Буковими лісами Закарпаття зацікавилися в німецькому Бегрінгені

У рамках європейської територіальної програми співпраці Євросоюзу (INTERREG) за підтримки уряду німецької землі Тюрінгія нині розробляється міжнародний проект "Моніторинг кліматичних змін в національних парках з буковими лісами та включення цих проблем у навчальні програми".

Буковими лісами Закарпаття зацікавилися в німецькому БегрінгеніУ зв'язку з цим адміністрація німецького національного парку "Гайніх" провела 15—21 липня у місті Бегрінген робочу зустріч зацікавлених сторін з Німеччини, України, Словаччини та Польщі.
Побували там і делегація Карпатського біосферного заповідника та міський голова Рахова Ярослав Думин. Програма зустрічі передбачала знайомство з досвідом роботи національного парку "Гайніх" та органів місцевого самоврядування населених пунктів, що розташовані в зоні його діяльності, в галузі досліджень та екологічної освіти, розвитку територіальних громад і значення для цього туристичного потенціалу природоохоронних територій.

Великий лісовий масив "Гайніх" розташований в центральній Німеччині неподалік міста Айзенах, яке відоме як батьківщина Мартіна Лютера та Йоганна-Себастьяна Баха. Цю територію тривалий
час використовував Вермахт для проведення танкових навчань. У часи Німецької Демократичної Республіки там зосереджувалися великі військові полігони для Радянської Армії та війська НДР. Така ситуація сприяла, з одного боку, виключенню упродовж майже 50 років цього лісового масиву з господарського використання, втручання людини у природні процеси, а з іншого - призвела до занепаду соціально-економічного розвитку місцевих громад.

Тому в 1996 році уряд Тюрінгії створив тут національний парк "Гайніх", який покликаний, головним чином, забезпечити непорушність природних екосистем, сприяти розвитку туризму та поліпшити умови проживання населення прилеглих територій.
Десятирічний досвід співпраці адміністрації цього парку, керівників органів місцевого самоврядування та бізнесових структур дав можливість докорінно поліпшити стан природних екосистем, створити на його окраїнах потужну інфраструктуру з екоосвіти і туризму. Навколо нього виросли готелі, ресторани та різноманітні атракціонні об'єкти, які приносять значні прибутки населенню та місцевим бюджетам.

Ось один показовий приклад такої співпраці. У 2005 році адміністрація парку розробила проект еколого-освітньої стежки „У кронах дерев" вартістю 2 млн. євро. Бюджет сусіднього міста та один з німецьких фондів виділили на реалізацію цього проекту необхідні кошти. Уже в 2006 році по цій стежці пройшло понад 250 тисяч екскурсантів, кожен з яких заплатив за це задоволення по 6 євро. Всі ці немалі кошти йдуть до місцевого бюджету. В результаті отримано величезні екоосвітній та емоційний ефекти, практично не порушено природи і забезпечено суттєве соціально-економічне зростання місцевих громад. А таких проектів реалізовано багато.

Про все це детально інформували учасників зустрічі директор національного парку „Гайніх" Вальтер Кемкес, бургомістр Бегрінгена Бергард Бітоф, представники уряду Тюрінгії. На влаштованому в Європейському інформаційному центрі в Ерфурті (столиця Тюрінгії) прийомі детально обговорено можливості реалізації подібних проектів за рахунок коштів Євросоюзу в Україні, Словаччині та Польщі.

Дуже важливо, що в Тюрінгії була можливість налагодити двосторонні контакти між керівниками парків, біосферних резерватів та територіальних громад. Так, міський голова Рахова Я.Думин провів плідні перемовини з бургомістром Бегрінгена, ознайомився з туристичною та соціальною інфраструктурами цього та інших міст. Домовлено про встановлення дружніх стосунків між Раховом та Бегрінгеном, про обмін молодіжними делегаціями, співпрацю у туристичній сфері та роботі з людьми з обмеженими можливостями тощо.

У вересні цього року німецькі колеги відвідають адміністрацію Карпатського біосферного заповідника та мерію Рахова. Буде доопрацьовано проект для подачі до Європейської комісії.
Федір Гамор, директор Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук
09 серпня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:33
В УжНУ презентували книги про закарпатців-жертв політичних репресій
09:45
/ 1
В Ужгороді рекомендували зняти з обслуговування понад 50 морально та технічно застарілих автобусів
09:21
На Закарпатті водій мікроавтобуса спробував перетнути кордон, запхавши у перегородки вікон 320 пачок сигарет
09:17
Усі держлісгоспи Закарпаття за результатами діяльності 2019 року є прибутковими
02:17
ВІДЕОФАКТ. "Закарпатські" леви і тигри чудово почуваються у снігах Міжгірщини
01:28
Тячівська ОТГ посідає третє місце у рейтингу громад
18:18
/ 3
Маршрут поїзда Миколаїв-Івано-Франківськ буде продовжено до Рахова
18:05
Чопський прикордонний загін відсвяткує День частини
17:10
В Ужгороді відкриють креативний медіацентр для учнів міста
17:03
У "Паланку" в Мукачеві навесні на туристів чекає нова історична вистава
16:03
/ 1
У пункті пропуску "Ужгород" водій "Шкоди" з пасажиром залишили 57 пляшок алкоголю, 3 телевізори та ігрову приставку
13:33
У Мукачеві публічно представили інформацію про виконання бюджетних програм місцевого бюджету-2019
13:12
В Ужгороді презентують другий воркшоп "Втілити спонтанне, уявне" в рамках проєкту "Бібліотека єднає людей"
11:35
На Закарпатті станом на 1 лютого нараховувалося 5,3 тис безробітних
11:31
Мешканці сіл Закарпаття можуть вирішувати земельні питання у сільрадах
11:26
Сіль Солотвина, яку ще можна повернути
11:07
/ 3
Закарпатець залишив на митниці 90 кг кукурудзи, джинси та 135 банок ікри, що віз з Угорщини
10:50
УжНУ – серед учасників міжнародного проєкту з реалізації заходів енергоефективності
09:38
/ 3
Поліцію Закарпаття очолить нинішній заступник начальника поліції Київській області Шляховський – журналіст
09:27
/ 1
До остаточного перспективного плану Закарпаття увійшли 64 ОТГ
09:18
При перетині кордону на Закарпатті у ходових колесах та запасці автіки іноземця знайшли безакцизний та акцизний Compliment
17:48
/ 4
В Ужгороді під час перевірки в центрі міста склали 1152 постанови за порушення правил паркування
17:22
/ 8
На конкурс на посаду директора міської поліклініки Ужгорода документи подала лише 1 претендентка – Мирослава Брецко
17:13
/ 2
У Мукачеві школярі флешмобом відзначили День Державного Герба та Героїв Небесної Сотні
16:41
/ 2
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні перевезено на 37,1% менше вантажів, ніж цього ж місяця торік
» Всі новини