Так тримати, свалявський „Швалбах"!

Майже увесь рік самодіяльний народний естрадно-фольклорний колектив "Швалбах" Свалявського РБК працював над новим репертуаром, який був презентований на Всеукраїнському фестивалі німецької культури, що проходив у вересні в прекрасному курортному місті Євпаторії АР Крим.

Так тримати, свалявський „Швалбах"!

Сонячна, по-гостинному сприятлива погода, ніби з яскравою усмішкою зустріла майже 300 учасників з різних куточків України, які були ретельно відібрані з-поміж багатьох колективів художньої самодіяльності німецьких товариств Києва, Харкова, Луганська, Макіївки, Житомира, Одеси, Керчі, Запоріжжя, Стаханова, Мелітополя, Білої Церкви, Херсона, Миколаєва, Севастополя, Донецька, Дніпропетровська, Джанкоя, Коломиї, Рівного, Сімферополя, Чернігова, Городні, Феодосії, Євпаторії та Сваляви.

14 вересня майже всі вони виступали з концертною програмою перед учасниками семінару, що проходив також у Євпаторії для голів німецьких товариств України. їх номери були надзвичайно цікавими, сповненими глибоким змістом культури німецького народу. У фойє театру імені Пушкіна на виставці експонувалися роботи народних умільців та художників і бажаючі мали змогу ознайомитися з ними.

Учасники проживали у прекрасному готелі на самому березі Чорного моря з чудовим краєвидом на місто та море. Вони спілкувалися з друзями, змагалися і відпочивали на морі, відчуваючи атмосферу гостинності і краси краю. Про це подбали організатори фестивалю, його спонсори та влада Євпаторії.

15 вересня по обіді з великими урочистостями розпочався IV-Всеукраїнський фестиваль німецької культури "Zonnenstralj-2007". Свято проходило в центрі міста. Учасників та гостей привітали представники адміністрації АР Крим, Міністерства культури

України, німецького посольства в Україні, Міністерства культури АР Крим та місцевої влади. Колективи у національних німецьких костюмах проходили центральними вулицями міста і ще більше прикрашали його, привертаючи до себе увагу як місцевого населення, так і відпочиваючих.

Фестиваль розпочався. Всі учасники демонстрували високу майстерність, музикальність, професіоналізм. Глядачі та гості були приємно вражені різнобарвністю номерів, костюмів та яскравістю талантів аматорів. У залі театру імені Пушкіна панувала атмосфера прекрасного настрою, адже кожен номер викликав захоплення, бурхливі оплески. Виступ наших земляків було заплановано спеціально під кінець програми фестивалю - для особливого підняття настрою глядачів та учасників, адже до нового репертуару вони включили запальні пісні.

І ось на сцені „Швалбах" - фольклорний колектив, учасник та дипломант міжнародних і всеукраїнських фестивалів німецької культури народного естрадно-фольклорного мистецтва. Зал не перестає його вітати. Нові гарні костюми підкреслюють красу солісток і колорит колективу. Вдало дібраний репертуар - також запорука успіху, бо весела, запальна, добре і вміло виконана пісня додає настрою як глядачам, так і учасникам фестивалю.

Тепер колектив виконує тільки власні твори, які пише і аранжує для нього керівник та учасник В. Цанько. Пісні „Швал-баха" залишили прекрасне враження про колектив, який вже вкотре є візиткою цього мальовничого містечка. Грамотами та подарунками відзначено всіх учасників — а це Габріел та Ольга Кметі (музиканти), Вікторія Риблян (студентка Хустського медичного коледжу), Наталія Павлів (студентка Львівського інституту економіки та туризму), Володимир Цанько (керівник ансамблю та голова німецького товариства Свалявського району). Шана вам і повага за вагомий внесок у розвиток культури району, області, України. Так тримати, „Швалбах"!

"Вісті Свалявщини"
08 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

tornado 2009-07-14 / 12:44:00
музика супер я радий шо и наший сваляви е чим гордитися так тримати

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини