На Закарпатті захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника

Питання вірусних гепатитів в засобах масової інформації порушувалося неодноразово, особливо в світлі того, що в Закарпатській області та місті Ужгороді склалася катастрофічна ситуація із цим захворюванням.

На Закарпатті захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника

Як виявляється у нашій області захворюваність по вірусних гепатитах у 20 разів вищезагальноукраїнського показника. Надзвичайно складна ситуація з вірусним гепатитом С, адже захворювання не має жодних проявів до моменту повного знищення печінки. Всі шанси отримати зараження цим вірусом має людина яка відвідала стоматолога, гінеколога, салон татуажу та пірсингу. Із зареєстрованих 545 хворих по місту Ужгороду та Закарпатській області близько 100 осіб мають цироз печінки. Вартість лікування від вірусного гепатиту сягає понад 100 тисяч гривень.

Головна проблема полягає в тому, що влада не надає цьому питанню жодної уваги і навіть ті кошти, які виділенні на лікування даних пацієнтів, таємничо «розчиняються», не знаходячи тих, кому вони життєво необхідні.

Так, за інформацією з районних відділів охорони здоров’я, за два роки деякі райони не отримали жодної гривні на лікування пацієнтів, хоча хворих по районах чимало, зокрема: Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Перечинський. Загрозлива ситуація склалася в Хустському районі, де із 149 зареєстрованих пацієнтів лікування отримали лише 5 осіб. Не краще ситуація і у Виноградівському районі, де лікування отримали 2 пацієнта з 49. Масштаби проблеми демонструє наступна таблиця, складена за результатами відповідей з районів та інформації наданої управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

 № 

Район

Кількість хворих (згідно відповідей районів)

Реєстровані пацієнти

Надано лікування

 1

 Берегівський

 33

 48

 2

 2

 Свалява

 47

 17

 1

 3

 Хустський

 149

 68

 5

 4

 Виноградівський

 49

 33

 2

 5

 Ужгородський

 138

 87

 6

 7

 Ужгород

 311

 255

 25

 8

 Іршавський

 33

 47

 0

 9

 Міжгірський

 10

 29

 0

 10

 Перечинський

 11

 18

 0

Розподіл коштів проводить маловідома комісія, яка приймає вердикт, хто буде жити і лікуватися, а хто ні.  В комісії по розподілу препаратів не має жодної людини, яка мала б можливість висловити інакшу точку зору, стосовно пацієнта, там всі «свої». У зв’язку з необґрунтованими відмовами в прокуратурі міста Ужгорода вже є ряд скарг, після чого до пацієнтів надходять телефонні дзвінки з пропозиціями прибути для «вирішення» питання по лікуванню гепатиту.

До складу комісії також є питання, бо всі учасники мають пряму залежність від керівництва управління охорони здоров’я області, жодного представника медичної громадськості, представників з районів. Окрім того, в складі комісії є три особи з прямим родинним зв’язком, батько, донька та невістка - Поляк М.А., Поляк В.М., Поляк І.М. У складі комісії відбулися зміни тільки після того, як питання набуло розголосу.

Однак цього лікарські верхівці Закарпаття здалося замало… Для реалізації в подальшому схеми ручного розподілу дороговартісних препаратів для лікування гепатитів, керівництво УОЗ обмежує доступ пацієнтів до медичної допомоги, надаючи виключне право лікування хворим, які звернулися в обласну інфекційну лікарню. Зазначені дії керівництва управління охорони здоров’я порушують право пацієнта на вільний вибір лікуючого лікаря та доступ до медичної допомоги.

На зазначені порушення звернули увагу активісти «Демократичного Альянсу» та звернулися до прокуратури Закарпатської області з вимогою перевірити та вжити заходів для відновлення порушених  прав пацієнтів.

Вважаємо, що всі не байдужі люди, пацієнти, лікарі, повинні надати цьому питанню виключну важливість. Дану тему представники Демократичного Альянсу беруть під особистий контроль та пропонують: терміново створити Громадську раду при Департаменті охорони здоров’я, припинити непрозорий розподіл коштів для лікування гепатитів, надати можливість доступу до медичної допомоги всім хто цього потребує.

Довідка

Заступник начальника управління охорони здоров’я закарпатської ОДА Брич В.Д, 06.05.2014 підписав наказ №210-О «Про внесення змін до наказу УОЗ Закарпатської ОДА від 29.08.2012 року №517-О «Про створення комісії щодо призначення лікування пацієнтів хворих на хронічні гепатити В і С»», який дає можливість продовжувати «дерибан» обласних коштів, що призначення для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами В і С.

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області

Скарга до Прокуратури Закарпатсської області

 

"Ужгородська правда"

22 травня 2014р.

Теги: гепатит

Коментарі

Іван 2014-05-22 / 12:54:49
В області катастрофічна ситуація з гепатитом, і з кожним роком вона все гірша та гірша. Куди йдуть кошти на лікування хворих? Надіюсь що прокуратура займеться цією справою!

Пацієнтка Оксана 2014-05-22 / 11:32:16
А може приватний лікар Петров розповість скільки хворих після його "лікування" опинилися в обласній інфекційній лікарні? Т.зв. дефектура лікування юного говіркого революціонера зашкалює... Не розумію чому про це мовчать самі медики. А от щодо розподілу ліків на гепатит С, то може лотерею влаштувати? Коштів держава не дає, обласний бюджет куций... Що ж тоді робити онкохворим дітям? їм теж не вистачає на лікування.

НОВИНИ: Соціо

02:38
У вихідні та святкові дні проїзд транспорту до озера Синевир заборонено
02:23
У серпні-вересні відбудеться запуск робота для дослідження руїн Солотвинської соляної шахти
02:18
З понеділка на Закарпатті відновив роботу громадський транспорт
22:46
/ 1
За фактом суїциду мукачівця у прямому ефірі зареєстровано кримінальне провадження щодо ймовірного доведення до самогубства
21:28
/ 4
Мер Ужгорода доручив вивчити питання передачі "казкового" будиночка ""Щасливим дітям"
18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
/ 1
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 13
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
» Всі новини