Захворюваність на вірусний гепатит А серед дітей на Закарпатті знизилася на 59,2%

Окремі електронні ЗМІ поширили нещодавно інформацію щодо зростання захворюваності на гепатит А серед дітей шкільного віку, які мешкають в селі Довге Іршавського району.

Захворюваність на вірусний гепатит А серед дітей на Закарпатті знизилася на 59,2%

Як повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі обласного центру здоров'я, згідно з даними Головного управління Держсанепідслужби у Закарпатській області рівень захворюваності в Закарпатській області за підсумками 11 місяців 2015 року становить 40,3 на 100 тис. нас, що на 57,0% нижче у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Захворюваність на вірусний гепатит А серед дитячого населення знизилася на 59,2% у порівнянні з аналогічним періодом  2014 року (2015р. – 93,4 на 100 тис. нас; 2014р. – 230,3)

Закарпаття, як і деякі інші західні області, характеризується ендемічністю розповсюдження захворювання вірусним гепатитом А. 

У поточному році в селі Довге, як і на території Іршавського району в цілому, відмічається прогнозований черговий циклічний підйом захворюваності, який відбувається кожні 3-5 років відповідно на окремих територіях та окремих вікових групах населення. Захворюваність на вірусний гепатит А серед дитячого населення дещо збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом  2014 року. Слід відмітити, що показники захворюваності за поточний рік не перевищують середні багаторічні контрольні показники. 

Щодо ситуації в селі Довге Іршавського району, то, як відмічають в обласному центрі здоров'я, практично щомісячно з початку 2015 року реєструються поодинокі, не пов’язані між собою, випадки захворюваності вірусним гепатитом А, в т.ч. і серед дитячого населення (так, у листопаді - 3 випадок, у грудні - 1 випадки). 

Враховуючи цю ситуацію, Держсанепідслужбою району проведено комплекс протиепідемічних заходів: розроблено та затверджено 08.12.2015р головою Іршавської РДА «План заходів щодо профілактики захворюваності вірусним гепатитом "А" в с.Довге»; проведено заключну дезінфекцію у домашніх вогнищах, суцільну заключну дезінфекцію в ЗОШ, дезінфекцію джерел водопостачання, бактеріальне дослідження води; обстежено контактних; директору школи та завідувачу АЗПСМ с. Довге надано пропозиції щодо проведення протиепідемічних заходів під час інкубаційного періоду; проведено вакцинацію проти вірусного гепатиту А 36 дітей с. Довге. 

Вірусний гепатит А характеризується осінньо-зимовою сезонністю з початком підйому у вересні та закінченням у січні. На цей період припадає до 70 % від загальнорічної захворюваності. Найчастіше вражаються діти та молоді люди. Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет. Профілактика гепатиту А поділяється на два типи: специфічну та неспецифічну.

У відповідності до наказу МОЗ СССР №408 від 12.07.89р „О мерах по снижению заболеваемости вирусными гепатитами в стране” неспецифічна профілактика вірусного гепатиту А зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезінфекції в осередку інфекції. Так, особи, які контактували з хворими, підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. 

У дитячих закладах від початку ізоляції останнього хворого установлюють карантин на 35 днів: за контактними встановлюється медичне спостереження, не дозволяється переводити дітей з однієї групи чи класу в інший та в інші дитячі установи, приймати участь у масових заходах, проводиться заключна та поточна дезінфекція дозволеними та зареєстрованими в Україні деззасобами (в т.ч. хлорвмісними). У відповідності до діючих нормативних документів припинення навчального процесу в школах не передбачається. У разі виникнення свіжого випадку, відлік часу розпочинається спочатку і знову триватиме 35 днів. Протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень.

До специфічної профілактики відноситься вакцинація за епідемічними показами. Вакцину (Хаврікс, Хіберікс, згідно рекомендації МОЗ) за рекомендацією лікаря можна придбати за попереднім замовленням в аптечній мережі області. 

Батьки повинні пам'ятати про наступні заходи профілактики, які убезпечать дітей від захворювання :

1. Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип’ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).

2. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. При неорганізованому відпочинку  для пиття та приготування їжі мати з собою  запас  питної води (краще бутильовану). 

3. Перед споживанням овочів, фруктів їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.

4. Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

5. Не займатись самолікуванням! При появі перших клінічних проявів захворювання на вірусний гепатит А необхідно звертатися по консультативну допомогу до лікаря-інфекціоніста, що унеможливить виникнення ускладнень після перенесеного захворювання та збереже здоров’я рідних і близьких.

 
14 грудня 2015р.

Теги: гепатит, захворюваність, діти

НОВИНИ: Соціо

15:35
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 4
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
09:47
Закарпаття розпочинає збір коштів для акції "Серце до серця"
09:42
Мукачево виконало бюджет у першому кварталі на 100, 2%
09:32
В Ужгороді під час карантину найбільш нужденним сім`ям доставляють продуктові набори та засоби гігєни
20:36
Для Мукачівської ЦРЛ придбали сучасний апарат ШВЛ за 747 тис. грн
17:57
У Закарпатській ОДА розповіли, як розподілили вантаж тестів, захисних костюмів та респіраторів
16:45
Подорожувати Ужгородом тепер можна і онлайн
» Всі новини