Подружжя африканських їжаків Пугачова та Галкін з Ужгорода мають перше потомство (ФОТО)

Заводити вдома екзотичних тварин на Закарпатті стало модно вже не перший десяток літ. Хтось просто любить все незвичайне, а хтось- таки «закохується» в пітона, чи, до прикладу, якусь «імпортну» ящірку. Ужгородка Сюзанна Кирлик, до прикладу, вподобала в зоомаркеті пару африканських карликових їжаків, і ...просто не змогла пройти осторонь. Після невеликої розмови з дівчиною про стиль життя, повадки, вподобання їжаків та оглядин їх фото «Зелене» теж не залишилося байдужими до цих тваринок.

Подружжя африканських їжаків Пугачова та Галкін з Ужгорода мають перше потомство (ФОТО)

Галкін та Пугачова — так звати подружжя колючих карликових африканських Сюзанни — поселилися у дівчини нещодавно. Самку купили на початку цього року, у січні, а самця практично одразу після неї — у березня. «Зіркові» прізвиська у колючої пари обумовлені різницею у віці тварин — Пугачовій близько 2- ох років, а її другу, Галкіну, 1 рік та 1 місяць. Спеціалісти кажуть, що для африканських їжаків така різниця у віці партнерів може стати перешкодою для продовження роду. Сюзанна розповідає, що у цьому запевняли і її, однак, на початку квітня у «колючого» подружжя з'явилося перше потомство — чотири малюка. Вже на сьогодні, тобто практично за місяць, двох їжачків купили.

« Так, попит є. Це у нас, в Ужгороді, можливо, про них мало знають. Але якщо навіть глянути в Інтернеті про вид, то одразу зрозуміло, що це досить популярна тварина, яку нерідко заводять вдома жителі всього світу. Мережа містить багато практичної інформації про умови утримання карликового африканського їжака», – розповідає Сюзанна.

Сама ж дівчина придбала їжаків за власним вподобанням - «побачила в зоомаркеті і купила». І сьогодні милується ними щодня, щогодини. Каже, що зберігає цілий фотожиттєпис — від першого дня народження і до перших самостійних кроків дитинчат Пугачової та Галкіна. А спостерігати за життєвим розвитком новонароджених їжаків особливо приємно і незвично. «Виношує малят їжачиха місяць. Уже приблизно на другу годину життя у малюків з'являють голки. Правда, зовсім не такі, які ми бачимо у дорослих особин. Вони прозорі, можливо, трохи білуватого забарвлення і зовсім не гострі. А вже на третій- четвертий день голки міцнішають і мають вигляд тих, які ми звикли бачити у їжаків. Однак, торкатися голок, як і брати малюка до рук, до його місячного віку ні в якому разі не можна. Чужий запах спровокує самку на невизнання свого потомства, відтак — до летального кінця новонароджених. Та чіпати їжачків у ці дня і немає потреби — мати повністю піклується за них — годує, вигулює у зубах... Навіть катає на колесі, утримуючи у зубах».

Сюзанна запевняє, що ніякого переобтяжливого клопоту з колючими утриманцями немає, лише приємний. Живуть їжаки дружнім сімейством у звичайній коробці площею 1 на 0, 5 метри. Єдиним обов'язковим предметом їхнього інтер'єру є звичайнісіньке пластмасове колесо — улюблена «іграшка» хом'яків. На колесі їжаки, розповідає Сюзанна, «калатають» гойдаючись, не одну і не дві нічні години, бо ведуть активний нічний спосіб життя. У теплу погоду господарка балує їжаків прогулянками на свіжому повітрі та зеленій свіжій травці — оскільки утримуються їжаки у приватному будинку, то є можливість щодня виносити їх на подвір'я. «Під час прогулянки «колючі» освоюють невелику територію — гуляють на території з 2- ох метрів — це в них уже за звичкою бувати на невеликих площах», – розповідає Сюзанна.

