Депутати Міжгірщини вимагають розслідувати масштабний земельний "дерибан" Боржавських полонин в часи "губернаторства" Ледиди

На восьмому пленарному засіданні восьмої сесій Міжгірської районної ради, яка відбулася 16 квітня 2014 року, депутати розглянули питання, яке останнім часом стало турбувати жителів населених пунктів, прилеглих до Боржавських полонин. З цього приводу головою районної ради Іваном Яремою було доведено до відома присутніх на сесії наявну оперативну інформацію, яка поступила з правоохоронних органів.

Депутати Міжгірщини вимагають розслідувати масштабний земельний "дерибан" Боржавських полонин в часи "губернаторства" Ледиди

З метою вжиття невідкладних заходів, забезпечення прозорості та гласності  розгляду даного питання й залучення громадськості депутати Міжгірської районної ради зробили відповідне звернення до голові Закарпатської обласної державної адміністрації  Лунченка В.В., прокурора Закарпатської області Сидорчука О.О., голови Міжгірської районної державної адміністрації Шекети А.А., прокурора Міжгірського району Зовдуна С.П.

Звернення

12 березня 2014 року голова Міжгірської районної ради Ярема І.В. звернувся листом за №01-16/47 до голови  Закарпатської обласної ради Балоги І. з проханням направити відповідні листи до прокуратури Закарпатської області  та управління  МВС  України в  Закарпатській  області про  проведення перевірки законності надання  головним управлінням Держземагенства в Закарпатській області земельних ділянок у власність, які знаходяться поза межами населених пунктів Міжгірського району, на територіях, прилеглих до Боржавських  полонин, за 2013 – 2014 роки.

З відповідним депутатським запитом звернувся й депутат Закарпатської обласної ради Гнепа Ю.Ю.. Депутатський запит було підтримано на третьому пленарному засіданні вісімнадцятої сесії VI скликання, прийнято відповідне рішення «Про депутатський запит Гнепи Ю.Ю.» від 13.03.2014 №978 й направлено в правоохоронні органи для перевірки.

Згідно оперативної інформації, отриманої  від Міжгірського РВ УМВС  України в Закарпатській області, тільки по території Річківської сільської ради було встановлено, що службовими особами головного управління Держземагенства у Закарпатській області  було виділено і передано у приватну власність земельну ділянку площею 105,96 га за межами населеного пункту с. Річка, що розташоване біля підніжжя Боржавських полонин.

Відповідно до схеми  розпаювання земель колективної  власності на земельні частки (паї) КСГП «Плай» с. Річка 1997 року, земельні ділянки площею105,96 га є пайовими і право на їх  отримання мають  громадяни, які мають сертифікати на право на земельну  частку.

Таким чином, службовими  особами Головного управління Держземагенства у   Закарпатській області у порушення перехідних положень було незаконно виділено та передано у власність 26 земельних ділянок  загальною площею 105,96 га, чим  спричинено збитки пайовикам КСГП «Плай» за загальну суму 426891,65 грн.

Згідно з отриманою попередньою інформацією, протягом 2013 – 2014 років поза межами населених пунктів с. Річка та с. Пилипець Міжгірського району було виділено та передано у приватну власність 180 земельних ділянок  фізичним та юридичним особам. На даний час проводиться перевірка щодо законності передачі вказаних ділянок.

Ми, депутати Міжгірської районної ради VI скликання, звертаємося до Вас:

  1. Вжити невідкладних заходів щодо забезпечення повернення земельних      ділянок громадам сіл, які визначаться з їхнім майбутнім використанням.

  2. Заборонити будь-якідії із змінами власників (через продаж, дарування      тощо) по тих ділянках, по яких йде перевірка на законність їх отримання.

  3. Згідно з інформацією в ЗМІ, Боржавські полонини заплановано включити в міжнародний проект по розбудові лижних курортів. Але,  враховуючи ситуацію, яка склалася навколо земель на прилеглих територіях  до Боржавських полонин, необхідно першочергово врегулювати  земельні проблеми, а вже потім провести  обговорення з громадами сіл на сесіях сільських та районної рад для відповідного погодження реалізації даного проекту.

Дане звернення підтримано 32-ма депутатами районної ради.

Прес-служба Міжгірської районної ради

22 квітня 2014р.

