"Перші результати вступної кампанії ми оцінюємо позитивно" - ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка

Про вступників, новий розвиток університету та про те, чому Ужгород має стати студентським містом - ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка.

"Перші результати вступної кампанії ми оцінюємо позитивно" - ректор УжНУ, професор Володимир  Смоланка

- Володимире Івановичу, як Ви оцінюєте цьогорічну вступну кампанію?

- Перші дні вступної кампанії я оцінюю позитивно, враховуючи динаміку подання заяв на бакалаврат. Зауважу, що це сталося попри те,  що ЗНО успішно склали цього року менше випускників, аніж минулого року. Водночас, до прикладу, на спеціальності медичного спрямування (лікувальна справа, стоматологія і фармація) ми вже отримали більше 1600 заяв.

- Які спеціальності користуються найбільшим попитом у вступників, чи не змінилися цього року їхні вподобання?

- Традиційно, найбільший конкурс стосується медичних, юридичних та економічних напрямів і спеціальностей. Також упродовж останніх років зростає кількість бажаючих здобувати фах природничого та технічного спрямування: мова йде про інженерно-технічний, хімічний, математичний, фізичний, біологічний факультети. Ця тенденція є закономірною, оскільки держава стимулює такі сфери через надання безоплатних місць для навчання. Країна зацікавлена в тому, щоб відбувався розвиток сучасних новітніх технологій, переорієнтація економіки, тому не дивно, що в УжНУ є попит на таких фахівців.

- Чи з'явилися цього року в УжНУ спеціальності?

- Цього року ми відкрили магістратуру з міжнародного права. Збільшено ліцензійні справи на підготовку магістрів за спеціальностями «Правознавство»:  в 2 рази на денну форму, і в 5 разів на заочну форму навчання. Також збільшено ліцензійні обсяги підготовки магістрів за спеціальностями «Історія», «Фізична реабілітація», вперше здійснюватиметься набір магістрів на спеціальність «Міжнародне право».  Ужгородський національний університет вперше за всю історію існування отримав ліцензію на безкоштовну підготовку лікарів-інтернів, ліцензію на безкоштовну підготовку в клінічній ординатурі. Як відомо, це дворічне навчання лікарів, що поєднується з практикою, метою якого є підготовка висококваліфікованого спеціаліста в тій або іншій галузі медицини. Також  ми готуємо ліцензійні справи для того, щоб прийняти велику групу іноземних студентів, зокрема з Індії, на медичний та стоматологічний факультети. 

- Як розвивається міжнародна співпраця УжНУ?

- Цього року ми активно налагоджуємо співпрацю з європейськими вищими навчальними закладами. Ведуться перемовини щодо входження нашого університету в міжнародні наукові консорціуми. Разом з іноземними колегами працюватимемо в рамках програм «Horizon 2020», «Erasmus+».  Зокрема, перша із згаданих програм, бюджет якої, до речі, складає 80 млрд. євро, стосуватиметься впровадження інноваційних наукових досягнень у виробництво.  За її допомогою науковці і виробники зможуть більш ефективно контактувати, а, надалі, співпрацювати. Участь науковців нашого вишу у подібному проекті, без сумніву, стане значним стимулом для розвитку УжНУ. Зокрема, у червні-липні ми налагодили контакти з п’ятьма провідними університетами Литви. Так, 16-17 липня нашу alma-mater відвідали двоє представників Університету Вітовта Великого з Каунасу.  Крім спільної наукової діяльності,  налагоджуватимемо обмін студентів. З литовцями перемовини про програму подвійних дипломів ще лише розпочалися. А з Поморською Академією з Польщі подібні програмі вже почнуть діяти з 1 жовтня. Наступний семестр понад 40 студентів з восьми факультетів УжНУ будуть навчатися в Польщі. При цьому і навчання, і проживання для них будуть безкоштовні.  Окрім того, 7 студентів виявили бажання навчатися за програмами подвійних магістерських дипломів. За 2 роки вони отримають і українські, і польські дипломи магістрів. 

- Чим УжНУ є привабливим для вступників, чим він може зацікавити абітурієнтів?

- УжНУ – це, насамперед, університет, який динамічно розвивається, і я вірю, що ця тенденція буде набирати обертів. Для цього є всі передумови. У нас працюють досвідчені фахівці, які є не тільки хорошими викладачами для студентів, але й можуть стати їх наставниками в житті. Цікаво, що Ужгород має всі можливості стати студентським містом. У нас не так багато населення – близько 120 тисяч, – а кількість студентів в університеті у червні складала 15 тисяч 500осіб!  Усі навчальні  бази університету знаходяться на незначній відстані одна від одної, у нас активне та цікаве молодіжне дозвілля, тому що студентам набагато легше збиратися разом, на відміну від великих міст. Для прикладу, моя родичка, що закінчила один із київських вузів розповідає, що бачила своїх колег студентів тільки на парах. Після лекцій всі просто розходилися по своїх домівках.   Дуже важливим є те, що ми знаходимося в західній частині України, а для цього регіону завжди були важливими такі пріоритети як свобода думки, слова. Вони є важливими для кожної людини, а для студента – є найбільш суттєвими. 

Завершуючи розмову, підкреслю: якщо Ви помітили нові білборди нашого вишу, то, напевно, звернули увагу на гасло: «Зміни – реальні, знання – універсальні, цінності – вічні» …. 

 
 
розмовляв Олексій Шафраньош
24 липня 2014р.

Теги: резултати, вступна кампанія, УжНУ, Смоланка

НОВИНИ: Соціо

03:41
Близько 2 тисяч закарпатців звернулися за електронними трудовими книжками
03:38
Закарпаття останнє в рейтингу областей за результатами ЗНО
01:54
Керівник Закарпатської обласної прокуратури представив колективу своїх заступників
01:06
Три села закарпатської Міжгірщини повстали проти варварської вирубки лісу
17:48
Злочини проти закарпатських журналістів: справи «виснуть» у судах
17:46
/ 2
Відбулася заключна онлайн-конференція проєкту міст-побратимів Ужгорода та Кошиці "Крок до ефективного управління в місті Ужгород"
15:25
/ 1
Майже 200 фур: до КПП "Тиса" на Закарпатті — 9-кілометрова черга
13:06
/ 1
400 призовників очікують на проходження осінньої строкової служби на Закарпатті
05:02
/ 1
Левко Довгович – "Заслужений діяч мистецтва України" та лауреат "Премії Пам’яті народа"
04:46
/ 6
Верховний Суд відмовив меру Ужгорода Андріїву у справі щодо керівника пологового будинку (ДОКУМЕНТ)
03:43
/ 4
У Єпископській резиденції МГКЄ провели День відкритих дверей
02:58
В Ужгороді проходили виставки собак
01:36
/ 8
В Ужгороді відбулася інавгурація нового Апостольського адміністратора МГКЄ владики Ніла
11:52
/ 1
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Чопа
02:50
/ 7
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
/ 5
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 6
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
09:10
Акція "Всі ми трішки діти" відбулася в Ужгороді
04:37
/ 7
На Закарпатті будуватимуть "олімпійський" курорт і дорогу на Драгобрат
03:05
/ 1
Перші пасажирські рейси з аеропорту "Ужгород" плануються на початку листопада
02:27
/ 10
В Ужгороді Зеленський вручив ордени, присвоєні ієрархам МГКЄ і РПЦ в Україні
00:26
/ 1
Windrose дозволили 7 разів на тиждень літати з Києва в Ужгород (ДОКУМЕНТ)
18:04
Суд у Львові продовжить розгляд справи по скасуванню висновку щодо будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
» Всі новини