На Ужгородщині відбувся шістнадцятий словацький «Золотий соловей»

13 травня 2014 року в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся шістнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”.

Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи зі словацьким фольклором.

Засновники конкурсу – управління    культури     Закарпатської     облдержадміністрації (начальник Юрій Глеба), відділ культури  Ужгородської райдержадміністрації (начальник Леонтій Ленарт), Середнянська дитяча школа мистецтв (директор Оксана Ленарт) та обласна культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова Йосип Гайніш) – зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання та достойно організувати мистецьке змагання.  

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Василь Марюхнич, голова  обласної  культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Закарпатті Йосип Гайніш, начальник відділу національних меншин і релігій Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Салай, начальник відділу культури   Ужгородської райдержадміністрації   Леонтій Ленарт.

І цього разу, незважаючи ні на що, у Середньому зібралося більше  шістдесяти учасників з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського,  Хустського,Тячівського районів, міст Ужгорода, Мукачева, Хуста і Чопа.  Традиційно вони змагалися у трьох вікових категоріях: 1-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком до 10 років,   2-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 14 років, 3-я категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 18 років. Компетентне журі, до складу якого входили Йосип Гайніш – голова обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті, василь Марюхнич – заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації, Анатолій Салай – начальник відділу національних меншин і релігій облдержадміністрації, В. Фролова – провідний спеціаліст відділу мистецьких навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, Леонтій Ленарт – начальник відділу культури райдержадміністрації, С.Симочко – завідуюча вокально-хоровим відділом Середнянської ДШМ, художній керівник народного вокально-хореографічного ансамблю „Словенка”, М.Гапак – голова осередку „Матіци Словацької” у с.Тур’я-Ремета (Перечинський район) і Юрай Платко – вчитель ЗОШ І-ІІІ ст № 4 м.Ужгорода з честю впоралося із своєю нелегкою задачею і винесло справедливе рішення щодо розподілу призових місць.

У 1-й віковій категорії перемогу святкувала Вікторія Шелепець з Великоберезнянської ДШМ. Друге місце посіли Мотринець Альона (Великолучківська ДШМ) і Рябінчак Назарій (Воловецька ДШМ). Третє місце у цій віковій категорії розділили Бачал Іванна (Вишківська ДШМ), Заліщук Євгенія (Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. №4) і Тороні Юліанна (Мукачівська ДШМ №2). Серед дуетів у цій категорій перемогли сестри Елізабет і Евеліна Кайнц з Великолучківської ДШМ, друге і третє місця не присуджувались.

У 2-й  віковій  категорії  перемогу розділили Коцан Ярослав  (Хустська ШМ) і Кунак Анастасія (Великолучківська ДШМ). Другі місця посіли Герц Марина (Ракошинська ДШМ), Зейкан Олександр (Ракошинська ДШМ) і Гусейнова Ксенія (Чопська ДМШ). Треті місця здобули Шолтес Вікторія (Великоберезнянська гімназія), Туріс Іван (Мукачівська ДШМ №2) і Голінка Богдана (Мукачівська ДШМ №2).

 Серед дуетів у цій віковій категорії  перше місце здобув дует у складі: Альбрехт Катерина – Томищ Тімея (Хустська ШМ), друге місце – дует у складі: Кунак Анастасія – Федак Станіслав  (Великолучівська ДШМ), третє місце – дует у складі Пашко Габрієлла – Паук Елеонора (Мукачівська ДШМ №2)

У 3-й віковій категорії перше місце здобула  Окс Маріанна (Великолучківська ДШМ) другі місця посіли  Мензул Юліанна (Мукачівська ДШМ №1 ім.С.Мартона) і Елія Нінорта (Мукачівська ДШМ №2), треті – Горбей Віталій (Дубівська ДШМ), Біксей Олександра  (Мукачівська ДШМ №1 ім.С.Мартона і Балог Валерія (Ракошинська ДШМ). Серед дуетів перше місце у цій віковій категорії посів дует у складі Мензул Юліанна – Біксей Олександра (Мукачівська ДШМ № ім.С.Мартона), друге і третє місця серед дуетів у цій віковій категорії  не присуджувалось.

Слід також відзначити зростання загального рівня підготовки  учасників конкурсу, а також  велику роботу викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, що готували учасників. Високу оцінку присутніх  отримав ведучий конкурсної програми, вчитель Ужгородської ЗОШ №4 Янко Поханіч, який майстерно провів вступну, концертну і завершальну частини конкурсу, вміло  поєднуючи оголошення учасників, пізнавальні факти з історії конкурсу і дотепні жарти, що завжди знаходило відгук у глядачів і конкурсантів протягом всієї шестигодинної програми 16-го „Золотого солов’я”.

Переможці і призери отримали дипломи і грамоти, а також цінні подарунки та пам’ятні сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Роз’їжджаючись по домівках, учасники жартома  вітали „Золотий соловей” з „повнолттям”, дякували господарям за гостинність, членам журі – за об’єктивність, і традиційно висловлювали надію зустрітися у Середньому наступного року на 17-му обласному конкурсі словацької пісні.       

Оксана Ленарт, директор Середнянської ДШМ

13 травня 2014р.

Теги: Золотий соловей, словак, Середнє

НОВИНИ: Культура

14:06
Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста приїхав із гастролями в Ужгород
13:11
Ансамбль "Угорські мелодії" запрошує в Ужгороді на концерт вшанувати пам'ять Ракоці
14:51
Закарпатці стали учасниками Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України на Прикарпатті
14:46
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків виступав на фестивалі духовної пісні в Словаччині
13:08
74-ий театральний сезон у Закарпатському облмуздрамтеатрі відкриє "Нічний вартівник і праля"
20:07
/ 1
В Ужгороді відбулася Всеукраїнська творча лабораторія "Хореографічне мистецтво Закарпаття"
00:37
В Ужгороді відбувся фестиваль гончарства
23:26
ФОТОФАКТ. У реформатській церкві Вишкова виявили унікальний розпис XIV ст.
15:47
/ 2
Свої художні роботи презентувала в Ужгороді викладачка англійської Ольга Янович
01:54
В Ужгороді відкрили виставку картин і шкіряних колажів
16:37
У Виноградові відкрили мистецьку виставку "Зв’язок поколінь"
23:27
На малій сцені Закарпатського драмтеатру відбувся допрем’єрний показ вистави
15:40
Другий фестиваль гончарства відбудеться цієї суботи у скансені в Ужгороді
09:57
На ювілейній виставці "Малий Лувер" в Ужгороді презентували 100 картин
22:18
Закарпатський народний хор презентував музичний фільм "Ой, на горі винобрання"
09:38
На Рахівщині відбувся видовищний хореографічний фестиваль ім. Волощука
23:52
Обласний театр у Хусті запрошує на прем’єру трагкомедії "Коматозники"
15:40
Закарпатський облмуздрамтеатр зустрічатиме глядачів у неділю виставою "Я чекаю на тебе, мій любий!.."
09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
» Всі новини