У Берегові відбувся обласний фестиваль дитячого та юнацького театрального мистецтва (ФОТО)

Обласний фестиваль дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени» зібрав у своєму колі 15 кращих дитячих та юнацьких театральних колективів Закарпатської області.

У Берегові відбувся обласний фестиваль дитячого та юнацького театрального мистецтва (ФОТО)

6 грудня 2013 року в приміщенні Берегівського міського Будинку культури  відбувся  обласний фестиваль дитячого та юнацького  театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени». Ідея проведення та  режисерський задум якого втілені з 2005 року режисерами Берегівського українського Народного театру ім. Я.Бандурович – Олександром та Ольгою Матей.

До міста Берегово з’їхалися 15 кращих дитячих та юнацьких театральних колективів з нашої області, зокрема з Іршавщини, Виноградівщини, Мукачівщини,  Берегівщини, Хустщини, Рахівщини, а також з міст Ужгорода, Мукачева, Хуста та  Берегова.

До складу журі увійшли представники управління культури облдержадміністрації, обласного організаційно-методичного центру культури, режисери професійних обласних театрів, викладачі Ужгородського коледжу культури і мистецтв, поети, творчі митці, серед яких голова журі – головний режисер Закарпатського обласного драматичного театру Тищук Євген, члени журі – начальник управління культури обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Юрій Глеба, член Закарпатської організації Національної Спілки письменників України Олександр Гаврош, завідуюча цикловою комісією режисерських дисциплін Ужгородського коледжу культури і мистецтв – Оксана Шип, завідувач відділу народної творчості та аматорського мистецтва обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук, головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації Світлана Мендель, викладач Ужгородського коледжу культури і мистецтв Олександр Ухач.

Фестиваль відкрився традиційною яскравою театралізованою композицією «Мельпомена», в якій взяли участь багато талановитих дітей з  творчих колективів м. Берегова: шоу-гурту «Стріт-Денс», танцювального колективу «Наталі», вокального колективу «Україночка», учасників Берегівського українського Народного театру ім.Я.Бандурович та театрального колективу «Фантазія» БДЮДТ, керівником якого є Ольга Матей, вона ж була і режисером-постановником цього чудового відкриття фестивалю. Прозвучала і традиційна пісня «Мельпомена» на слова та музику Олександра Матей.

По завершенні композиції ведучі урочистої програми щиро привітали всіх учасників фестивалю та його організаторів, зокрема Берегівську міську раду (Золтан Бабяк), управління культури облдержадміністрації (Юрій Глеба), обласний організаційно-методичний центр культури (Володимир Рудейчук), управління культури Берегівської міської ради (Ольга Матей), міський будинок культури (Владислав Чулей) з початком дев’ятого обласного дитячого та юнацького театрального мистецтва. А для урочистого відкриття запросили на сцену заступника міського голови Людмилу Токар, голову журі – режисера Закарпатського обласного драматичного театру Євгена Тищук та в.о начальника управління культури Ольгу Матей, які привітали всіх учасників фестивалю із Св.Миколаєм та наступаючими різдвяно-новорічними святами та побажали їм творчого натхнення і вдалих виступів.

Конкурсна програма тривала понад вісім годин. Тематика колективів була дуже цікавою і досить різноманітною, починаючи від Лучанського весілля, театралізованих казок до вистав про Тараса Шевченка, Шандора Петефі та інших.

Місця у фестивалі цього року були поділені таким чином. Перше місце розділили театральний колектив  Ужгородської ДШМ (кер.Г.Кушта) із постановкою В.Безкоровайного «Червона шапочка» та зразковий театральний колектив «Росинка» м.Мукачево (кер В.Тищук) – у їх виконанні глядач побачив уривок «В ніч на Івана Купала».

Друге місце у фестивалі розділили зразковий дитячий музично-драматичний театр «Відродження» м. Виноградів (кер. В.Горзов) у виконання яких глядачі побачили  казку  за мотивами братів Грим «Три орешка для Золушки» та зразковий дитячий театральний колектив «Юність» с.Костилівки Рахівського району (кер. О.Волощук), вони показали автентичну виставу «Гуцули на полонині».

Третє місце у фестивалі поділили угорський театральний  колектив Берегівського ОКЦНМ ( кер. Є.Широкай), які показали на сцені стиль ретро на основі поезії Шандора Петефі, та  в категорії дитячий, музично-драматичний колектив  «Пролісок» м. Іршава (кер.В.Філеш), у їх виконанні відбулася вистава сторінками творчості Т.Шевченка.

Дипломантами фестивалю стали театральний колектив «Первоцвіт» Великолучківської ДШМ (кер Н.Балог), який представив Лучанське весілля ( авторів І.Шпеника та О.Нитюк), дипломантом фестивалю також став зразковий театральний колектив з м.Хуст (кер.Л.Сміх) з постановкою лялькової казки С.Гержика «Як Юрко легінь з нечистою силою боровся». Дипломом дипломанта фестивалю були  нагороджені і два колективи (дитячий та юнацький) клубу с.Оросієво Берегівського району (кер. Е.Міговк) , зокрема зразкового колективу «Кекерчін» – у їх виконанні  на сцені побачили уривки із комедії Ф.Бароні «На ярмарку» та «Наречена або кінь», та театрального колективу «Деньколоріш» доктора Г.Берке «Хитрий циган».

Подяками за участь у фестивалі були нагороджені і театральний колектив Хустського району (кер. М.Світлик), які показали казку «Чарівне королівство», драматичний колектив Малої Бейгані (кер.Е.Широкай), які показали Кадар Кото «Угорську народну баладу», театральний колектив Чомонин, Мукачівського району (кер. Ю.Орос) у їх виконанні глядач переглянув Ф.Кері «Хвора свиня», театральний колектив Берегівського ОКЦНМ (кер.М.Зякун), які показали гумористичну сценку «Сім’я збирається у гості», подякую за участь у фестивалі нагороджено і колектив Виноградівського району с. Широке ( кер. С.Павлюк), які показали казку В.Густи «Як рак неборак Козу розуму навчав» та інші.

Журі фестивалю виділили і номінації. Так, зразковий музично-драматичний колектив «Пролісок» отримав номінацію  за краше виконання твору, а кращий режисерський задум вистави віддали угорському театральному колективу Берегівського ОКЦНМ. За кращу зіграну чоловічу роль отримав учасник зразкового театрального колективу «Юність» с.Костилівки Рахівського району Микола Сваляк, а за зіграну кращу дівочу роль у фестивалі отримала учасниця Тетяна Старшун, Ужгородської ДШМ.

Обласний фестиваль  дитячих   та   юнацьких   колективів «Юні зірки Мельпомени» з кожним роком набирає обертів, адже його  метою та завданням є виявлення талановитих дітей  та юнаків у галузі театрального мистецтва, сприяння розвитку дитячої театральної творчості, професійної театральної освіти.

Сподіваємось на те, що десятий ювілейний фестиваль, який відбудеться у 2014 році, стане відкритим для участі колективів з України та близького зарубіжжя і таким чином переросте у міжнародний фестиваль.

м.Виноградів

м.Іршава

Мукачівська ДШМ

Ужгородська ДШМ

с.Великі Лучки, Мукачівський район

с.Костилівка, Рахівський район

с.Оросієво, Берегівський район

Хустський район

Олександр Матей для Закарпаття онлайн

09 грудня 2013р.

Теги: театр, Матей

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини