Прокурора Закарпаття просять поінформувати про перебіг кримінального провадження у справі крадіжки газу в "УнгварсЪкому" Івана Волошина (ДОКУМЕНТ)

Кримінальна справа з очевидним і доведеним складом злочину через "кришування" правоохоронців вже майже три роки не може потрапити до суду

Прокурора Закарпаття просять поінформувати про перебіг кримінального провадження у справі крадіжки газу в "УнгварсЪкому" Івана Волошина (ДОКУМЕНТ)

Прокурора Закарпатської області просять поінформувати про перебіг кримінального провадження у справі крадіжки газу у великих розмірах у велнес-готелі "УнгварсЪкій", що належить першому заступнику міського голови Ужгорода Івану Волошину.

Про це йдеться у інформаційному запиті на ім'я Володимира Янка, що його надіслала до прокуратури Закарпатської області правник Наталія Майстренко.

Раніше, як повідомляло Закарпаття онлайн, Н.Майстренко надіслала до прокуратури Закарпатської області інший інформаційний запит, у якому попросила пркурора Закарпаття Володимира Янка повідомити про долю двох "очевидних, зрозумілих кримінальних проваджень", дотичних до "приватизації" та руйнування пам'ятки архітектури місцевого значення "Корона" в Ужгороді.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, 24 березня 2015 року керівництво ПАТ «Закарпатгаз» звернулося з листом до прокурора Закарпатської області Володимира Янка взяти під свій контроль досудове розслідування 31 кримінального провадження за фактами крадіжок природного газу, що перебувають в провадженні слідчих УМВС України в Закарпатській області.

Найбільшою з них є крадіжка ТОВ «Сервісбут» на потреби велнес-готелю «УнгварсЪкій».

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайнПП «Сервісбут» має двох засновників – колишнього високопосадовця СБУ Дмитра Білоуса і ТОВ «Тренд груп ЛТД».

ТОВ «Тренд груп ЛТД», аби було зрозуміло, зареєстроване на Набережній Незалежності, 1 – тобто в споруді, що належить першому заступнику міського голови Ужгорода Івану Волошину. І саме останній, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, є його засновником.

Як інформувало прокурора ПАТ «Закарпатгаз», досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом крадіжки газу ПП «Сервісбут» триває понад два роки. Підприємство безоплатно відбирало природний газ через несанкціоновану таємну врізку в систему газопостачання для опалення велнес-готелю «УнгварЪскій». Збитки становлять майже мільйон – 916 тисяч гривень.

«За весь цей час не проведено навіть десятка слідчих дій. Жодного клопотання Товариства як потерпілої сторони не розглянуто, і про їх долю слідчі навіть не вважають за потрібне повідомити, – йшлося у зверненні «Закапрпатгазу». – Наслідком оскарження таких дій прокурорам різних рівнів є лише формальні відписки, за результатами яких жодних зрушень у розслідуванні не відбулося. При цьому у жодному випадку прокурор не забезпечив виконання слідчим вимог КПК щодо обов’язкового розгляду клопотань потерпілої сторони. До речі, прокуратура міста не вважає за потрібне повідомити про результати досудового розслідування злочинів, передбачених ст.ст 364, 367, 3811 КК України у кримінальному провадженні стосовно слідчого, який саботував це розслідування, внесеного до ЄРДР лише на вимогу слідчого судді...».

У заявах про вчинене кримінальне правопорушення на ім’я головного міліціонера та прокурора Ужгорода від 13 червня 2014 року та на ім'я прокурора Ужнгорода від 20 серпня 2014 року ПАТ «Закарпатгаз» розкриває як обставини самого злочину, так і деталі його «кришування» правоохоронцями під керівнитвом тодішнього очільника УМВС України в закарпатській області С.Шаранича.

Що суттєво, за інформацією ПАТ, в 2014 році Львівський апеляційний суд своєю постановою визнав злочин, скоєний ПП «Сервісбут», і зобов’язав останнє компенсувати «Закарпатгазу» заподіяні збитки. Однак, попри те, що судові виконавці описали і арештували майно підприємства. Виявилося, що стягнути гроші – не можливо. Їх на рахунках «Сервісбуту» нема, а саме приміщення велнес-готелю «частинами» здано в оренду: оздоровчо-банний комплекс – підприємцю Ігору Деяку, а приміщення ресторану – Т.Готра, яка, як відомо, є дружиною І.Волошина. Рухоме майно, яке передбачалося вилучити в рахунок погашення збитків, виявилося... проданим все тій же Т.Готрі.

Кошти, отримані від оренди, не оприбутковувалися, а значить – не могли бути використані в рахунок погашення боргу. При цьому комплекс активно працював, про що свідчить хоча б той факт, що упродовж 2013-2014 років ПП «Сервісбут» сплатило ПАТ «Закарпаттяобленерго» 569 446 грн за спожиту активну електричну енергію, 17 662 – за реактивну електроенергію. Ці платежі здійснювалися як безпосередньо ПП «Сервісбут», так і через певних громадян.

«...Матеріали виконавчого провадження свідчать про те, що боржник ПП «Сервісбут» спроможний виконати рішення суду, відшкодувати збитки та володіє для цього необхідними коштами, однак, фальсифікуючи угоди, створює видимість про відсутність майна та коштів для виконання рішення суду, кошти, які надходять від господарської діяльності, на банківські рахунки підприємства умисно не розміщає, приховуючи їх від органів державної виконавчої служби, а розрахунки з наявними зобов’язаннями здійснює через «підставних осіб», – констатує ПАТ «Закарпатгаз».

