Міськрада Ужгорода оскаржує акт сільгоспінспекції, який став основою для "земельного" позову за зверненням Пацкана

У разі, якщо акт Держсільгоспінспекції, який став підставою для прокурорського позову за зверненням нардепа Валерія Пацкана щодо скасування містобудівної документації у районі вулиці Стефаника, буде скасовано, справа із 500-ми ділянками не матиме продовження, розповів у коментарі Закарпаття онлайн громадський активіст Олександр Волосянський.

Міськрада Ужгорода оскаржує акт сільгоспінспекції, який став основою для "земельного" позову за зверненням Пацкана

Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні стало відомо про те, що прокуратура відкликала "земельний" позов на підтримку нардепа Валерія Пацкана щодо скасування містобудівної документації у районі вулиці Стефаника, що потягло б за собою позбавлення державних актів на землю більш ніж 500 ужгородських сімей. Відповідно, суд у цій справі закрив відповідне провадження.

Втім, і зараз все ще залишається можливість того, що прокуратура підготує та подасть окремий позов начебто на підставі того, що ряд земельних ділянок, в порушення законодавства, було виділено незаконно, адже вони знаходяться в охоронній зоні міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення.

У цьому зв’язку громадський активіст Олександр Волосянський, який забезпечував правовий супровід ужгородцям-власникам оскаржуваних ділянок та допомагав відстояти їм своє законне право на землю, у коментарі Закарпаття онлайн зазначив: прокуратура та міська рада в цьому разі керуються різними нормами.

«Прокуратура, говорячи про порушення норм, апелює до норм ДБН (державні будівельні норми – авт.) державних, у яких говориться про те, що відстань від лінії забудови до дороги державного значення має бути не меншою, ніж 100 м. Разом з тим, міська рада, виділяючи ділянки ужгородцям, керувалася нормами міського ДБН-у, за яким ця відстань має складати не менше 50 м. Тобто, сторони керуються різними будівельними нормами», – повідомив Олександр Волосянський.

При цьому, зазначив: якби порушення при виділення земельних ділянок насправді мали місце, як це намагався подати нардеп Валерій Пацкан, звертаючись із заявою до прокуратури, власне прокуратура відреагувала б ще у часи прийняття рішення про надання землі городянам.

«Коли у 2010 році приймалося рішення про виділення цих земельних ділянок на сесії був присутній прокурор, який мав змогу вивчити законність проекту згаданого рішення та, в разі його неправомірності, оскаржити документ у встановленому законом порядку. Він цього, однак, не зробив. Разом з тим, треба розуміти, що прокуратура не могла не відреагувати на заяву Валерія Пацкана з приводу земельних ділянок ужгородців», – пояснив Олександр Волосянський.

Приводом для звернення, зазначив громадський активіст, а відтак – подальшим формулюванням позову, став складений за підсумками перевірки Держсільгоспінспекції акт, яка начебто встановила порушення при виділенні землі. Наразі, повідомив Олександр Волосянський, цей акт оскаржується міськрадою у суді і, якщо він буде скасований, відповідно, зникнуть і підстави для прокурорського позову. 

«Зараз у «зоні ризику» все ще залишаються близько 50 власників земельних ділянок, яким земля була виділена нібито із порушенням ДБН-ів. Втім, маємо надію, що здоровий глузд все ж візьме верх, і прокуратура не позиватиметься до оцих власників 50 ділянок. Разом з тим, готові, в разі чого, і надалі допомагати цим людям, надавати консультації, зорганізовувати їх та забезпечувати правовий супровід», – розповів Олександр Волосянський.

Принагідно зауважив: досягти наразі позитивного результату однозначно вдалося завдяки чималому розголосу, що його спричинили завдяки ЗМІ городяни. За його словами, рішення суду на користь громади давалося непросто. Однак, шансів на відстояння правди однозначно було більше - завдяки небайдужості самих власників ділянок, які шукали справедливості в усіх можливих інстанціях, аж до Адміністрації Президента та Генеральної прокуратури.

 
17 березня 2015р.

Теги: Пацкан, акт, сільгоспінспекція, оскарження, ділянки

НОВИНИ: Соціо

01:04
На Ужгородщині на громадських слуханнях погодили розміщення сміттєпереробного заводу – ОДА
00:51
Через коронавірус бюджет Ужгорода недоотримав понад 19 млн грн
19:33
/ 9
Власкор "Урядового кур'єру" пропагує будівництво скандальних міні-ГЕС на Закарпатті – правозахисник
18:53
/ 2
Про роботу освітніх закладів на Закарпатті говорили на селекторній нараді
18:49
З 1 червня в Мукачеві відновлено роботу громадського транспорту
15:20
Бебі-бокси, придбані за новою процедурою, дійдуть до отримувачів в Ужгороді у кінці червня-на початку липня
15:17
/ 3
3 млн 745 тис грн сплачено за розмитнення товару на Закарпатті на КПП "Тиса" за три дні
12:58
На митниці на Закарпатті вилучили іграшкові автомобілі вартістю майже 101 тис грн
09:28
Сьогодні закарпатці зможуть телефонувати на"пряму лінію" в обладміністрацію
09:26
/ 1
На Закарпатті на митниці вилучили незадекларовані окуляри відомих брендів та харчові добавки
02:38
У вихідні та святкові дні проїзд транспорту до озера Синевир заборонено
02:23
У серпні-вересні відбудеться запуск робота для дослідження руїн Солотвинської соляної шахти
02:18
З понеділка на Закарпатті відновив роботу громадський транспорт
22:46
/ 2
За фактом суїциду мукачівця у прямому ефірі зареєстровано кримінальне провадження щодо ймовірного доведення до самогубства
21:28
/ 7
Мер Ужгорода доручив вивчити питання передачі "казкового" будиночка ""Щасливим дітям"
18:06
/ 3
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
/ 1
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
/ 1
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
» Всі новини