Закарпатський музей народної архітектури та побуту готує серію листівок "Традиційний народний одяг та вишивка Закарпаття" (ФОТО)

У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту розпочалась робота над одним із видів сувенірної продукції, що буде створена на кошти від конкурсу міні-грантів в рамках семінарської програми, в якій музей став одним із переможців. Йдеться про сувенірні листівки «Традиційний народний одяг та вишивка Закарпаття», які будуть цікавими як для туристів, так і для майстрів, поціновувачів народних традицій, колекціонерів. Родзинка листівки полягатиме в тому, що з одного боку вона матиме фотозображення, а на звороті - схему автентичної закарпатської вишивки.

Закарпатський музей народної архітектури та побуту готує серію листівок "Традиційний народний одяг та вишивка Закарпаття" (ФОТО)

У цьому контексті в Закарпатському музеї архітектури та побуту вже провели реконструкції народних строїв та фотосесію, «головними героями» якої стали студенти 3 та 4 курсів історичного факультету Ужгородського національного університету. 

Для реконструкції та фотографування були відібрані 16 одягових комплексів (тобто 32 автентичні костюми), які представляли як усі адміністративні райони краю, так і всі етнографічні групи українців Закарпаття, а також одягові традиції угорців та румунів області. За невеличкий проміжок часу сучасна молодь «перевтілилася», вдало ввійшовши у роль гуцулів, бойків, лемків та долинян. 

Професійний фотограф Ярослав Макар фотографував студентів попарно, адже на кожній листівці буде розміщене зображення із парою в народному одязі. 

Отримані світлини було опрацьовано, відібрано найкращі серед них та передано до видавництва для створення макету. Наразі проводиться фотографування вишивок та розробка схем, які будуть міститися на звороті листівки.

Кожен комплект буде поміщений в упаковку, на якій буде надруковано вступне слово та коротку інформацію про листівки та одяг з вишивкою. Комплект складатиметься із 16 листівок, на кожній з яких буде поміщена художня фотографія пари (дівчина та хлопець) в традиційному строї, який був характерний для всіх районів краю та національних меншин (угорців та румунів), які проживають на Закарпатті. 

Поява такої ідеї була спричинена тим, що в контексті останніх подій в Україні відбулося значне піднесення патріотичного духу та необхідність українців самоідентифікувати себе та показати свою приналежність до української нації. Однак дуже часто на сорочках, шкарпетках, сумках можна побачити орнаменти, які зовсім не притаманні українцям, а самі вироби на яких виконана вишивка, виготовлені навіть не в Україні, а за її межами. 

Саме тому, ідея видання листівок з одного боку рекламуватиме музей та його колекцію народного вбрання, а з іншого боку – спонукатиме населення вишивати автентичні закарпатські візерунки які є складовою загальноукраїнської вишивальницької культури, натомість витіснивши з вжитку завезений з-за кордону кітч.

Ідея реалізовується в межах проекту "ProMuseum" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", МБФ "Україна 3000" та ГО "Український центр розвитку музейної справи". 

11 грудня 2014р.

Теги: музей, листівки, одяг, вишивка

НОВИНИ: Культура

10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
» Всі новини