Прокуратура Закарпаття повернула 87 га землі

Прокуратурою попереджено незаконне надання у власність земель площею 87 га на суму майже 7 млн.500 тис. грн

Прокуратура Закарпаття повернула 87 га землі

У прокуратурі Закарпастької області проведено розширене засідання колегії за участі заступника голови ОДА, керівників державної інспекції сільського господарства  в області, управління держзеагенства та інших. У заході також взяли участь усі підпорядковані міжміськрайпрокурори. Йшлося зокрема про стан законності у сфері земельних відносин.

У своєму вступному слові прокурор Закарпатської області Володимир Корбань наголосив, що земля є особливим багатством нашого краю та перебуває під охороною держави, тому, враховуючи пріоритетність даного питання та дефіцит землі у регіоні, вимагаю підвищеної пильності до питання додержання законів у вказаній сфері.

Із доповіддю виступив заступник прокурора області Михайло Хиля, який зазначив, що з початку року у сфері земельних відносин прокурорами прийнято 220 постанов про проведення перевірок, за результатами яких зареєстровано у ЄРДР  11 кримінальних проваджень, з яких 3 вже направлено до суду з обвинувальним актом. Розглянуто із вжиттям заходів 182 подання, у результаті чого до відповідальності вже притягнуто 97 посадових осіб органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування, у тому числі  26 - органів державного контролю, за прокурорськими поданнями попереджено незаконне надання земель площею 87 га на суму майже 7млн.500 тис. грн.

Із зареєстрованих кримінальних проваджень 2 - стосовно посадових осіб органів Держкомзему, 9 - відносно посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Заявлено 134  позови про стягнення понад 10 млн. грн. та повернення більше 103 га земель, з яких розглянуто і задоволено 125 – на 6,7 млн. грн., до державної власності повернуто 55,7 га землі, підлягає поверненню  97 га землі. 

Недостатність взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та контролю не дозволила спрямувати зусилля на усунення причин та умов, що сприяють існуванню фактів порушень земельного законодавства.

Потребує покращення робота територіальних підрозділів Управління Міндоходів Закарпатської області по розширенню бази оподаткування шляхом виявлення та залучення до сплати нових землевласників та забезпечення сплати обов’язкових платежів особами, які користуються земельною ділянкою та не сплачують податок чи орендну плату.

Як показали перевірки, посадові особи органів державної влади, які покликані  здійснювати контроль та забезпечити законність у сфері земельних правовідносин, нерідко самі причетні до незаконної передачі землі.

Зокрема, Закарпатською міжрайонною прокуратурою з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при прийнятті розпоряджень  Мукачівською районною державною адміністрацією про вилучення, припинення користування землями лісогосподарського призначення у ДП «Мукачівське ЛГ».

Даною перевіркою встановлено, що службові особи Мукачівської  райдержадміністрації разом з службовими особами управління Держкомзему у м. Мукачеві та Мукачівському районі у період 2007 року всупереч вимог Земельного та Лісового кодексу України, підготували та прийняли ряд розпоряджень, якими у ДП “Мукачівське ЛГ” незаконно, без згоди землекористувача, було вилучено та припинено право користування лісогосподарськими землями загальною площею  понад 8 га, які в подальшому незаконно передано для ведення особистого селянського господарства.

За результатами перевірки, міжрайонною прокуратурою до ЄРДР внесено дані про вчинення службовими особами Мукачівської РДА та Управління Держкомзему у м. Мукачеві та Мукачівському районі кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України (перевищення влади і службових повноважень).

Крім цього, міжрайонною прокуратурою до Мукачівського міськрайонного суду подано позовну заяву про визнання недійсними розпоряджень голови Мукачівської РДА та  визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його державної реєстрації. Позов  перебуває на розгляді суду.

Територіальними підрозділами Державного агентства земельних ресурсів в області допускаються порушення вимог законодавства при веденні державного земельного кадастру, кількісного та якісного обліку земельних ділянок, їх власників і користувачів, зокрема які полягають у несвоєчасному присвоєнню кадастрових номерів земельним ділянкам. Такі порушення виявлено прокурорами Мукачівського та Перечинського району.

Також, перевіркою, проведеною прокуратурою області в головному управлінні Держземагентства в Закарпатській області виявлено порушення законодавства у сфері земельних відносин, що регулює порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Не сприяє дотриманню вимог законодавства у повному обсязі і діяльність Державної інспекції сільського господарства у Закарпатській області. У роботі цього контролюючого органа, зокрема в частині контролю за використанням та охороною земель, виявлялись непоодинокі порушення.

Так, в ході проведених прокуратурою області перевірок встановлено факти невиконання посадовими особами вказаної інспекції своїх функціональних обов’язків.

Всього за результатами вказаних перевірок прокуратурою області внесено 6 подань, за результатами розгляду яких, 9 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Михайло Хиля повідомив, що протягом поточного року за результатами проведених перевірок зареєстровано 11 кримінальних проваджень, із яких лише 3 з обвинувальними актами скеровано до суду.

