В Ужгороді відбудеться концерт львівських музикантів, які виконуватимуть елегії Рахманінова

18 лютого о 19.00 у Мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» відбудеться концерт камерної музики під назвою «Музика Почуттів». Концерт підготували три львівські солісти, які об'єднались заради спільного творчого музикування та виконання творів Сергія Рахманінова в рамках концертного турне до Ужгорода.

В Ужгороді відбудеться концерт львівських музикантів, які виконуватимуть елегії Рахманінова

Сергій Васильович Рахманінов (1873 – 1943) – геніальний композитор, піаніст-віртуоз і диригент, один з найбільш яскравих виразників духовної суті свого часу, який створив  свій неповторний оригінальний стиль  в музиці, що вплинув у подальшому на світову музику ХХ століття.  Цікаво відзначити українські «маршрути» у творчій біографії Сергія Рахманінова - він здійснив кілька вражаючих концертних турів у Києві, Одесі, Кременчуці, Полтаві, Харкові, Катеринославі (нині Дніпропетровську). Композитор долучився до відкриття Київської консерваторії, підтримував молоді музичні таланти України. У 1893 у Київському оперному театрі Сергій Рахманінов диригував своєю першою оперою — «Алеко». Тоді ж були видані романси Рахманінова за творами Тараса Шевченка. Недаремно його глибоко шанують у нашій країні, щорічно з 1998 року проводиться Міжнародний фестиваль-конкурс «С. Рахманінов і українська культура» у Харкові, який у 2004 році внесено у Всесвітній реєстр Рахманіновських фестивалів та прийнятий до складу Всесвітнього Рахманіновського суспільства, штаб-квартира якого знаходиться в Лондоні, а президентом є знаменитий піаніст і диригент Володимир Ашкеназі, семиразовий володар престижної премії «Греммі» в номінації «Виконання класичної музики». Однією з характерних особливостей музики Рахманінова є виразний мелодизм, співучість.

У програмі концерту «Музика Почуттів» прозвучать два елегійні тріо: Елегійне тріо № 1 (g-moll) та Елегійне тріо № 2 «Пам'яті великого художника» (d-moll).

Елегійне тріо № 1 (g-moll) було створено у 1891 році в сонатній формі та вирізняється серед творів даного періоду творчості композитора індивідуальним рішенням, замкнутістю форми, що властиво більш зрілим творам Рахманінова. Елегійне тріо № 2 «Пам'яті великого художника» (d–moll) написано двома роками пізніше  і присвячено Петру Іллічу Чайковському.

Виконавці концерту «Музика Почуттів» - тріо талановитих львівських музикантів Ігор Муравйов, Анастасія М'якушко та Максим Сасько - своєю творчістю заявили про себе як високопрофесійні музиканти.

Ігор Муравйов — скрипаль, добре відомий ужгородській публіці. Ігор є лауреатом міжнародних конкурсів. Закінчив Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. Соломії Крушельницької у класі викладача Володимири Шургот. З 2012 р. навчається у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Володимира Заранського. Ігор Муравйов активно гастролює Україною та за кордоном. Як соліст, неодноразово виступав з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, оркестром Оперної Студії ЛНМА ім. М. Лисенка, Академічним камерним оркестром «Кантабіле» (Луцьк), Ансамблем солістів (Ужгород, з такими диригентами як: Денис Прощаєв, Айдар Торибаєв, Юрій Бервецький, Роланд Марчук, Олена Короленко, Товій Рівець. Ігор Муравйов є постійним учасником сольних концертів у фестивалях «Стравінський та Україна»у містах Луцьк та Устилуг, «Gold Rose», а також «Музичне сузір’я Закарпаття» в Ужгороді. У його репертуарі є кращі твори скрипкового мистецтва.

Анастасія М'якушко — віолончель. Лауреат міжнародних конкурсів. Закінчила Львівську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. Соломії Крушельницької у класі викладача Надії Квик. Продовжує навчання у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Юрія Ланюка. Анастасія М'якушко виступає з Академічним молодіжним симфонічним оркестром «ІNSO-Львів», Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, оркестром «Віртуози Львова»,  з диригентами: Сергієм Бурко, Юрієм Бервецьким, Айдаром Торибаєвим, Богданом Дашаком. Виступає з концертами в Україні та за її межами.

Максим Сасько — фортепіано. Лауреат Міжнародних конкурсів. Закінчив Рівненське державне музичне училище у класі викладача Лілії Духовної. Зараз навчається у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка у класі професора Йожефа Ерміня. Максим Сасько завоював III місце на 6 Міжнародному конкурсі імені С.В.Рахманінова (2008р), де також отримав премію за найоригінальніше виконання обов'язкового твору. Максим Сасько дає концерти в Україні та за кордоном, виконуючи кращі твори фортепіанного мистецтва.

Агентство комунікацій ПАЗЛ

16 лютого 2015р.

Теги: Рахманінов, концерт, львівські музиканти

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини