На Закарпатті затверджено 123 проекти на виділення землі військовикам

У п’ятницю, 20 лютого, в Ужгороді відбулося засідання колегії Головного управління Держземагентства у Закарпатській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління Володимира Токара.

На Закарпатті затверджено 123 проекти на виділення землі військовикам

Участь у засіданні взяли голова облдержадміністрації Василь Губаль, заступник начальника Головного управління Держземагентства у Закарпатській області Мафтей Попович, керівники територіальних органів Держземагентства області.

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих українських військових із Закарпаття, які загинули на Сході України за нашу Батьківщину.

На порядок денний засідання було винесено чимало важливих питань: про підсумки діяльності Головного управління Держземагенства у Закарпатській області за минулий рік, про стан проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2014 році, про стан ведення Державного земельного кадастру тощо.

Зокрема про забезпечення земельними ділянками військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції та членів їх сімей доповіла начальник відділу землеустрою та охорони земель Неоніла Шевчук.

«Станом на 12 лютого п.р. в області подано 1501 заяву на отримання земельних ділянок військовослужбовцями які беруть участь в АТО та членами їх сімей, з яких надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 689 земельних ділянок, з них 123 проекти вже затверджено», - повідомила Неоніла Михайлівна. Посадовець також  відмітила позитивну роботу державних підприємств області: ДП «Закарпатський науково- дослідний та проектний інститут землеустрою», Закарпатську регіональну  філію ДП «Центр ДЗК», ДП «Закарпатгеодезцентр», а також ряд інших землевпорядних організацій, які за пільгову плату в розмірі 900 грн та безкоштовно для родичів загиблих учасників АТО виконують роботи із землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Щодо підбору у межах населених пунктів відповідних земельних ділянок для учасників АТО, у взаємодії з райдержадміністраціями, районними радами та органами місцевого самоврядування у селах, селищах та містах проведені наради, засідання круглих столів, в тому числі за участі представників територіальних органів Держземагентства області.

В результаті проведених заходів розроблено «атлас» підібраних земельних  ділянок учасникам АТО в Закарпатській області у 2014 році на площу близько 600 гектарів. З початку 2015 року додатково підібрано всього 98 земельних масивів загальною площею 447 га для подальшого надання військовослужбовцям Збройних сил України, які захищають національні інтереси в цей складний для держави час.

«З них площею 366 га – для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства, площею 73 га – для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, площею 7 га – для індивідуального дачного будівництва. 60 земельних масивів знаходиться за межами населених пунктів на площі 351 га, в межах населених пунктів – 38 масивів на площі 96 га» - доповіла Неоніла Шевчук.

Власниками сертифікатів на право на земельну частку стали 122 тисячі ромадян. Оформлено 112 тисяч 931 державних актів на право власності на земельну ділянку. Площа розпайованих сільськогосподарських угідь становить 169 тисяч гектарів. Середній розмір паю в краї становить 1,38 гектарів. Роботи по заміні сертифікатів на пай в стадії завершення в низинних районах області.

На території області у 2014 році укладено 7180 договорів оренди землі з власниками паїв. З них з відсотком орендної плати  від 3% і більше – 6270 договорів, що становить понад 87%. Середній розмір орендної плати станом на початок року становить майже 302 грн. за 1 гектар. Площа паїв, переданих в оренду, становить 12 тисяч гектарів.

«В Закарпатській області є ряд проблем, які перешкоджають реалізації права на земельну частку,- повідомив Мафтей Попович. Це неспроможність громадян профінансувати виконання робіт по виготовленню правовстановлюючих документів на пай, втрата субсидій громадянами в гірській місцевості, довготривала процедура переоформлення права на спадщину. В тому числі і через особливість Закарпаття - в зв’язку з тим, що спадкоємці тривалий час знаходяться на заробітках» - зазначив посадовець.

Заслухавши і обговоривши інформацію заступника начальника Головного управління Мафтея Поповича, колегія вирішила: керівникам територіальних органів Держземагентства області спільно з райдержадміністраціями необхідно завершити роботи з оформлення права власності на земельні ділянки взамін сертифікатів на право на земельну частку до кінця року. Аби прискорити це процес вирішено провести роз’яснювальну роботу з орендарями щодо доцільності оформлення договорів оренди із власниками паїв та розмістити відповідну інформацію в засобах масової інформації.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

20 лютого 2015р.

Теги: земля, проекти, Закарпаття

НОВИНИ: Соціо

02:37
Українська сторона погодила текст угоди про пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй
02:19
Програму розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 рр фінансуватимуть. Уряд прийняв постанову
00:50
Коледж мистецтв в Ужгороді "технічно" опинився перед загрозою ліквідації
22:20
/ 8
Канцідайло вже не очільник поліції Закарпаття
18:00
/ 7
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
/ 1
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 5
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 3
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
» Всі новини