Теги: полонини, курорт

Коментарі

Міжгірець-Вор. 2014-05-02 / 12:51:29
Хіба не бачить прокурор ,що Шовак - начальник зелельного підпільно керує ще і земельнов геодезичнов організаційов,та прикриваєся підставними особами,хіба державним службовцям можна паралельно займатися двойними стандартами.Всі кругом знають про це ,но прокурор не бачить,і не буде скоро ще бачити. Хочу приватизувати ділянку-йди на об"їзну до Шовака на третій поверх у добробуті,така відповідь у земельному відділі.

Марії С 2014-05-02 / 12:42:35
Вірно говорите,але то може бути після виборів Президента Порошенка,бо інші вже в зговорі з ними.То що керівний склад неграмотний у Держкомземі Міжгірського району сумніву не викликає ні у кого.Шовак то є тимчасовоє явленіє всім понятно ,но ярлики будуть повішані на нього,а він є говно точно.Слава Україні.

Марія С. 2014-04-29 / 16:17:56
в земельний відділ треба грамотних спеціалістів,а не таких як ШОВАК і ЮРТИН.ГАНЬБА ЇМ.ЗАПИТАЙТЕ ЇХ ЗА ДЕРИБАН ЗЕМЛІ...

Знатоку 2014-04-24 / 22:42:40
Вам оцінка цілих 12 балів .Без коментаріїв.Вони просто гавно.

До йовшка 2014-04-24 / 22:39:47
Добре неборе ти пишеш,айбо що з того,там треба всіх виганяти ,та набрати молодих спеціалістів - земельників ,думаю що є вже вивчені молоді люди.Но а тоту сволоту геть гнати в шию.Подивітся на Шовака, що тото собов представляє,він думав що у міліції на допиті людий маринувати ,но пора йому на нари,но лише після виборів ,як Президентом обереме Порошенка,я Вам обіцяю він буде сидіти ,лише треба підключити земельних спеців,які ся розуміют в тих справах що він підписував.Слава Україні.

знаток 2014-04-24 / 22:00:19
А хіба Щовак- начальник, або Юртин заступник в чомусь розбираються? Дипломи собі накупували, а розуму не має. Йовшка правду пише бо знає, що майданські обістя знаходяться в межах села В.Бистрий. Такі "професіонали" в нас земельники. Добре, що вже здорові стали та стоять під смерічками біля білого дому у холоді.

Йовшка 2014-04-23 / 10:21:30
Шовак і так гадав-догадався, що зараз частина Міжгірського району(а саме межа району) вже на території Воловецького району, фактично Воловецький район зараз межує із першими хатами Міжгірського району!!!
А все через те що Воловецький район першим почав робити генеральний план, а не Міжгір'я, якому і в помині нема за нього, бо треба ніби великі гроші, а сум менша ніж заявляє Шовак, бо хочуть намутитись!!!!

Річка 2014-04-23 / 10:14:24
Це все сталось через начальника земельного Шовака!!!!
Який мав реагувати моментально після свого призначення, а не думати-гадати !!!

ужгород 2014-04-23 / 09:09:06
Ледида дуже багато набрався, це його в першу чергу треба на нари. Нехай час так стане , щоб він на присвоїних землях сам пахав.

Ратушняк 2014-04-22 / 20:51:14
Я не розумію - чому Антал до сих пір не нарах???

Антал 2014-04-22 / 20:39:37
Собаки виють, караван іде

УЖГОРОДЕЦЬ 2014-04-22 / 20:38:39
ПОПОВИЧА МАФТЕЯ ТРЕБА ПОСТАВИТИ НАЧАЛЬНИКОМ -ВМІСТО АНТАЛА ВІН ПОРЯДОК НАВЕДЕ ,ВІН ПРОФІСІОНАЛ .ГАРАНТОВАНО

Рахів 2014-04-22 / 20:32:48
Правоохоронці все знали і мали так було і так буде, бо нічого не змінилося. Подивіться Баламут у Хусті себе вже у новому кріслі приміряє - ось Вам і революція

рахів гуцульський париж 2014-04-22 / 20:04:24
Антал роздеребанив і землі за межами населених пунктів в Рахівському районі. Наприклад він брав за 1сотку на Драгобраті 1000долярів США, навіть брав гроші від пенсіонерів які узаконювали свої сінокоси! А що правоохоронні ніби незнали?

