Молоді закарпатські художники презентуються в столиці Чехії (ФОТО)

У галереї Чеського центру в Празі відкрилася виставка "Ukraine NOW!" ("Україна сьогодні!"). Сучасне українське мистецтво представили 11 молодих українських художників та 2 творчих колективи. Серед них є і закарпатці: ужгородці Павло Ковач (Джуніор), Юрій Білей та мукачівська арт-група «Шапка».

Молоді закарпатські художники презентуються в столиці Чехії (ФОТО)

Виставка є спільним проектом Чеського центру у Києві, Посольства Чеської Республіки в Україні та  Щербенко Арт-Центру. Головним критерієм відбору художників була творча активність, ініціатива, сміливість у мистецьких проектах, оригінальність та бажання приймати творчі рішення для подальшого розвитку.

У проекті  "Україна сьогодні!" взяли участь талановиті українські художники віком до 35 років, які успішно презентували свої роботи на конкурсі МУХі ("Молоді українські художники")  2010, 2011 та 2012 років: Назар Білик, Зоя Орлова, Данило Галкін, Максим Чатський, Добриня Іванов, Євген Самборський, Ганна Звягинцева, Марина Талютто, Володимир Сай,  арт-група  "Tenpoint" та наші закарпатці.

Конкурс МУХі проходить в Україні за ініціативи Щербенко Арт центр з 2009 року і  має на меті розкрити творчий потенціал і підтримати діяльність молодих українських художників, залучити нове покоління митців у контекст сучасного українського художнього процесу та сприяти плідному діалогу глядацької аудиторії з актуальним мистецтвом.

Куратор виставки Марина Щербенко у передмові зазначила, що у проекті  "Україна сьогодні" показано мистецтво сьогодення, як його відчуває й презентує сучасна творча молодь. Кожен автор за допомогою певних засобів відтворення змісту у своєму творі розкриває актуальні проблеми суспільства. Це мистецтво апелює до свідомої аудиторії. Художники змальовують глядачу своє бачення процесів, що відбуваються в країні, описують сучасні проблеми, що їх турбують. Цей проект - дослідження не тільки сучасного  українського культурного контексту, адже представлені роботи дають яскраве уявлення про творчі тенденції, підходи молодих українських митців, а й аналіз соціальних умов, які, безперечно, впливають на творчість молодих авторів.

Так, у роботах Павла Ковача та Юрія Білея  досліджується питання національної ідентифікації, колективної пам'яті та історичної спадщини. Відповідь на питання "Що таке Україна сьогодні?" Павло Ковач зображує у формі інсталяції "Фонтан", яка поєднує природність і штучність, образ землі як безсмертний  символ України і дешеву китайську картину з зображенням водопаду (дзюрчання води і спів солов'я - символи, які часто порівнюють з українською мовою), як символ масовості, тиражності, підробки. Юрій Білей для своєї інсталяції "Trasfer" використовує банки - об'єкт для консервації, що закорінився в пам'яті українців  як асоціація з часами дефіциту в воєнний час та за часів Радянського Союзу - колективний страх залишитися без ресурсів для існування.

Група "Шапка", до якої увійшли дві мукачівки Олександра Токарева та Олеся Секереш, представили інсталяцію "Перепрокласти", засновану на усвідомленні того, що у певний момент життя людині необхідно переосмислити пройдений шлях. Перепрокладання маршруту допоможе позбутися минулого досвіду, оскільки він блокує наш розум, і готових шаблонів поведінки. Утворюється нове розуміння власного життя та людського буття взагалі.

Виставка триватиме до 28 серпня і супроводжуватиметься різними акціями. Зокрема, "Літературною Україною" (про переклади української літератури на чеську мову з 1998 року), презентацією пересувної виставки «Права людини в офсайді" (документування порушень прав людини і зменшення демократичних свобод в Україні), показом фільму "Український Челсі" та обговоренням з українськими активістами сучасної України та її поточних проблем.

Група "Шапка", інсталяція "Перепрокласти"

Юрій Білей, інсталяції "Trasfer"

Павло Ковач, інсталяція "Фонтан"

07 червня 2013р.

Теги: виставка, Чехія, художник

Коментарі

artist 2013-06-19 / 19:21:47
боже спаси нас од такого

557 2013-06-09 / 16:19:06
Лучше, чем у Малевича, конечно. Но не сравнить со средневековой голландской школой.

критик 2013-06-08 / 18:38:14
Маразмати й тільки, вот хто таке купить???????????????????????????????

vlad.gabda. 2013-06-08 / 13:17:06
Ocsenj interesnue a glavnoe glubokie rabotu.Zelau ne sgibatjsja,tvorcseskih uspehov.

Копча 2013-06-08 / 11:32:03
А король то голий. "Сучасне мистецтво" відображує стан суспільства. Можете сказати що я старомодний але це якась х..ня та аж ніяк не художні твори. Так мистецтвознавці, арт-критики та галеристи що "кормляться" на подібному будуть стверджувати що це єволюція мистецтва тож це і є мистецтвом. Натомість інфляція в художньому сегменті мистецтва досягла абсурду коли баночку консервованого лайна подають за мистецький прорив і продають з аукціонів (див. інтернет). На фото те ж лайно тільки в профіль.

НОВИНИ: Культура

00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 1
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
10:12
Виставку натюрмортів презентувала Андрея Павук у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
» Всі новини