Медики Закарпаття підбили підсумки роботи галузі за 9 місяців (ВІДЕО)

Закарпатські медики на колегії управління охорони здоров'я, що проходила в Ужгороді, підбили підсумки роботи за дев'ять місяців.

Медики Закарпаття підбили підсумки роботи галузі за 9 місяців (ВІДЕО)

Головний лікар обласного медичного інформаційно-аналітичного Центру Леонід Магарита проаналізував як спрацювала галузь в цілому.

У порівнянні з минулим роком заплановані видатки на одного мешканця області зросли на 6,4 відсотки і становлять 975,81 грн. Майже вдвічі збільшено капітальні видатки на галузь. Також зросли  видатки на медикаменти та  продукти харчування. Відзначалось, що у нинішній складний період недостатнього фінансування галузі важливим показником є залучення альтернативних джерел фінансування. Так, за 9 місяців цього року залучено позабюджетних коштів в сумі 34,0 млн. грн., що на 8,4 млн більше ніж минулоріч.     

Також, доповідач відзначаючи покращення та стабілізацію показників роботи галузі охорони здоров’я краю,  окремо зупинився і на проблемних питаннях. Детально було проаналізовано етапність надання медичної допомоги населенню. Кожен другий пацієнт отримує медичну допомогу на більш високому рівні, аніж цього вимагає діагноз і його фізичний стан. Пацієнти без консультації та відвідання сімейного лікаря звертаються одразу до обласних медичних закладів. Причому в європейських країнах та США понад 90 відсотків всіх захворювань лікується на первинному рівні надання медичної допомоги!

На колегії було відзначено що рівень народжуваності зріс у порівнянні з минулим роком і становить 10,87 на 1000 нас., а рівень малюкової смертності знизився до 9 проміле (1 на 1000 новонароджених).

Одна з проблем яка потребує негайного вирішення: нестача щеплювальних матеріалів, що централізовано закупляються за державні кошти. Впродовж дев’яти  місяців поточного року область отримала загалом 57 719 доз імунобіологічних препаратів, що склало 10,3%  від загальної потреби регіону на 2014 рік. Це призвело до того, що річний обсяг профілактичних щеплень в цілому по регіону виконано тільки на  25,8 %, у т.ч. план вакцинації - на 40,9 %,  план ревакцинації – лише на  17,6 %. Рівень охоплення дітей АКДП-3 до 1 року склав лише 33% від річного плану, а дітей 1 рік і старше – лише 18,3%.

Також під час колегії виступив головний санітарний лікар області Володимир Маркович, який ознайомив присутніх з пріоритетними  напрямками роботи реформованої санітарної служби відзначив, що показники санслужби краю є одними з найкращих в Україні. Разом з тим,  В.Маркович зосередив увагу колег на зростанні захворюваності на гепатити В і С. 

Підсумовуючи роботу колегії  начальник обласного управління охорони здоров’я Василь Скрип відзначив що вже з нового року медицину краю очікують зміни, адже за попередніми даними в нашій області планується  реалізовувати пілотний проект з реформування галузі. Це відповідно віддзеркалиться як на структурі галузі, такі на фінансуванні та організаційній роботі.

Наприкінці колегії начальник управління охорони здоров’я Василь Скрип виконав приємну місію: вручив почесну грамоту та відзнаку МОЗ заступнику головного лікаря з медичної частини Хустської районної лікарні Олександру Нікітіну.

Детальніше про це – у відеосюжеті:

31 жовтня 2014р.

Теги: медицина, підсумки

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 7
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 6
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини