На "Карпатських читаннях" в Ужгороді на всеукраїнському рівні говоритимуть про проблему інсультів

19-21 червня в Ужгороді проходить науково - освітній проект для фахівців – Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання». У рамках події відбулася прес-конференція головних організаторів та поважних учасників цьогорічних «Карпатських читань».

Вже 8 років поспіль неврологи та нейрохірурги із майже всіх регіонів України, які не втомилися шукати відповіді на актуальніші питання сучасної неврологічної науки і бажають професійного спілкування, збираються в Ужгороді на неврологічні зустрічі «без краваток». Школа клінічних нейронаук «Карпатські читання» - одна з найцікавіших і важливих медичних подій Західного регіону. Кожний рік в рамках заходу  проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об’єктивної неврології, фахові освітні лекторії та наукові семінари. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним європейським принципам безперервної фахової медичної освіти.

Низку заходів проводить цими днями Українська асоціація боротьби з інсультом разом з Ужгородський національним університетом та Закарпатським обласним центром неврології та нейрохірургії в рамках  освітньої програми «Стоп - інсульт».  

Микола Поліщук, професор, голова Української асоціації боротьби з інсультом, зав. кафедрою нейрохірургії Національної академії післядипломної освіти розповів, що «Карпатські читання» збираються восьмий рік поспіль. «З кожним роком ми розширюємо свої можливості, - каже Микола Поліщук. – Наша Асоціація єдина, що об’єднує лікарів різних профілів, широку громадськість, медичні спільноти та передбачає освіту пацієнтів. «Карпатські читання»  щорічно проводяться наприкінці весни - початку літа і збирають велику аудиторію. Тут обговорюються новітні технології у медицині, неврології, стандарти, протоколи, яку допомогу слід надавати при тих чи інших захворюваннях». За словами професора, на «Карпатських читаннях» будуть розглядатися питання інсультів, а також питання, які наразі надзвичайно актуальні для України - вогнепальні поранення голови і спинного мозку. 

Ініціатором проведення «Карпатських читань» вісім років тому був професор Володимир Смоланка, щороку захід успішно проводиться і збирає фахівців з усієї України. 

Володимир Смоланка, професор, ректор УжНу зазначив, що вперше «Карпатські читання» проводяться в УжНУ, в закладі, одним з основних напрямів діяльності якого є освітня діяльність. «Упродовж кількох днів передбачено різні форми роботи: пленарні сесії, цілий ряд Шкіл, передбачена панельна дискусія експертів, де ми обмінюємося своїми думками, тренінги-семінари для практикуючих лікарів, - каже Володимир Смоланка. - Захід охоплює і теоретичні, і практичні питання. Як правило на «Карпатських читаннях» ми виносимо проблему інсульту, передінсультних станів та інших питань неврології».

Марина Гуляєва, директор Української асоціації боротьби з інсультом зауважила, що у ці дні буде представлено велику кількість медичної літератури, багато фахових видань стосовно уніфікованих протоколів лікування, клінічних настанов з питань лікування інсульту тощо. Це дасть змогу лікарям зробити для себе запаси необхідної літератури. «У рамках «Карпатських читань» ми проводимо і заходи для пересічних громадян. Зокрема акцію «Виміряй свій тиск - скажи інсульту «Ні!». Ця акція стартує з Ужгорода, і закінчиться у Києві у листопаді. Коли ми почали проводити такі акції, звернули увагу на чиновників, щоб показати, що проблема повинна бентежити не тільки пересічних українців.  Тому акція по вимірюванню тиску пройде і в Закарпатській ОДА».  

Тамара Міщенко, професор, головний спеціаліст МОЗ України з питань неврології зауважила, що неврологія - це одна з найбільших проблем українців. «11% українців за офіційними даними, а насправді більше 20% мають різні форми неврологічних захворювань, - каже Тамара Міщенко. – Щороку близько 2,5 тис. українців вперше захворюють  на інсульт. На «Карпатських читаннях»  будуть розглядатися питання сучасного надання допомоги при мозковому інсульті, дименсії (коли людина втрачає пам'ять), будуть обговорюватися, питання хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу тощо. Важливо те, що це буде освітня програма, а не просто лекції». 

 

 
20 червня 2014р.

Теги: Карпатські читання, інсульти

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 11
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини