Юрист Наталія Майстренко: Ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця

Правник Наталія Майстренко – один із суспільних авторитетів, на яких тримається активність громади обласного центру Закарпаття і результативність у відстоюванні інтересів громади міста. За її безпосередніх ініціативи та участі було здобуто ряд суттєвих перемог у юридичній площині. Вони надихнули багатьох містян і додали їм впевненості в результативності боротьби за свої права. Тому, її думка в контексті судової ухвали про зупинку виконання рішень, прийнятих на «дерибанній» «замінованій» сесії Ужгородської міськради 9 листопада, а також подальшого розгляду цієї справи і дій міської влади є важливою і мала би бути цією владою врахована.

Юрист Наталія Майстренко: Ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця

– У контексті минулих місцевих виборів я мала надію на покращення системи  муніципального управління та збільшення ефективності використання спільного майна громади в інтересах більшості. Одним із маркерів такого ефективного використання майна громади є розпорядження його просторовим ресурсом – землею, земельним наділами, ділянками. Дотримання при цьому балансу між суспільними та особистими, державними та приватними або й місцевими інтересами є основним критерієм правомірності актів суб’єктів управління в галузі такого розпорядження.

Отож, затвердження основного містобудівного документу, за яким місто буде жити наступні 15-20 років, є, на мою думку, тим наріжним каменем, від якого зачинається наше спільне майбутнє в цьому населеному пункті. Спільне.  

Тому підхід  до розробки цього документу повинен би бути ініційований людьми, які мають в своєму управлінському арсеналі державницьке бачення розвитку міста для реалізації суспільного комфорту та благоустрою.

Зрозуміло,  2009 року, коли була започаткована процедура розробки змін до існуючого генерального плану міста, та й надалі, 2013-2015 років, таких людей в місцевих органах управління нашого міста не бачили.

Апогеєм, «вінцем» погореловського управління стало не стільки його «славнозвісне» повернення на посаду міського голови, як затвердження  місцевою радою у складі 27 чоловік у спішному порядку з  порушенням  процедури, норм логіки і етики управління, за брутальним сценарієм  декількох містобудівних документів, за якими зникають з карти міста парки, сквери – зелені зони загального користування, оскільки цим документом погореловська команда взялася «легалізувати»  наслідки ще ратушняківських, а потім і його періоду керування містом  «покращень» благоустрою заради їх особистих інтересів.

Намагання активних містян оскаржити таке рішення і містобудівні документи, які порушують громадські і особисті екологічні,  земельні, житлові права, було зумовлено бажанням боротися за краще місто, кращий життєвий простір як для себе, своїх дітей, так і для громади.

Вдячна всім, хто долучається в міру можливості до  участі для вирішення таких спорів.

Прийняття судом ухвали про забезпечення у справі за позовом мешканців міста про визнання протиправним і скасування спірного рішення та нормативних актів дає можливість міській раді нового скликання вперше за довгі роки подивитися по-новому, по-іншому на право міського обранця бути на чолі громади і віддавати свій голос не задля чиїхось приватних чи корпоративних інтересів, а задля нашого суспільного інтересу. Заради того, щоб дати цьому місту шанс майбутнього, шанс не перетворитися у селище чи навіть село з частоколом огорож, що вороже дивляться на іншого. Адже, на думку архітектора Петра Сарваша, за затвердженою 2015-го містобудівною документацією через 15 років Ужгород як місто буде безповоротно втрачено, через засилля територій індивідуальної житлової забудови, занедбання місць загального користування, забудови вільного простору площ, скверів знову  таки «індивідуалкою» з можливо єдиним «майданом», що перед церквою (читай – міською радою).

Отже, ми очікуємо на конструктивну позицію міського голови та кожного обранця від громади до місцевої ради. Від кожного з вас тепер залежить, чи буде Ужгород як окремо взяте місто жити по-новому чи як завжди?

Ваш електорат очікує рішення кожного з вас.

Повірте, ми постараємося донести якомога ширшому колу ваших виборців результати вашого вибору, вашої участі у спільному рішенні ради щодо містобудівної та земельної стратегії в місті.

Місто потребує нової містобудівної документації, розробленої із врахуванням суспільних і приватних інтересів на основі виваженого управлінського і фахового підходу в інтересах громади. Виграє від цього кожен мешканець міста.

18 січня 2016р.

Теги: Наталія Майстренко, генплан, містобудування

Коментарі

Макс 2016-01-18 / 14:11:43
Маріонетка

гость 2016-01-18 / 11:27:28
Не самостіїний, маріонетка.,Ратушняк і Погорелов відпочивают.

ужгородець 2016-01-18 / 09:23:30
Тепер стане зрозуміло: Андріїв самостійний мер, що відповідає за свої слова, чи маріонетка в руках корупціонерів...

час 2016-01-18 / 08:53:31
Чомусь думається, що Андріїв - не погорєлов-ратушняк. Дуже не хотілося б помилитися...

НОВИНИ: Соціо

15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
12:39
/ 7
"Ремонтуючи" дах апеляційного суду, в Ужгороді нищить дах історичної будівлі у Малому Ґалаґові
09:22
У Мукачеві в червні відкриють оновлену поліклініку
18:21
/ 3
Буйволи долини нарцисів: Камбек століття
17:47
/ 1
На Закарпатті почалася масова стрижка овець перед вигоном отар на полонини
13:55
/ 10
ФОТОФАКТ. У "Долині вовків" на Міжгірщині народилося маля бізона
02:07
/ 1
У Тячеві урочисто відкрили меморіал на честь карпатських січовиків
00:05
Мукачівська райлікарня з понеділка відновлює роботу в спецрежимі
16:03
/ 10
За кілька днів у Сваляві добудують міст
10:34
/ 3
Закарпатські випускники цьогоріч прощатимуться зі школою без випускних вечорів, суконь і зачісок, салютів та зустрічі сонця
09:58
/ 1
1 червня Чинадіївському дитячому будинку на Мукачівщині виповнюється 40 років
09:42
Інтерактивні шкільні лабораторії незабаром з’являться в школах Тячівщини
09:37
Новий веломаршрут у Боздоському парку в Ужгороді мають доробити за 2 тижні
02:37
/ 7
ВРП вирішила внести президенту подання про призначення нової судді Ужгородського міськрайонного суду
02:19
/ 1
На Великоберезнянщині самичка-лелека, яку рятували всім селом, вижила і знайшла собі пару
02:01
/ 7
Мешканці Берегова масово скаржаться на циганську етнічну злочинність у місті
23:35
Мінінфраструктури готується до будівництва аеропорту в Мукачеві
17:01
/ 7
4,5 млн грн коштуватиме ремонт скверу на Петефі в Ужгороді
14:49
На Закарпатті наприкінці 2019-го року було 595 дитсадків, у яких виховувалося 44,7 тис дітей
14:38
У Мукачеві відкрили дві нові амбулаторії
13:57
В Ужгороді проходять громадські обговорення містобудівної документації
10:06
/ 2
В Ужгороді готуються до прийому прихожан усередині церков
01:43
Юна мукачівка здобула перемогу у X Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Т. Шевченка
17:27
/ 4
За час роботи притулку "Барбос" в Ужгороді майже 600 безпритульних тварин знайшли господарів
16:22
/ 12
В Ужгороді стартував капремонт зеленої зони на площі Петефі
» Всі новини