Угорський державний народний ансамбль розпочне благочинний тур Україною на підтримку бійців АТО з Закарпаття (ФОТО)

"Кличе мене Закарпаття – на два боки перевалу" – під такою назвою наприкінці травня розпочнеться благодійний тур Угорського державного народного ансамблю Західною Україною. Про це організатори та артисти розповіли журналістам із Закарпаття та Львівщини під час ознайомчого культурного візиту до Будапешту – з ініціативи Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород та Консульства Угорщини в м. Берегово.

Угорський державний народний ансамбль розпочне благочинний тур Україною на підтримку бійців АТО з Закарпаття (ФОТО)

Сповнений вражень від попереднього туру українськими містами з програмою "Угорська рапсодія" (2012р.), цього разу колектив знайомитиме глядачів не лише з власною культурою, але й із багатою фольклорною палітрою народів, які сторіччями мирно і гармонійно співіснують у Карпатському регіоні.   

Гастролі складатимуться з двох частин. 25 травня відбудеться прем’єра вистави в Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі, за тим угорський колектив помандрує до Києва, Львова, Сколе, Берегова. Друга частина туру стартує на початку червня і охопить Берегово, Тячів, Рахів, Чернівці та Івано-Франківськ.  

Окрім основної мети туру – зміцнити добросусідські взаємини з українцями, колектив має намір підтримати бійців АТО. "Угорський уряд позачергово виділив на цей захід 40 мільйонів форинтів і всі зібрані кошти з наших концертів ми передамо на доброчинність, – каже держсекретар у справах культури Міністерства людських ресурсів Угорщини Петер Хоппал, – Від Майдану Незалежності в Києві і до концертних залів невеличких міст – усюди, де ми побуваємо, намагатимемось засвідчити: Угорщина солідарна з українським народом". 

Угорщина систематично надає фінансову й лікувально-оздоровчу допомогу як українським військовим, так і вимушеним переселенцям та громадянам, котрі потерпають від матеріальних негараздів, спричинених знеціненням національної валюти. Не так давно, приміром, угорський уряд передбачив майже півмільярда форинтів для місії благодійної організації "Сaritas", на харчування вихованців дитсадків, підтримку педагогів і церковників та на інші напрямки доброчинства для закарпатців і мешканців інших областей. 

Разом із тим, через військовий конфлікт на Сході України чималих збитків зазнала й сама Угорщина. Як розповів державний секретар Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, за минулий рік держава недорахувалася півтора мільярда доларів, із яких третина – від економічних зв’язків з Україною й решта – з Росією. Інвестувати та експортувати в ці дві країни стало вкрай не рентабельно, тож довелося надолужувати втрати активнішим просуванням своїх товарів і послуг на ринках Азії та Близького Сходу. "Угорщині невигідна і неприємна ситуація, що склалась. Територіально ми є своєрідним коридором між Сходом і Заходом, Півднем і Північчю, але нам би дуже хотілося бути таким посередником у мирний час, а Україну бачити неподільною і благополучною європейською державою, – каже Чаба Балог, – Повірте, нам значно приємніше мати сусіда, який купує наші товари і постачає нам туристів, аніж межувати з матеріально, соціально та гуманітарно зруйнованою країною. Тож ми справді вболіваємо за відновлення миру та співпраці".  

Беруть активну участь у підтримці своїх земляків і українці Угорщини, чому, зокрема, сприяють голова Державного Самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко та депутат Угорського парламенту від української громади Ярослава Хортяні. Журналістам представники діаспори розповіли про низку благодійних заходів, організованих на підтримку військових та їхніх родин. "Пригадую, як ми приймали дітей загиблих учасників Майдану та АТО. В усі культурні заклади, які ми відвідували – дітей пропускали безкоштовно, якось у театрі їм навіть аплодував весь зал, – каже Ярослава Хортяні, – Своє співчутливе і шанобливе ставлення до учасників подій в Україні демонструє не лише наша меншина, яка, до речі, за чисельністю на шостому місці в Угорщині, а й самі угорці: під час багатьох демонстрацій проти агресії Кремля угорці стояли з нами пліч-о-пліч і їх подекуди було значно більше, ніж нас".   

Поза тим, Державне Самоврядування українців Угорщини проводить культурні заходи до важливих пам’ятних дат, організовує численні гуртки та недільні школи для дітей і молоді, видає власний інформаційно-просвітницький журнал та веде двомовний сайт, із якого всі охочі можуть дізнаватись об’єктивні відомості про Україну. Також Державному Самоврядуванню українців Угорщини слід завдячувати багатьма меморіалами та пам’ятниками, встановленими на честь видатних особистостей і визначних подій з історії України, повідомляють в управлінні культури Закарпатської ОДА.

09 травня 2015р.

Теги: ансамбль, благочинний тру, підтримка бійців

НОВИНИ: Культура

23:52
В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження
15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
» Всі новини