В Ужгороді презентували книгу про клуби Закарпаття та колективи при них (ФОТО)

Сьогодні, 10 березня, в Ужгородській центральній міській бібліотеці відбулася презентація довідково-інформаційного видання "Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи".

В Ужгороді презентували книгу про клуби Закарпаття та колективи при них (ФОТО)

Видання упорядкували Юрій Глеба – заслужений працівник культури України, Ганна Дрогальчук – директор Обласного організаційно-методичного центру культури, Марина Офіцинська – завідувач редакційного сектору ООМЦК. Над художнім оформленням попрацював відомий книжковий графік Микола Дем’ян, комп’ютерну верстку здійснила Маріанна Лазорець-Стан.

Відкрили презентацію музичним вітанням народний дует "Рідна пісня" у складі Тетяни та Сергія Раховських Ужгородського районного будинку культури. Вони виконали пісні на слова Ольги Тимофієвої та Марії Купарь.

Вагоме слово про книжку сказав заслужений працівник культури України Юрій Глеба. Він коротко охарактеризував книжку, відзначив, що це видання – своєрідна фіксація певного етапу історії культури краю. Розповів також і про складнощі, що виникали в процесі написання книжки, збору матеріалів.

Директор Обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук справедливо зазначила, що книга обов’язково ввійде в історію, адже в ній є цінна інформація про творчі колективи та їхню роботу.

У рамках презентації виступили Ангеліна Трушевська, Марина Прісняк, Даніела Якобчук – учасниці народної аматорської студії поезії "Чарівне слово" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури, лауреати ХІІ обласного конкурсу українського художнього слова імені Івана Ірлявського "Моя весна".
Марія Панько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю "Ґаздині" будинку культури села Пацканьово Ужгородського району, розповіла про свій колектив, його творчі здобутки. Керівник народного інструментального ансамблю "Рапсодія" Ужгородського районного будинку культури Леся Дубенко виконала музичну композицію.

Заслужений діяч мистецтв України, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта відзначив високий рівень і професіоналізм упорядників та авторів публікацій і висловив побажання не зупинятись на досягнутому, а продовжувати видавничу діяльність. Зокрема, він побажав, щоб більша увага приділялась фольклору нашого краю. Він зауважив, що підготував до друку чергову свою книжку "Коломийкарі Закарпаття", що вийде в світ, як будуть кошти.

Серед учасників презентації Микола Дем’ян – відомий художник-оформлювач, дизайнер, знаний книжковий графік, художній редактор Закарпатської філії Київського видавництва "Знання", Ярослав Федишин – директор видавництва TIMPANI, Віктор Шостак – керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю "Ужгород" Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури.

До видання ввійшли статті 37 авторів. Серед них кандидат мистецтвознавства Василь Андрійцьо, заслужені працівники культури України Василь Кобаль та Василь Попович, заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта. Цікаві та змістовні матеріали до книжки підготували працівники культури Володимир Власюк, Тетяна Гудачок, Марина Офіцинська, Наталія Сасин, Іванна Яворська та інші. 
У книзі запропоновано 68 творчих довідок про колективи, які працюють при будинках культури і клубах, також подано список “народних” (“зразкових”) колективів, які існують при інших відомствах.

Матеріали розміщено у чіткій послідовності. Відкривають видання розповіді про колективи Обласного організаційно-методичного центру культури. Потім усе розташовано за адміністративним поділом – міста обласного підпорядкування та райони. Послідовність витримана за алфавітним порядком. Якщо є два і більше колективів, то вони розміщені за жанрами (у межах одного жанру – від великої форми до малої).

Це видання є своєрідним підсумком роботи колективу Обласного організаційно-методичного центру культури. Воно послужить працівникам культури краю, науковцям, усім, хто цікавиться культурно-мистецьким життям краю.

Гарно провела презентацію бібліотекар відділу обслуговування Ужгородської центральної міської бібліотеки Андріана Гузак.

Володимир Мишанич, провідний методист 
Обласного організаційно-методичного центру культури

10 березня 2016р.

Теги: клуб, культура, колектив

НОВИНИ: Культура

14:27
У Мукачеві пройде живописний пленер "Мукачівська весна-2020"
21:31
Поетичний онлайн-квартирник організувала Закарпатська обласна бібліотека імені Ф. Потушняка
10:01
/ 1
Бойківські вишиті сорочки представили в Ужгороді
14:28
В Ужгороді до Дня захисту дітей проводять онлайн-конкурс "Країна дитячих мрій"
12:16
/ 1
Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
01:56
Закарпатський народний хор запрошує на артмоб з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки
11:03
/ 1
Чендей-fest 2020 на Закарпатті перенесено на вересень
10:37
Закарпатські художники відзначили Міжнародний день музеїв виставкою картин без глядачів
02:37
Артисти Закарпатського хору зняли ролик до Дня вишиванки
17:57
В Ужгородському замку з нагоди Дня музеїв відкрили дві виставки
10:47
Закарпатська обласна книгозбірня влаштовує "Поетичний квартирник online"
09:25
Ужгородська школярка дебютувала "Порожніми коридорами"
11:43
Закарпатська обласна філармонія представила концертну програму онлайн до Дня Європи
13:28
/ 1
У мукачівському "Паланку" відкриють музей ливарства
12:08
До Дня музеїв скансен в Ужгороді оголосив конкурс "Своя сорочка ближче до тіла"
09:08
Мукачівський історичний музей відновив свою роботу
16:46
В обласному краєзнавчому музеї в Ужгороді запропонують оглянути народні музичні інструменти та артефакти середньовічної церкви
03:56
/ 5
В Ужгороді відбулася акція на підтримку представників креативних індустрій
11:13
На Закарпатті визначили переможців дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва "Легенди Карпат"
11:03
Конкурс імені Ірлявського на Закарпатті цьогоріч відбуватиметься дистанційно
09:52
Талановитих дітей запрошують виступити разом із Закарпатським народним хором
15:29
В Ужгородському замку відкриють виставку знахідок з розкопок церкви Св. Юрія
22:23
Історичний музей у мукачівському замку "Паланок" відкриється для відвідувачів з 12 травня
09:48
/ 1
"Ерделівські читання" на Закарпатті перенесли з травня на жовтень
22:51
Ужгородка в Італії виставила на аукціон свою картину, аби допомогти лікарям
» Всі новини