Молоді закарпатські художники презентуються в столиці Чехії (ФОТО)

У галереї Чеського центру в Празі відкрилася виставка "Ukraine NOW!" ("Україна сьогодні!"). Сучасне українське мистецтво представили 11 молодих українських художників та 2 творчих колективи. Серед них є і закарпатці: ужгородці Павло Ковач (Джуніор), Юрій Білей та мукачівська арт-група «Шапка».

Молоді закарпатські художники презентуються в столиці Чехії (ФОТО)

Виставка є спільним проектом Чеського центру у Києві, Посольства Чеської Республіки в Україні та  Щербенко Арт-Центру. Головним критерієм відбору художників була творча активність, ініціатива, сміливість у мистецьких проектах, оригінальність та бажання приймати творчі рішення для подальшого розвитку.

У проекті  "Україна сьогодні!" взяли участь талановиті українські художники віком до 35 років, які успішно презентували свої роботи на конкурсі МУХі ("Молоді українські художники")  2010, 2011 та 2012 років: Назар Білик, Зоя Орлова, Данило Галкін, Максим Чатський, Добриня Іванов, Євген Самборський, Ганна Звягинцева, Марина Талютто, Володимир Сай,  арт-група  "Tenpoint" та наші закарпатці.

Конкурс МУХі проходить в Україні за ініціативи Щербенко Арт центр з 2009 року і  має на меті розкрити творчий потенціал і підтримати діяльність молодих українських художників, залучити нове покоління митців у контекст сучасного українського художнього процесу та сприяти плідному діалогу глядацької аудиторії з актуальним мистецтвом.

Куратор виставки Марина Щербенко у передмові зазначила, що у проекті  "Україна сьогодні" показано мистецтво сьогодення, як його відчуває й презентує сучасна творча молодь. Кожен автор за допомогою певних засобів відтворення змісту у своєму творі розкриває актуальні проблеми суспільства. Це мистецтво апелює до свідомої аудиторії. Художники змальовують глядачу своє бачення процесів, що відбуваються в країні, описують сучасні проблеми, що їх турбують. Цей проект - дослідження не тільки сучасного  українського культурного контексту, адже представлені роботи дають яскраве уявлення про творчі тенденції, підходи молодих українських митців, а й аналіз соціальних умов, які, безперечно, впливають на творчість молодих авторів.

Так, у роботах Павла Ковача та Юрія Білея  досліджується питання національної ідентифікації, колективної пам'яті та історичної спадщини. Відповідь на питання "Що таке Україна сьогодні?" Павло Ковач зображує у формі інсталяції "Фонтан", яка поєднує природність і штучність, образ землі як безсмертний  символ України і дешеву китайську картину з зображенням водопаду (дзюрчання води і спів солов'я - символи, які часто порівнюють з українською мовою), як символ масовості, тиражності, підробки. Юрій Білей для своєї інсталяції "Trasfer" використовує банки - об'єкт для консервації, що закорінився в пам'яті українців  як асоціація з часами дефіциту в воєнний час та за часів Радянського Союзу - колективний страх залишитися без ресурсів для існування.

Група "Шапка", до якої увійшли дві мукачівки Олександра Токарева та Олеся Секереш, представили інсталяцію "Перепрокласти", засновану на усвідомленні того, що у певний момент життя людині необхідно переосмислити пройдений шлях. Перепрокладання маршруту допоможе позбутися минулого досвіду, оскільки він блокує наш розум, і готових шаблонів поведінки. Утворюється нове розуміння власного життя та людського буття взагалі.

Виставка триватиме до 28 серпня і супроводжуватиметься різними акціями. Зокрема, "Літературною Україною" (про переклади української літератури на чеську мову з 1998 року), презентацією пересувної виставки «Права людини в офсайді" (документування порушень прав людини і зменшення демократичних свобод в Україні), показом фільму "Український Челсі" та обговоренням з українськими активістами сучасної України та її поточних проблем.

Група "Шапка", інсталяція "Перепрокласти"

Юрій Білей, інсталяції "Trasfer"

Павло Ковач, інсталяція "Фонтан"

07 червня 2013р.

Теги: виставка, Чехія, художник

Коментарі

artist 2013-06-19 / 19:21:47
боже спаси нас од такого

557 2013-06-09 / 16:19:06
Лучше, чем у Малевича, конечно. Но не сравнить со средневековой голландской школой.

критик 2013-06-08 / 18:38:14
Маразмати й тільки, вот хто таке купить???????????????????????????????

vlad.gabda. 2013-06-08 / 13:17:06
Ocsenj interesnue a glavnoe glubokie rabotu.Zelau ne sgibatjsja,tvorcseskih uspehov.

Копча 2013-06-08 / 11:32:03
А король то голий. "Сучасне мистецтво" відображує стан суспільства. Можете сказати що я старомодний але це якась х..ня та аж ніяк не художні твори. Так мистецтвознавці, арт-критики та галеристи що "кормляться" на подібному будуть стверджувати що це єволюція мистецтва тож це і є мистецтвом. Натомість інфляція в художньому сегменті мистецтва досягла абсурду коли баночку консервованого лайна подають за мистецький прорив і продають з аукціонів (див. інтернет). На фото те ж лайно тільки в профіль.

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини