Словом, до книги необхідно залучати всіх без винятку, адже для захопливого хобі, яке, до того ж, інтелектуально та духовного нас збагачує, вікових обмежень бути не може".

Представники проекту майже цілу пару спілкувалися зі студентами та викладачами, відповідали на цікаві запитання про письменницьку творчість, розвиток сучасної літератури, актуальні питання викладання літератури у школах і вишах, навчання за кордоном, подорожі тощо.

Наостанок, від співорганізатора проекту – управління культури Закарпатської облдержадміністрації – дирекції коледжу вручили комплект книг білінгвальної серії видавництва "Знання", а слухачам – сувеніри. Декілька книг особисто від себе студентству подарували гості, повідомили Закарпаття онлайн в управлінні культури Закарпатської ОДА.

11 квітня 2016р.

Теги: письменниця, Галина Рис, УжНУ

НОВИНИ: Культура

17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
10:12
Виставку натюрмортів презентувала Андрея Павук у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
16:52
/ 3
На Воловеччині відновлюють унікальну пам'ятку сакральної архітектури
11:27
/ 3
В Ужгороді відкрилася виставка графіки Шандора Балога
» Всі новини