Якогось особливого догляду не потребує навіть самка карликового африканського їжака у період вагітності. «Єдине, у цей період обов'язково слід відселити від неї самця. Як тільки помічаєте, що самка покругляшала і почала більше та частіше харчуватися — одразу відселяйте від неї товариша. Інакше є великий ризик того, що вона загризе своїх малят».

А ось раціон африканського колючого зовсім незвичний як для їжаків. Живиться різноманітним асортиментом кошачих сухих та консервованих кормів, особливо полюбляє недешевий- Royal Canin, а також ласує зоофобусами — збіркою живих чер'вяків, цвіркунами. Не відмовляється і від пісного курячого філе.

З іншими чотирьохлапими домашніми утриманцями Сюзанни — собакою та домашнім щуром — їжача сімя товаришує. Точніше, тварини змушені товаришувати з їжаками, бо неприязнь до колючих клубочків боляче відобразиться на шкірі:) А ось до своїх господарів їжачки відносяться дуже любязно – « Коли звикають до запаху людини, ховають голки і смиренно сидять на руці. Ток можна годувати їх, дивитися з ними телевізор. Дуже милі тварини», – захоплено розповідає дівчина.

 

12 травня 2014р.

Теги: їжаки, потомство

НОВИНИ: Соціо

17:38
День відкритих дверей "Старти знайомств" відбувся в Закарпатському центрі туризму
16:36
Постійний Комітет Бернської конвенції в особливому порядку розгляне справу будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
15:49
Через високу аварійність в Ужгороді закриють пішохідний перехід поруч із перетином вулиць Підгірної, Тихої та площі Жупанатської
15:32
Під час осіннього призову на строкову службу призвуть близько 80 юнаків із Ужгорода та району
15:25
/ 2
Закарпатські депутати виділили кошти на аеропорт "Ужгород", перинатальний центр і добудову школи у Тернові
14:28
/ 1
Закарпатцям вручили відзнаки Верховної Ради України
10:52
Наукова бібліотека УжНУ відзначила 75-річчя
10:51
За 9 місяців цього року на Закарпатті всиновили 41 дитину
03:28
В Ужгороді заклади харчування позапланово перевірили на наявність неофіційно влаштованих працівників
03:15
Три молоді лебеді оселилися цього року в Ужгороді
02:12
/ 4
На Закарпатті наближеній до чиновників фірмі за 1 коп. віддали утилізувати 735 тис. пачок сигарет
01:41
Уряд виділив 175 млн на ліквідацію наслідків повені в західних областях, зокрема на Закарпатті
18:07
З огляду на сильні дощі на Закарпатті підвищаться рівні води в річках
15:46
Аспірант біологічного факультету спільно із закордонними науковцями досліджує букові деревні "водойми"
15:35
У Рахові запрацював унікальний музей гуцульської бриндзі
15:20
/ 8
В Ужгороді тривають громадські обговорення щодо перейменування однієї з вулиць на честь єпископа Мілана Шашік
14:12
/ 3
В Ужгороді облаштовують автобусні зупинки
13:18
Понад 600 безробітних з інвалідністю скористались послугами Закарпатської служби зайнятості
11:21
/ 1
На Берегівщині повернули в державну власність землі вартістю близько 2 млн грн
11:19
До 30-річчя Міжнародних спортивних ігор школярів в Ужгороді випустили фотобуклет
10:50
/ 2
Закарпатська митниця наблизилися до мільярдного надходження до Держбюджету
10:49
Незаконний вивіз двох малих дітей попередили на Закарпатті
10:28
"Щасливі діти" в Ужгороді презентуватимуть проєкт і роздаватимуть подарунки
09:49
В Ужгороді за участі міжнародних експертів говорили про розвиток відносин України та країн Центральної Європи на тлі гібридної війни
03:04
На МП "Ужгород" виявили вантаж на 100 тис. євро при задекларованих 35 тис.
» Всі новини