Закарпаття: Коли Валентина Степова заспівала пісню Ave Maria, мокрий сніг припинився і на небі засвітило сонце...

Напередодні православного свята Покрови народна артистка України Валентина Степова презентувала новий, вже сьомий у своїй кар’єрі альбом. Як на теперішній ринок шоу–бізнесу, диск досить специфічний. У ньому 10 треків у сучасній обробці на музику всесвітньо відомих композиторів (Каччині, Бах, Сен–Санс, Верді...), але всі присвячені Діві Марії. Валентину Степову не лякає, що її нова робота не буде поміченою на радіо і музичних каналах, що їй там скажуть два звичних слова: «не формат».

Валентина Степова
Валентина Степова

«Я його записала наперекір тому пафосу, який звучить звідусіль. Кожна людина у певний для неї час дійде до тої миті, коли зрозуміє, що все в руках Божих і від нього не втечеш», — каже Валентина Степова.

Одна сльоза Валентини Степової

Далекого 1997 року до оперної співачки потрапила молитва «Одна сльоза», яку написала її землячка із Хмельницька паралізована поетеса Оксана Радушинська. Валентина Степова заспівала тоді цю молитву під музику композитора Руслана Чапонюка. У ній усе перевернулося, а з очей потекли сльози. «Та куди піде така світла й зворушлива пісня?» — подумала тоді співачка і записала легенький шлягер, на який пізніше зняла кліп «у форматі». А потім їй наснився сон, нібито вона блукає вулицями Парижа, заглядає в сувенірні крамнички, шукаючи подарунки близьким. В одній із лавок їй впала в очі маленька іконка Матері Божої. Вона схопила її обома руками і відразу прокинулася. Відтоді більше часу почала думати над аріями Ave Maria, яких у світі більше сотні. Та записувати не поспішала, бо не вистачало грошей. «У 1998 році я записувала в Росії «Світові класичні шлягери у сучасній обробці». Тоді мені сказали, що альбом не вийде через технічні неполадки. Через деякий час з такою ж назвою, з подібним дизайном і змістом презентував свій диск один молодий модний співак. Ще тоді я вирішила, що більше не записуватиму в Росії і за чужі гроші».

За останні півтора року оперна співачка пережила багато життєвих випробувань. Найболючішим була несподівана смерть батька. Валентині Степовій тоді навіть здалося, що Діва Марія таким способом дорікнула за незаписану молитву «Одна сльоза». Цього літа співачку підкосила страшна депресія. На її день народження прийшов один приятель і так, між іншим, запитав про творчі плани. «Я б хотіла зібрати з усього світу ікони Матері Божої і розмістити в одному альбомі. Він засміявся і сказав, що це нереально. Тоді я кажу, що давно мрію записати альбом арій про Марію». Цей благодійник, який зі скромності навіть на презентацію не прийшов, зробив Валентині Степовій такий потрібний грошовий подарунок.

Арія втішить і вилікує...

Альбом Ave Maria записували в Києві. Аранжування до семи арій зробив Ігор Балаян. За його словами, найхітовішою Ave Maria вийшла у композитора Тості, а от Верді — для нього, як здача крові.

Наступного року Валентина Степова святкуватиме 25–річчя своєї творчої діяльності. Тоді у великому залі із гарною акустикою вона виконуватиме всі свої арії Ave Maria. Та поки що про концерт їй доводиться тільки мріяти. Як каже Віктор Павлік, який прийшов привітати Валентину Степову із закінченням гарної справи, треба скинутися хоча б на наступний рік. Перед виборами багато друзів–артистів підзаробили у політиків, тепер можна і з ближнім поділитися. «За два пафосні концерти для Партії регіонів у Києві можу тепер собі дозволити стати меценатом», — каже жартома Віктор Павлік.

Відколи Валентина Степова почала працювати над новим альбомом, у її житті пішла біла смуга. «Мені подарували величезну ікону Матері Божої, таку як є в храмах. Ми ще не знали, куди її повісити, і поклали біля каміна. Тоді якраз закінчували ремонтні роботи у будинку. Якось майстер пересував меблі з першого поверху на другий, посковзнувся, переламав перила і впав на мого чоловіка. Ігор залишився живий–здоровий, майстер поламав ребра, а скло на іконі розбилося на дрібненькі шматочки. Це вона взяла на себе весь удар і врятувала їх і всю родину, хто б міг звалитися, від каліцтва», — каже Валентина Степова.

Майстер тоді задумався і переробив всю недоброякісну роботу.

Після такого альбому важко працювати над чимось приземленим. Тому Валентина надалі працюватиме також над аріями про Діву Марію. Каже, що її альбом розрахований на молодь, яка рідко, а то й ніколи не була в храмі.

«Я хочу, щоб молитвою в сучасній обробці навернути до Бога бодай одного із сотні чи тисячі. Для мене і це буде великою заслугою».

Валентина Степова не вважає свій альбом чудотворним, але що пісня має силу, переконувалася не раз. Під час концерту на Закарпатті почав падати мокрий сніг і люди вже розходилися з площі. Коли на сцену вийшла оперна співачка і заспівала Ave Maria, то на небі засвітило сонечко, а після виступу до артистки підійшла літня жінка і подякувала за спів, який зцілив її від хронічних головних болей.

Ольга Жук, "Україна молода"
16 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
» Всі новини