УжНУ і ромське об'єднання "Романі черхень" підписали договір про співпрацю (ВІДЕО)

Сьогодні, 30 січня в приміщенні ректорату УжНУ відбулося підписання договору про співпрацю між Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» та Закарпатським обласним молодіжним ромським об’єднанням «Романі черхень» (Ромська зірка).

УжНУ і ромське об

Підписання договору відбулося в особі ректора УжНУ Володимира Смоланки та голови громадської організації «Романі черхень» Мирослава Горвата. Його предметом є співробітництво в сфері науково-дослідної, навчально-методичної, організаційної, культурної та іншої діяльності в рамках проекту від Міжнародного фонду «Відродження» (м. Київ) щодо впровадження інтегрованої сертифікатної програми «ромських студій» в УжНУ.

Перед підписання договору ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: «Для Європи не є новиною робота «ромських студій» - вони активно працюють в Чеській Республіці, Словаччині, Угорщині. Ми тільки розпочинаємо цей процес і хотілося б, щоб ці ромські студії стали потужним поштовхом до наукової роботи  в нашому навчальному закладі. Ми цю роботу починаємо не з чистого листа, а обов’язково використаємо той досвід роботи ромських студій, який отримала свого часу Києво-Могилянська академія в Києві».

Мирослава Лендьел, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ зазначила: «Це перший крок як для науковців університету, студентської молоді так і ромської громади Закарпаття. І це є нові виклики для нас. Згідно нового Закону України «Про вищу освіту», на базі УжНУ буде розроблена і впроваджена перша сертифікована програма «Ромські студії в УжНУ», навчання за якою ми плануємо розпочати з вересня цього року».

Михайло Зан, доцент кафедри політології та державного управління факультету суспільних наук УжНУ відмітив: «Дванадцять років тому, коли я захищав свою кандидатську дисертацію по етнічних процесах нашого краю, я згадував і про тодішнє становище ромської громади Закарпаття. Сьогодні ми піднімаємося на новий рівень наукових досліджень. Наші студенти проявляють велику зацікавленість у вивченні ромської етнічної меншини краю. Ми маємо намір найближчим часом відвідати подібні ромознавчі наукові центри у сусідніх країнах, насамперед у Словаччині».

Мирослав Горват, голова громадської організації «Романі черхень» наголосив: «Сьогодні ми підписали договір, про який ми вели розмову з керівництвом університету впродовж останніх двох років. Це початок великого прориву у науковому дослідженні ромської етнічної меншини Закарпаття та України. Університет повинен залучити до цієї роботи як наукових працівників, так і студентів, в тому числі з-поміж етнічних ромів. Нам дуже приємно, що університет іде нам назустріч і всіляко зацікавлений у тому, щоб «ромські студії» допомогли підняти загальний освітній і культурний рівень ромів, краще інтегрувати ромів в українське суспільство. За це ми дуже вдячні. Але найголовніше те, що керівництво університету повірило в наші можливості».

Отже, від сьогодні в УжНУ офіційно розпочалася науково-дослідницька та методична робота з розробки та впровадження нових навчальних курсів, програм, видання серій лекцій, які ляжуть в основу викладання міждисциплінарної сертифікатної програми «Ромські студії в УжНУ». Практичну користь від впровадження цих студій матиме широке коло студентської молоді та громадськості нашого краю, повідомив Закарпаття онлайн Мирослав Горват.

30 січня 2015р.

Теги: УжНУ, Романі черхень, співпраця, ромські студії

Коментарі

Викладач 2015-01-30 / 20:52:41
Пропоную кожному цигану та циганчатам дати диплом вишу від Ващука. З дипломом точно цигани не будуть красти, а чесно працювати, циганки не будуть робити бізнес на дітонародженні, а Горват стане депутатом Європарламенту від усіх циган Європи.

Студент 2015-01-30 / 20:27:28


Хамство і тролінг. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Соціо

14:26
Власники елітних авто додали місцевим бюджетам Закарпаття майже 1,7 млн грн транспортного податку
13:44
За пів року на Закарпатті продано фармацевтичних товарів на 9,7% більше, ніж торік
13:39
У серпні на Закарпатті овочі подешевшали на 15,3%, фрукти – на 7,6%
13:20
В Ужгороді стартував "Книга-фест 2020"
10:33
/ 2
Понад 28 тисяч споживачів на Закарпатті жодного разу не сплатили за послугу розподілу газу
10:26
/ 4
Реконструкція пункту пропуску "Ужгород" знову призупинена
10:20
У ПАДІЮНі в Ужгороді розпочався навчальний рік
03:54
70% дітей на Закарпатті не робили щеплення через пандемію
19:33
/ 1
Топ 5 нових флагманських проєктів на Закарпатті 2020
17:38
/ 1
ФОТОФАКТ. У Берегові унаслідок зіткнення автівки перекинулися на дахи
16:19
Із "офіційних" безробітних на Закарпатті 36,4% – чоловіки, 63,6% – жінки
16:15
У Мукачівській дитячо-юнацькій спортивній школі триває реконструкція бігових доріжок
15:30
На Закарпатті понад 2 тисячі людей змінили свою виборчу адресу
15:29
/ 1
В Ужгородській міськраді відбулося засідання ради голів ОСББ, ЖБК
13:30
Закарпатські громади після виборів не залежатимуть від районів
09:45
Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми
09:29
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-липні 2020 року
18:09
/ 2
Влада закарпатського Чопа просить відновити перевезення автобусним та залізничним транспортом
18:06
В Ужгороді запланували реконструкцію пішохідних переходів для людей з особливими потребами та криті велосипедні парковки
16:58
/ 3
Суд закрив справу щодо мера Ужгорода Андріїва стосовно ймовірного корупційного правопорушення
15:30
На підприємствах машинобудування Закарпаття у січні-липні обсяг випуску промислової продукції зменшено на 24,3%
15:21
/ 1
Віктор Петров запустив сайт “Банку Ідей для Ужгорода"
13:26
/ 9
Під час перевірки у тюрмі в Ужгороді виявили низку порушень
11:07
/ 3
Ужгород, Берегово та Вільховецька ОТГ не виплачують 30% надбавку педагогам за престижність
11:05
У Тячівській ОТГ активно розвивається молодіжний рух
» Всі новини