Депутати Закарпатської облради попередили столичну владу про соціально вибухову ситуацію через заборгованість із виплати зарплат

З відповідним зверненням депутати Закарпатської обласної ради вирішили звернутися до президента, голови Верховної ради, прем’єр-міністра та міністра фінансів сьогодні під час позачергової сесії.

Як ідеться у зверненні, на сьогодні питання забезпечення асигнуваннями оплати праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, попри донесення відповідної інформації до центральної влади, не вирішено. Як результат, в окремих гірських населених пунктах, де невеликі бюджети, зростає соціальна напруга, оскільки через відсутність дохідних джерел надходжень, за станом на 1 квітня поточного року, вже виникла заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам у обсязі 273,6 тис грн, у тому числі протермінова – 7,3 тисячі гривень. На квітень призначення відсутні у обсязі 3,4 млн гривень. Зважаючи на це, обласні депутати просять Київ за рахунок стабілізаційної дотації передбачити місцевим бюджетам Закарпатської області додатковий фінансовий ресурс у обсязі 76,2 млн грн, що дозволить знизити соціальну напругу серед мешканців області, уникнути закриття закладів бюджетної сфери.

Президенту України 

Порошенку П. О.

Голові Верховної Ради України

Гройсману В. Б.

Прем’єр-міністру України

Яценюку А. П.

Міністру фінансів України

Яресько Н. І.

ЗВЕРНЕННЯ

Змушені звернутися до Вас, оскільки на сьогодні в області склалася вкрай складна і соціально вибухова ситуація із виплатою заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів області.

Проблеми із виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери виникали і минулими роками, питання особливо загострювалось у четвертому кварталі, однак вирішувалося завдяки надходженню додаткових коштів з державного бюджету. Зміни до бюджетного та податкового законодавства, які вступили в дію з 2015 року, спричинили  виникнення проблем із виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери в окремих місцевих бюджетах уже у першому кварталі.  

Про те, що в області у місцевих бюджетах на 2015 рік відсутні призначення на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери та розрахунки за енергоносії, які споживаються бюджетними установами (загалом – 76,2 млн грн), облдержадміністрація та обласна рада інформували Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України. Однак на сьогодні питання забезпечення асигнуваннями оплати праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери так і не вирішено. Як результат, в окремих гірських населених пунктах, де невеликі бюджети, зростає соціальна напруга, оскільки через відсутність дохідних джерел надходжень, за станом на 1 квітня поточного року, вже виникла заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам у обсязі 273,6 тис грн, у тому числі протермінова – 7,3 тисячі гривень. На квітень призначення відсутні у обсязі 3,4 млн гривень. 

Найбільш складна ситуація склалася у Воловецькому районі, де видатки на утримання дошкільних навчальних закладів у десяти сільських бюджетах заплановані всього на 3 місяці, тобто з другого кварталу функціонування цих закладів буде припинено, оскільки вони залишаються без фінансових ресурсів.

Враховуючи важливість та терміновість порушеного питання, просимо за рахунок стабілізаційної дотації передбачити місцевим бюджетам Закарпатської області додатковий фінансовий ресурс у обсязі 76,2 млн грн, що дозволить знизити соціальну напругу серед мешканців області, уникнути закриття закладів бюджетної сфери.

 

Звернення  прийнято на двадцять другій позачерговій сесії обласної ради VI скликання

Депутати Закарпатської обласної ради VI скликання

 

 
08 квітня 2015р.

Теги: соціально вибузова ситуація, зарплати, попередження

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини