На Закарптті нараховується 138 сміттєзвалищ. Усі – або перевантажені, або екологічно небезпечні

У Закарпатській ОДА відбулося засідання за круглим столом із обговоренням запровадження ринкових механізмів у сфері житлово-комунального господарства шляхом створення конкурентного середовища на ринку послуг у Закарпатській області. Участь у засіданні взяли керівники департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури ОДА та представники профільних управлінь районних адміністрацій області.

На Закарптті нараховується 138 сміттєзвалищ. Усі – або перевантажені, або екологічно небезпечні

Перше питання на порядку денному - переваги створення ОСББ та житлових кооперативів.

Як зазначив   начальник управління ЖКГ та будівництва ОДА Василь Романець, житловий фонд області (без приватного сектору) складає 2731 будинків. З них комунальних – 2258, відомчих – 119, кооперативних – 85, ОСББ/БК – 274. За його словами, житлово-комунальне господарство, є однією з найменш реформованих сфер. Прорахунки в підходах, складність накопичених у попередні роки проблем та відсутність комплексного системного підходу до їх вирішення призвели до істотного зниження якості житлово-комунальних послуг та обґрунтованого незадоволення населення рівнем обслуговування.

ЖРЕРи довели малоефективність в управлінні житловим фондом, тому законотворці дали громадянам можливість створення альтернативи – об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. «Нині зміни в цьому напрямку відбуваються досить кволо. Якщо у 2010 році кількість об'єднань порівняно з 2009-м зросла на 19 % (дорівнювала 128 одиниць), то у 2014 році їх кількість впала до 9 % у порівнянні з 2013-м і становила 268 одиниць. І хоча рівень приватизації квартир становить 85 %, ОСББ у поточному році управляють лише 14 % житла області», - зазначив Василь Романець.

Серед проблем, які перешкоджають створенню ОСББ на Закарпатті посадовець назвав складні процедури реєстрації та неврегульованість окремих питань їх діяльності, недостатнє інформування мешканців про переваги ОСББ та житлових кооперативів, а також відсутність конкуренції на ринку житлових послуг. «Для створення конкурентного середовища, успішного розвитку ринку та підвищення якості послуг, необхідно дати можливість працювати в цій сфері підприємствам різних форм власності. Сьогодні в області на ринку обслуговування житла працюють лише декілька приватних компаній, які на конкурсній основі визначені виконавцями робіт з утримання будинків та прибудинкових територій, які здебільшого надають послуги з вивезення сміття, - каже Василь Романець. - На ринку комунальних послуг немає конкуренції».

В.о. директора департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Мяляр звернув увагу представників районів на вирішенні проблем поводження зі сміттям. В області нині 138 полігонів твердих побутових відходів та сміттєзвалищ на площі 167 гектарів. «З огляду на те, що діючі полігони та сміттєзвалища перевантажені, а окремі не відповідають нормам екологічної безпеки, необхідно запроваджувати роздільне збирання побутових відходів, їх переробку. Області вкрай потрібні інвестиції на побудову сміттєпереробних заводів» - зазначив Едуард Маляр.

Довідка

Нині на Берегівщині за рахунок коштів Європейського союзу триває   будівництво заводу механізованої переробки твердих побутових відходів. Виноградівська РДА виділила 15 гектарів землі на будівництво сміттєпереробного комплексу.

Сміттєпереробну базу твердих побутових відходів планували створити і на Великоберезнянщині, однак громада не підтримала цю ідею.

На Іршавщині в поточному році чеський інвестор запланував будівництво сортувальної дільниці на полігоні в с. Дубрівка, там вже укладено договори з мешканцями усього району.

В Ужгородському районі затверджено обґрунтування для розміщення заводу з переробки ТПВ на земельній ділянці Паладь Комарівської сільської ради площею 25 га. Підготовлена тендерна документація на будівництво першої черги заводу.

Тячівська райрада виділила земельну ділянку площею 4 гектари на території сміттєзвалища в урочищі „Баршоньпоток” для будівництва сміттєпереробного заводу.

Прес-служба Закарпатської ОДА

30 жовтня 2015р.

Теги: сміттєзвалища

НОВИНИ: Соціо

01:54
Керівник Закарпатської обласної прокуратури представив колективу своїх заступників
01:06
Три села закарпатської Міжгірщини повстали проти варварської вирубки лісу
17:48
Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах
17:46
/ 2
Відбулася заключна онлайн-конференція проєкту міст-побратимів Ужгорода та Кошиці "Крок до ефективного управління в місті Ужгород"
15:25
/ 1
Майже 200 фур: до КПП "Тиса" на Закарпатті — 9-кілометрова черга
13:06
/ 1
400 призовників очікують на проходження осінньої строкової служби на Закарпатті
05:02
/ 1
Левко Довгович – "Заслужений діяч мистецтва України" та лауреат "Премії Пам’яті народа"
04:46
/ 6
Верховний Суд відмовив меру Ужгорода Андріїву у справі щодо керівника пологового будинку (ДОКУМЕНТ)
03:43
/ 4
У Єпископській резиденції МГКЄ провели День відкритих дверей
02:58
В Ужгороді проходили виставки собак
01:36
/ 8
В Ужгороді відбулася інавгурація нового Апостольського адміністратора МГКЄ владики Ніла
11:52
/ 1
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Чопа
02:50
/ 7
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
/ 5
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 6
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
09:10
Акція "Всі ми трішки діти" відбулася в Ужгороді
04:37
/ 7
На Закарпатті будуватимуть "олімпійський" курорт і дорогу на Драгобрат
03:05
/ 1
Перші пасажирські рейси з аеропорту "Ужгород" плануються на початку листопада
02:27
/ 10
В Ужгороді Зеленський вручив ордени, присвоєні ієрархам МГКЄ і РПЦ в Україні
00:26
/ 1
Windrose дозволили 7 разів на тиждень літати з Києва в Ужгород (ДОКУМЕНТ)
18:04
Суд у Львові продовжить розгляд справи по скасуванню висновку щодо будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
17:18
/ 4
Понад 37 тисяч закарпатців отримали більшу пенсію з 1 вересня – в середньому на 41 грн
17:03
/ 3
Зеленський на Закарпатті: Україна комплексно вирішуватиме проблему автомобільних черг на прикордонних пунктах пропуску
» Всі новини