Щурь 2014-04-22 / 19:56:08
Но за се прокурор із Пецом зарплату сього місяця не получат, уповім Анталови най ділянки у них забере

селянин-тваринник 2014-04-22 / 19:21:18
Фермер
Пропоную перевірити всю діяльгість Управління Антала - члмусь ніхто не піднімає це питання 0 більшого "безпредєла", ніж у цьому відомстві, за час керування в області Ледиди, немає майже ніде. Тут би знайшовся великий кусок роботи для всіх правовохоронних органів - і дерибан ,і корупція, і наглість, і некомпетентність - взігілі не державницькі, нелюдські підходи до роботи та порушення всіх державних та БОЖИХ ЗАКОНІВ!!!!!!!!!!!

Правому сектору 2014-04-22 / 18:26:59
Що стосується бабла, отриманого за росподіл земель за межами населених пунктів Перечинського району, то все воно потрібно для закупівлі ползунків та нової коляски. Якраз пані Хотєєва уродила, подейкують що і попадя із Полян забеременіла. Землі треба много.

Негровець 2014-04-22 / 17:48:44
А Ярема в тоти часи коли дерибанили землю Боржавських полонин (і не лише полонин) де був? Не при владі? Чи тряс жопов перед Бульдогом?

турист 2014-04-22 / 17:43:26
чого мовчить прокуратура про землі продані щурьом безземельним жителям с.скотарського 7.0га над военною турбазою .

правий сектор 2014-04-22 / 17:15:46
коби прокуратура взялась перевірити шо поділили в Ужгородському і перечинському районах за межами села і за кулько сотка стояла! мої родичи платили круглесееееееньку суму!

НОВИНИ: Кримінал

22:49
На обʼїзній Мукачева патрульні зупинили водія, у 12 разів п'янішого від дозволеного
19:05
За вбивство жінки в центрі Берегова місцевому мешканцю "світять" 15 років тюрми
18:53
На Закарпатті взяли під варту без права на заставу 10 учасників наркоугруповання
23:08
На Закарпатті 26-річний псевдоволонтер з Тернопільщини, що прямував до угорщини, намагався відкупитися в прикордонників за €1600
19:37
На Закарпатті затримали 2-х підлітків-провідників і 4-х "ухилянтів" з ґумовими човнами
17:54
/ 2
У ПП "Лужанка" берегівець втік від прикордонників і попросив прихистку в угорщині
10:48
/ 1
На Мукачівщині затримали 19-річного підозрюваного у зґвалтуванні 13-річної дівчинки
14:57
На Тячівщині затримали переправника з Рівненщини з "ухилянтом" із Хмельниччини
22:39
/ 5
Апеляційний суд скасував виправдання суддею Софілканич упійманого на хабарі голови Воловецької ОТГ Попелича
21:38
/ 3
Ужгородку, немовля якої померло від переохолодження викинутим в пакеті на вулицю, засудили на 2 роки "умовно"
19:32
Апеляційний суд залишив без зміни "запобіжку" шахраєві, що видурив $10,5 тис. у дружини полоненого військового
17:45
/ 11
На Закарпатті викрили ОЗУ наркоторговців, що "заробляло" на метамфетаміні мільйони
16:08
/ 1
Брата засудженого вбивці прикордонника Березенського затримали на спробі за $2300 переправити "ухилянта" до Румунії
11:58
/ 4
У закарпатки, що їхала до угорщини, на кордоні вилучили нагрудний знак, медальйон Австро-Угорської імперії та інші раритетні предмети
10:56
/ 12
Ужгородець вдома задушив 23-річну дівчину з Київщини, з якою познайомився в Інтернеті
21:07
Закарпатські переправники за $5000 проклали "ухилянтам" в онлайн-карті маршрут до Словаччини
13:49
На Мукачівщині обрали "запобіжки" двом чоловікам, у яких знайшли гранати, пістолет та набої
13:41
/ 1
В Ужгороді зловмисник з Сюрте на проспекті вночі пограбував чоловіка з Худльова
13:11
/ 2
У Чопі чоловік з пістолетом вимагав у магазині безкоштовної випивки
12:59
Зрадника-прикордонника Сирового, який понад рік служив на Закарпатті та втік до росії, заочно судитимуть
10:59
/ 1
Закарпатця, що ухилився від мобілізації, покарали трьома роками тюрми
10:56
/ 2
Четверо поляків на квадроциклах "заблукали" через кордон з угорщини на Закарпаття
21:30
У Горінчові на Хустщині у зіткненні з вантажівкою загинув мотоцикліст, його пасажирку госпіталізували