Юрист Наталія Майстренко: Ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця

Правник Наталія Майстренко – один із суспільних авторитетів, на яких тримається активність громади обласного центру Закарпаття і результативність у відстоюванні інтересів громади міста. За її безпосередніх ініціативи та участі було здобуто ряд суттєвих перемог у юридичній площині. Вони надихнули багатьох містян і додали їм впевненості в результативності боротьби за свої права. Тому, її думка в контексті судової ухвали про зупинку виконання рішень, прийнятих на «дерибанній» «замінованій» сесії Ужгородської міськради 9 листопада, а також подальшого розгляду цієї справи і дій міської влади є важливою і мала би бути цією владою врахована.

Юрист Наталія Майстренко: Ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця

– У контексті минулих місцевих виборів я мала надію на покращення системи  муніципального управління та збільшення ефективності використання спільного майна громади в інтересах більшості. Одним із маркерів такого ефективного використання майна громади є розпорядження його просторовим ресурсом – землею, земельним наділами, ділянками. Дотримання при цьому балансу між суспільними та особистими, державними та приватними або й місцевими інтересами є основним критерієм правомірності актів суб’єктів управління в галузі такого розпорядження.

Отож, затвердження основного містобудівного документу, за яким місто буде жити наступні 15-20 років, є, на мою думку, тим наріжним каменем, від якого зачинається наше спільне майбутнє в цьому населеному пункті. Спільне.  

Тому підхід  до розробки цього документу повинен би бути ініційований людьми, які мають в своєму управлінському арсеналі державницьке бачення розвитку міста для реалізації суспільного комфорту та благоустрою.

Зрозуміло,  2009 року, коли була започаткована процедура розробки змін до існуючого генерального плану міста, та й надалі, 2013-2015 років, таких людей в місцевих органах управління нашого міста не бачили.

Апогеєм, «вінцем» погореловського управління стало не стільки його «славнозвісне» повернення на посаду міського голови, як затвердження  місцевою радою у складі 27 чоловік у спішному порядку з  порушенням  процедури, норм логіки і етики управління, за брутальним сценарієм  декількох містобудівних документів, за якими зникають з карти міста парки, сквери – зелені зони загального користування, оскільки цим документом погореловська команда взялася «легалізувати»  наслідки ще ратушняківських, а потім і його періоду керування містом  «покращень» благоустрою заради їх особистих інтересів.

Намагання активних містян оскаржити таке рішення і містобудівні документи, які порушують громадські і особисті екологічні,  земельні, житлові права, було зумовлено бажанням боротися за краще місто, кращий життєвий простір як для себе, своїх дітей, так і для громади.

Вдячна всім, хто долучається в міру можливості до  участі для вирішення таких спорів.

Прийняття судом ухвали про забезпечення у справі за позовом мешканців міста про визнання протиправним і скасування спірного рішення та нормативних актів дає можливість міській раді нового скликання вперше за довгі роки подивитися по-новому, по-іншому на право міського обранця бути на чолі громади і віддавати свій голос не задля чиїхось приватних чи корпоративних інтересів, а задля нашого суспільного інтересу. Заради того, щоб дати цьому місту шанс майбутнього, шанс не перетворитися у селище чи навіть село з частоколом огорож, що вороже дивляться на іншого. Адже, на думку архітектора Петра Сарваша, за затвердженою 2015-го містобудівною документацією через 15 років Ужгород як місто буде безповоротно втрачено, через засилля територій індивідуальної житлової забудови, занедбання місць загального користування, забудови вільного простору площ, скверів знову  таки «індивідуалкою» з можливо єдиним «майданом», що перед церквою (читай – міською радою).

Отже, ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця від громади до місцевої ради. Від кожного з вас тепер залежить, чи буде Ужгород як окремо взяте місто жити по-новому чи як завжди?

Ваш електорат очікує рішення кожного з вас.

Повірте, ми постараємося донести якомога ширшому колу ваших виборців результати вашого вибору, вашої участі у спільному рішенні ради щодо містобудівної та земельної стратегії в місті.

Місто потребує нової містобудівної документації, розробленої із врахуванням суспільних і приватних інтересів на основі виваженого управлінського і фахового підходу в інтересах громади. Виграє від цього кожен мешканець міста.

18 січня 2016р.

Теги: Наталія Майстренко, генплан, містобудування

Коментарі

Макс 2016-01-18 / 14:11:43
Маріонетка

гость 2016-01-18 / 11:27:28
Не самостіїний, маріонетка.,Ратушняк і Погорелов відпочивают.

ужгородець 2016-01-18 / 09:23:30
Тепер стане зрозуміло: Андріїв самостійний мер, що відповідає за свої слова, чи маріонетка в руках корупціонерів...

час 2016-01-18 / 08:53:31
Чомусь думається, що Андріїв - не погорєлов-ратушняк. Дуже не хотілося б помилитися...

НОВИНИ: Соціо

20:12
/ 2
Шестикласниця з Закарпаття найкраще написала всеукраїнський радіодиктант української єдності
17:51
Мукачівський "Паланок" очікує на реставрацію та смарт-технологіі
17:30
Благодійний показ вистави "Комета над лісом" відбувся у Хусті
17:00
/ 3
У Закарпатській ОДА обіцяють створення робочої групи для включення Малого Ґалаґову в Ужгороді до переліку пам'яток ЮНЕСКО
16:45
В екошколі "Щасливих дітей" в Ужгороді юні учасники стають екоагентами
16:32
Експертна комісія зі впровадження бюджету громадської ініціативи Ужгорода попередньо підрахувала голоси за проєкти
16:24
З початку жовтня на Закарпатті трапилося 90 аварій з потерпілими, найбільше – в Ужгороді
15:20
На Закарпатті за минулий тиждень виявили 2 випадки кору, ще понад 3 тисячі людей захворіли на ГРІ
14:17
/ 1
В Ужгороді пройде патріотично-поетичний вечір до Дня Гідності та Свободи
14:12
/ 3
На Закарпатті розглянули урядовий проект щодо Перспективного плану формування територіальних громад області
13:44
/ 2
Новорічну ялинку в Мукачеві встановлять вже до 5 грудня
12:56
На Берегівщині розвивають watch-тур туризм
11:30
В Ужгороді оприлюднили проєкт змін до генплану міста
11:24
У Мукачеві проведуть планову перевірку системи централізованого оповіщення цивільного захисту
11:07
Середньомісячна зарплата лісівників на Закарпатті становить 10 тис грн
09:39
Волонтери ремонтували помешкання багатодітної родини в Мукачеві
09:37
Майже 200 тисяч електронних рецептів виписали на Закарпатті лікарі за програмою "Доступні ліки"
00:56
Хто і чому може знищити Полонину Боржава
00:28
/ 6
Третя фотозона на Міжгірщині - "Долоня бокораша"
23:37
Юні закарпатські спортсмени повернулися з нагородами з відкритого кубка України з кікбоксингу WAKO
22:34
/ 6
На Міжгірщині відкрили ще одну фотозону – "Ліс трембіт"
15:57
/ 6
Самардак пообіцяв євреям окреме кладовище в Чопі
15:14
/ 11
У Міжгір'ї відкрили "гербову" скульптуру вола
23:29
На "Закарпатському божоле" вже продають подвійно доброчинний календар від "Барбоса" і "Дороги життя"
22:56
"Міс Кіс" обирали в Ужгороді
» Всі новини