До того ж, з початку  року правоохоронними органами області внесено до ЄРДР відомості про 7 кримінальних корупційних правопорушень вчинених у сфері земельних відносин із ознаками корупції.

За результатом розслідування одне провадження об’єднане, у 5 стосовно 5 осіб обвинувальні акти передані до суду, одне провадження стосовно однієї особи на стадії закінчення.

Із ухваленням обвинувальних вироків судом розглянуто 3 кримінальні провадження.    

Крім того, протягом поточного року судами області вже розглянуто 10 кримінальних проваджень стосовно 11 осіб про злочини у сфері земельних відносин.

Із винесенням вироків розглянуто 3 справи, 4 осіб засуджено, 7 кримінальних справ стосовно такої ж  кількості осіб закрито за нереабілітуючих підстав, а саме 6 – закрито у зв’язку із закінченням строків давності, 1 – звільнено від відповідальності через дійове каяття на підставі ст. 45 КК України.

Винні особи обіймали такі посади : 6 осіб – голови сільських рад; 3 особи – начальники відділів земельних ресурсів; 2 особи – землевпорядники.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

11 жовтня 2013р.

Теги: земля

Коментарі

Іван 2013-10-11 / 22:13:41
Ну уроди брехливі, Хиля разам з Русином обікрали всіх горян Міжгірського району з допомогою Щурів. Звичайно з Щурями у районі разом крали: тодішній прокурор району Пилип Богдан, його помічник Савка вадік, голова суду Вова Кривка. А тепер Щурь прикормив нового прокурора Зовдуна, який з начальником міліції Пецою разом ходять на "сходки" у щурьове кафе "Смерекова хата", і разом із Щурями, Юриком Васьков, надюхов Олексієнчихов, Доктором Пшеничним ( як каже Гнепа - Доктор Мелайний) разом розкрадають не лиш землю громади, а й останні гроші з освіти та медицини, і Корбань обовязково в долі. Кстаті в підтвердження моїх слів сьогодні звільнили і Івана Канюка з посади головлікаря санаторію "Верховина", як до цього Щурь з цими прокурорами розтоптав чесне імя головліка Міжгірської ЦРЛ василя Царя. Нелюди нікчемні.

НОВИНИ: Кримінал

02:40
BMW грабіжників,які розстріляли валютника, знайшли спаленою на території колишньої військової частини
02:26
В Ужгороді Lexus вилетів на узбіччя з дороги та зніс паркан
18:47
/ 4
У "розстріляного" валютника забрали близько 1 млн грн. Оприлюднено ВІДЕО нападу
18:08
/ 2
До 5,5 років в'язниці засуджено адвоката, що п'яним з'їхав на Mitsubishi Outlander у кювет на Ужгородщині і смертельно травмував 11-річну дівчинку
17:49
/ 26
В СБУ розповіли про затримання ОЗУ із депутатом Свалявської райради у складі: обкладали "даниною" підприємців і "вибивали" борги
14:45
/ 6
У Сваляві за вимагання затримали депутата-"відродженця" з оточення Ланя "Блюка" – журналіст
14:25
/ 2
Валютника, котрого підстрелили на Берегівщині, оперують
10:10
/ 2
У селі на Берегівщині підстрелили валютника, постраждалий – в реанімації
17:51
/ 3
Поліція розшукала чоловіка, який підпалив Долину нарцисів на Хустщині
13:45
На Іршавщині п'яний водій "Мазди" з'їхав у кювет, а потім ще спробував чинити опір поліцейським
10:21
На Берегівщині підліток, викравши вночі з магазину алкоголь і сигарети на 6 тис грн, розпив його із приятелями
23:31
/ 1
У Мукачеві 70-річний чоловік вбив співмешканця доньки ударами дошки по голові
19:48
У Ключарках на Мукачівщині зіткнулися Skoda та Volkswagen
14:47
/ 4
На Воловеччині дві жінки викрали гроші з каплички
14:33
/ 4
В Ужгороді поліція затримала іноземця, який з мачете напав на сусіда
14:07
Під час пиятики на кладовищі берегівець вкрав у приятеля по чарці гаманець з великою сумою
17:08
/ 11
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав хабара за "дозвіл" на вивезення контрабандних сигарет
17:05
Прикордонник, що за 800 доларів хабара сприяв на Закарпатті контрабанді тютюну до Угорщини, постане перед судом
01:57
/ 9
У Мукачеві, розібравши стіну з сусіднього магазину, обікрали магазин зброї
14:36
Затверджено обвинувальний акт двом оперуповноваженим у побитті двох ужгородців у міськвідділку поліції
13:55
/ 1
Мешканець Ужгорода, працюючи торговим представником, заволодів грошима підприємства на суму 30 тис грн
09:14
За минулу добу на Закарпатті жодного нового пацієнта з підозрою на COVID-19 не поступило
00:07
/ 8
На Великоберезнянщині затримали дві вантажівки з деревиною
17:42
/ 1
На Тячівщині затримали 70-річного "серійника", що виніс із хати селян телефон, алкоголь та продукти на понад 8 тис грн
16:06
У Виноградові взято під варту чоловіка, котрий ударив поліцейського ножем
» Всі новини