Передноворічна сесія Закарпатської облради ухвалила близько 50 рішень (ОФІЦІЙНО)

Сьогодні, 27 грудня під головування Івана Балоги відбулося друге пленарне засідання 15 –ої сесії облради VІ скликання.

Передноворічна сесія Закарпатської облради ухвалила близько 50 рішень (ОФІЦІЙНО)

До участі в його роботі були запрошені керівники обласної державної адміністрації, начальники відповідних управлінь ОДА, правоохоронних органів, прокуратури, районних і міських рад, народні депутати України.

Перед початком сесії Іван Балога озвучив заяву про свою позицію щодо подій у державі.

 Понад місяць у столиці та по всій країні стоять Майдани, - наголосив Іван Іванович. - Сотні тисяч людей зі всієї України піднялися, виявивши громадянський спротив владі, котра не хоче чути власний народ. Майже місяць минув із часу кривавого розгону студентів, і практично жодної реакції влади на вимоги всієї країни відправити у відставку уряд, покарати винних, в першу чергу Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. Депутати Закарпатської обласної ради, висловили свою позицію щодо подій в державі. І наші виборці мали змогу переконатися, хто із депутатів на чиєму боці.

Оскільки фракція Партії регіонів не підтримала звернення до Президента України про засудження дій органів центральної виконавчої влади України щодо злочинного розгону учасників мирного зібрання у м. Києві 30 листопада 2013 року та відставки уряду Миколи Азарова, 3 грудня 58 депутатів Закарпатської обласної ради – звернулися до Президента України Віктора Януковича негайно відправити у відставку Міністра внутрішніх справ України В. Захарченка та уряд Прем’єр-міністра України М. Азарова.

Угоди обласної ради стали важливим кроком у співпраці з європейським співтовариством

Далі Іван Балога інформував присутніх про інші важливі події. Насамперед про співпрацю Закарпатської обласної ради із нашими партнерами з Євросоюзу, передусім із краєм Височина Чеської Республіки та Міністерством закордонних справ Угорщини.

Минулого тижня під час візиту офіційної делегації обласної ради в Угорщину підписано нову Угоду обласної ради з Міністерством закордонних справ Угорщини. МЗС Угорщини надасть області фінансову допомогу на виконання спільних проектів у розмірі 110 мільйонів угорських форинтів, що є еквівалентом п’ятистам тисячам доларів США. До 15 березня 2014 року сторони мають узгодити перелік об’єктів, на які будуть залучені зазначені інвестиції.

Також голова облради поінформував, що постійна конференція краю Височина в бюджеті на 2014 рік передбачила фінансування спільних проектів на Закарпатті у розмірі шість мільйонів чеських крон. До співпраці із Закарпаттям також планують долучитися Моравсько-Сілезький та Злінський краї Чеської Республіки, який уже цього року надав Закарпаттю 50 тисяч крон.

Словом, обласна рада має чим похвалитися. І це – правда. Зрештою, цифри та факти прямо говорять самі за себе.

До речі, започаткував цю Угоду, яка стала важливим кроком у напрямі інтеграції краю у європейське співтовариство, екс - голова облради, а нині -депутат облради Михайло Кічковський. За доручення керівництва краю Височина Іван Балога вручив Подяку краю Височина Михайлу Кічковському за активну участь в реалізації спільних проектів та від громади нашого краю щиро подякував йому.

Відзнаки дочекалися своїх героїв, а вітання – іменинників

Як відомо, у зв’язку з подіями, що відбуваються в державі, на обласному рівні не відзначалось професійне свято – День місцевого самоврядування. Але обласна рада відзначала багатьох шановних депутатів рад різних рівнів, працівників органів місцевого самоврядування. Так, спільну відзнаку обласної ради та облдержадміністрації – нагрудний знак «За розвиток регіону» окремим достойним жителям Закарпаття: Брензовичу Василю – депутату обласної ради, голові постійної комісії обласної ради з питань бюджету; Яремі Івану – голові Міжгірської районної ради; Цар Галині В– Чопському міському голові; Божук Валентині– секретарю Великобичківської селищної ради Рахівського району; Коваль-Мазюті Марії – Кам’яницькому сільському голові Ужгородського району.

Після чого інформував про нові призначення, які відбулися у міжсесійний період – фактично із вересня ц.р.. Так, Черевко Павло Павлович став заступником голови – керівником апарату облдержадміністрації, Шешеня Олексій Миколайович – головою Закарпатського окружного адміністративного суду, Харченко Сергій Миколайович – начальником Чопської митниці Міністерства доходів і зборів України в Закарпатській області, Лабич Михайло Іванович  – завідувачем Сектору в Закарпатській області Держінспекції України з контролю за цінами.

Проект порядку денного другого пленарного засідання 15-ої сесії був насиченим

Відтак Іван Балога спрямував роботу пленарного засідання в конструктивне русло до затвердження порядку денного другого пленарного засідання. При цьому наголосив, що в порядок денний включені питання,що не були розглянуті на попередньому засіданні сесії. Це майже 26 питань, в основному - про надра, майно та звернення депутатів облради до вищих ешелонів влади. А також нові проекти, внесені облдержадміністрація.

В основному депутати підійшли до порядку денного по – діловому, внесли свої пропозиції та ухвалили низку важливих рішень, яких чекають люди на місцях і сподіваються на краще.

У сесійній залі було оприлюднено низку депутатських запитів з питань розвитку фізичної культури і спорту в краї, охорони здоров'я, сім'ї та соціального захисту населення. Їх направили депутати Артур Івашко, Юдіта Петеї та Йосип Роман, Ернест Нусер, Михайло Мотильчак та Василь Васюта.

Оперативно було прийнято ряд рішень, якими ухвалено важливі для області програми. Це, зокрема, про Регіональну цільову програму розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області на 2013-2021 рр., про Програму «Турбота» щодо посилення соцзахисту громадян на 2014 рік , про Програму діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України» та ін.

Було також затверджено План роботи обласної ради на 2014 рік та Угоду з Міністерством закордонних справ Угорщини.

 На цій діловій ноті депутати внесли зміни, доповнення, уточнення до окремих діючих регіональних програм, а саме: до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013-2017 рр., до Програми розвитку фізичної культури і спорту в області на 2012-2016 рр., до Програми інформатизації області на 2013-2015 рр. та ін., та ухвалили відповідні рішення.

Окремі питання крайові парламентарі відхили

А декотрі - «не пройшли». Серед останніх – чотири питань про погодження клопотання про надра. Не підтримали депутати й рішення про прийняття комплексу будівель і споруд «Санаторій «Перлина Карпат» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області. Голова обласної ради Іван Балога наголосив, що свого часу прокуратура області вже скасовувала подібне рішення. Також не проголосували депутати за рішення про надання мисливських угідь у користування Воловецькій районній громадській організації «Мисливський клуб «Зелемен», а також про надання мисливських угідь у користування громадській організації «Берегівське районне товариство мисливців та рибалок».

Гідні високої відзнаки

Також депутати підтримали клопотання щодо нагородження окремих достойних краян Почесними грамотами Верховної Ради України за вагомий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток краю, багаторічну сумлінну працю. Зокрема, Хохлова Максима депутата облради, Красняник Марії, секретаря Синевирсько-Полянської сільради Міжгірського району, Кураха Івана, депутата облради, головного лікаря Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, Мілована Шандора, депутата облради, Степанчука Василя, головного лікаря Воловецької райлікарні, депутата Воловецької райради.

 На засіданні було схвалено також окремі звернення до центральних органів влади.

Прес-служба Закарпатської облради

27 грудня 2013р.

Теги: сесія, облрада

Коментарі

щодо відзнак 2013-12-27 / 15:41:09
Ужгородська міська лікарня така задрипана, шо аж ганьба, може пора Кураху й медаль дати

НОВИНИ: Соціо

00:43
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 4
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
09:47
Закарпаття розпочинає збір коштів для акції "Серце до серця"
09:42
Мукачево виконало бюджет у першому кварталі на 100, 2%
09:32
В Ужгороді під час карантину найбільш нужденним сім`ям доставляють продуктові набори та засоби гігєни
20:36
Для Мукачівської ЦРЛ придбали сучасний апарат ШВЛ за 747 тис. грн
17:57
У Закарпатській ОДА розповіли, як розподілили вантаж тестів, захисних костюмів та респіраторів
16:45
Подорожувати Ужгородом тепер можна і онлайн
16:28
Майже 5 млн грн виділили з бюджету Ужгорода на надбавки медикам
14:37
В Ужгороді для забору матеріалу для проведення тестування на коронавірус до пацієнтів виїжджатимуть мобільні бригади
» Всі новини