Міськрада Ужгорода оскаржує акт сільгоспінспекції, який став основою для "земельного" позову за зверненням Пацкана

У разі, якщо акт Держсільгоспінспекції, який став підставою для прокурорського позову за зверненням нардепа Валерія Пацкана щодо скасування містобудівної документації у районі вулиці Стефаника, буде скасовано, справа із 500-ми ділянками не матиме продовження, розповів у коментарі Закарпаття онлайн громадський активіст Олександр Волосянський.

Міськрада Ужгорода оскаржує акт сільгоспінспекції, який став основою для "земельного" позову за зверненням Пацкана

Як повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні стало відомо про те, що прокуратура відкликала "земельний" позов на підтримку нардепа Валерія Пацкана щодо скасування містобудівної документації у районі вулиці Стефаника, що потягло б за собою позбавлення державних актів на землю більш ніж 500 ужгородських сімей. Відповідно, суд у цій справі закрив відповідне провадження.

Втім, і зараз все ще залишається можливість того, що прокуратура підготує та подасть окремий позов начебто на підставі того, що ряд земельних ділянок, в порушення законодавства, було виділено незаконно, адже вони знаходяться в охоронній зоні міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення.

У цьому зв’язку громадський активіст Олександр Волосянський, який забезпечував правовий супровід ужгородцям-власникам оскаржуваних ділянок та допомагав відстояти їм своє законне право на землю, у коментарі Закарпаття онлайн зазначив: прокуратура та міська рада в цьому разі керуються різними нормами.

«Прокуратура, говорячи про порушення норм, апелює до норм ДБН (державні будівельні норми – авт.) державних, у яких говориться про те, що відстань від лінії забудови до дороги державного значення має бути не меншою, ніж 100 м. Разом з тим, міська рада, виділяючи ділянки ужгородцям, керувалася нормами міського ДБН-у, за яким ця відстань має складати не менше 50 м. Тобто, сторони керуються різними будівельними нормами», – повідомив Олександр Волосянський.

При цьому, зазначив: якби порушення при виділення земельних ділянок насправді мали місце, як це намагався подати нардеп Валерій Пацкан, звертаючись із заявою до прокуратури, власне прокуратура відреагувала б ще у часи прийняття рішення про надання землі городянам.

«Коли у 2010 році приймалося рішення про виділення цих земельних ділянок на сесії був присутній прокурор, який мав змогу вивчити законність проекту згаданого рішення та, в разі його неправомірності, оскаржити документ у встановленому законом порядку. Він цього, однак, не зробив. Разом з тим, треба розуміти, що прокуратура не могла не відреагувати на заяву Валерія Пацкана з приводу земельних ділянок ужгородців», – пояснив Олександр Волосянський.

Приводом для звернення, зазначив громадський активіст, а відтак – подальшим формулюванням позову, став складений за підсумками перевірки Держсільгоспінспекції акт, яка начебто встановила порушення при виділенні землі. Наразі, повідомив Олександр Волосянський, цей акт оскаржується міськрадою у суді і, якщо він буде скасований, відповідно, зникнуть і підстави для прокурорського позову. 

«Зараз у «зоні ризику» все ще залишаються близько 50 власників земельних ділянок, яким земля була виділена нібито із порушенням ДБН-ів. Втім, маємо надію, що здоровий глузд все ж візьме верх, і прокуратура не позиватиметься до оцих власників 50 ділянок. Разом з тим, готові, в разі чого, і надалі допомагати цим людям, надавати консультації, зорганізовувати їх та забезпечувати правовий супровід», – розповів Олександр Волосянський.

Принагідно зауважив: досягти наразі позитивного результату однозначно вдалося завдяки чималому розголосу, що його спричинили завдяки ЗМІ городяни. За його словами, рішення суду на користь громади давалося непросто. Однак, шансів на відстояння правди однозначно було більше - завдяки небайдужості самих власників ділянок, які шукали справедливості в усіх можливих інстанціях, аж до Адміністрації Президента та Генеральної прокуратури.

 
17 березня 2015р.

Теги: Пацкан, акт, сільгоспінспекція, оскарження, ділянки

НОВИНИ: Соціо

19:03
Уряд затвердив Державну програму розвитку українських Карпат до 2022 року
23:56
/ 44
В Ужгороді "Карпатська Січ" поставила на коліна араба, що з ножем гнався за жінкою
21:17
/ 4
У Рахові тривають роботи з будівництва мереж водопостачання та водовідведення
17:16
/ 7
Більшість доріг на Закарпатті – розбиті і небезпечні
16:59
/ 1
В Ужгороді триває фестиваль-ярмарок "Бабине літо"
10:29
/ 1
Нацпарки зблизька: заповідна Ужанська Верховина
09:55
На Закарпатті рак молочної залози діагностовано у майже пяти тисяч жінок
09:54
Нацпарки зблизька: Закарпатський "Синевир"
01:41
Ужгородом пройшла хода проти торгівлі людьми
01:27
/ 1
"Бабине літо у Боздоському парку" в Ужгороді розпочали "Чаламада" і "Вандор"
17:26
/ 3
На Закарпатті відбулась зустріч митних експертів з України, Угорщини та Словаччини
15:42
У Класичній гімназії в Ужгороді відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям
15:33
У Закарпатській ОДА відзначили учасників навчальних зборів територіальної оборони
12:21
В Ужгороді підписано протокол про наміри співпраці області з білоруською групою "дорожніх" компаній
11:24
/ 2
Земельна ділянка аеропорту залишається у користуванні територіальної громади Мукачева
10:10
У січні-вересні цьогоріч 1 т м’яса на Закарпатті коштувала на 17,7% дорожче, ніж торік
10:05
На обліку в територіальних підрозділах Центру пробації на Закарпатті перебуває 1645 засуджених
10:03
На початок жовтня на Закарпатті намолочено 2863,5 тис ц зернових та зернобобових культур
09:23
На період осінніх канікул призначено додатковий поїзд Київ-Рахів
09:20
В Ужгороді вперше проходить міжнародна конференція з питань фізичної терапії та ерготерапії
09:18
/ 2
У Мукачеві встановили контейнери для збору вживаного одягу
09:14
"10 незручних питань професіоналу" задавали в обласній бібліотеці в Ужгороді
00:05
У навчальних закладах Мукачева заборонили збирати гроші з батьків
23:16
/ 1
В Ужгороді труять щурів: обробляють смітники та схили Ужа
17:05
На свято "Бабине літо у Боздоському парку" в Ужгороді курсуватиме спеціальний автобус
» Всі новини