При цьому, товариство у своєму листі на адресу прокурора Закарпаття підтвердило той факт, про який повідомляло Закарпаття онлайн, а саме, що майно велнес-готелю заставлене в ПриватБанку за майже мільйонний кредит – станом на квітень 2014 року, відповідно до договору №967 від 08.09.2011 року, який є договором застави ПП «Сервісбут» за кредитним договором №К10-11/КЛ від 06.09.2011 року, заборгованість І.Волошина перед цією банківською структурою сягала 946 тисяч 319,23 гривень.

Уточнимо, всіма цими крадіжками і аферами займається не будь-хто, а чинний перший заступник міського голови Ужгорода. Той самий, з іменем якого пов’язують глобальну аферу з крадіжкою в громади міста за заниженою ціною історичного комплесу «Корона», в процесі якої ще й було суттєво занижено площу відчужуваного об’єкту, а місто недоотримало ще й 8 млн грн, які, відповідно до договору купівлі-продажу, покупці «Корони» мали вкласти в благоустрій площі Театральної.

Всього цього впритул не помічають ні міліція, ні прокуратура. Натомість, форсовано фабрикуються кримінальні справи щодо журналістів і активістів, які активно протистоять цій злочинній діяльності.

Тобто, під гаслом боротьби з корупцією реально «кришується» найбільший корупціонер Ужгорода.

 

 

 

28 серпня 2015р.

Теги: УнгварсЪкій, Закарпатгаз, Іван Волошин, кришування

Коментарі

Малинич 2015-08-28 / 18:51:13
Волошин вообще не віновнік

П.Русняк 2015-08-28 / 17:49:49
Я взагалі по господарським питанням, то Зареви з Малиничем тема.

Шімон 2015-08-28 / 17:28:25
Я нич із тим Янком немаю, ун грошима не ділиться, я му не стучав і ни на кого не брехав, то все Русняк розказував ко кулько заробляє. Хлопці, Пак я свуй!

Попович 2015-08-28 / 17:18:13
Не ставте прокурора у неловке положення, він може і образитись.

Шокін - Янку 2015-08-28 / 17:17:58
Ти знаєш, що у тебе вже нема двох місяців. Тому або зараз, або потім - вдповідальність за нереагування і бездіяльність.

Янко 2015-08-28 / 17:12:05
А шо я? Я нічого, то все Зарева із Шимоном, але я розберуся, дайте мені ще 2 місяці.

Зарева (міняю шапку) 2015-08-28 / 16:53:25
Наразі розпочато досудове розслідування, вживаються заходи спрямовані на всебічне та об’єктивне розслідування фактів, викладених у зверненні та з`ясування усіх обставин кримінального правопорушення.

НОВИНИ: Кримінал

10:50
Справу мукачівця, що побив та пограбував містянина, передано до суду
10:47
На Хустщині власник "Ниви" повідомив у поліцію про угон авто, а сам у п'яному стані їздив селом
18:07
/ 6
Мукачівець із трьома спільниками, підозрювані у вимаганні, й надалі утримуватимуться під вартою без можливості внесення застави
17:26
/ 1
15-річного підлітка, про чиє зникнення повідомили батьки, знайшли непритомним на одному із закинутих заводів Мукачівщини
17:20
/ 3
Мешканець Рахова у спеціально обладнаній вдома нарколабораторії виростив 12 кущів конопель
17:10
/ 7
Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського з Хустщини, підозрюваного у хабарництві
11:17
/ 16
За розголошення конфіденційної інформації щодо смерті мешканки Іршавщини із COVID-19 розпочато кримінальне провадження
10:25
На Закарпатті засуджено торговця вибуховими пристроями
18:02
На Берегівщині після наїзду VW пішохід опинився в лікарні з переломом ноги
17:48
/ 1
В апеляції підтверджено вирок мешканцю Тячівщини, що 9 років переховувався від відповідальності за сексуальне насильство в Росії
22:15
В Ужгороді авто врізалося в дорожній знак, водій утік
13:32
За добу на Закарпатті виявили 10 п‘яних водіїв
13:20
/ 1
Водій УАЗа, який вчора перекинувся у Великому Бичкові, був п'яний
11:28
/ 3
У Солотвині в пасажира BMW X5 з водієм під наркотиками виявили пістолет
11:00
/ 3
П'яти учасникам "циганського" ОЗУ з Мукачівщини обрано запобіжні заходи
21:40
/ 2
ФОТОФАКТ. На Рахівщині посеред дороги перекинувся УАЗ
13:58
У Мукачеві під час п'яної сварки чоловік убив співмешканку, вдаривши її ножицями в груди
09:21
/ 1
На Хустщині затримали одного з двох "напарників", що викрали з-під будинку пенсіонера ВАЗ
20:19
Чоловіка, який на Великоберезнянщині підпалив односельця, взято під варту на 2 місяці
17:54
/ 15
Скандал в Ужгороді: "корупційна парковка" в центрі міста належить команді мера Андріїва
14:02
Мешканців Тячівщини, в чиїм позашляховику знайшли рушницю та ножі, перевіряють на причетність до браконьєрства
13:52
/ 1
На Закарпатті затримали фігурантів ще одного злочинного угруповання, які вимагали кошти з місцевих мешканців
12:48
/ 2
На Закарпатті викрили схему незаконного імпорту товарів на територію України
12:19
Закінчився термін самоізоляції у перших 353 мешканців Закарпаття
11:18
13-річний школяр на Рахівщині чотири рази викликав поліцію на замінування, пожежу та бійку у місцевій школі
» Всі новини