Відбувся звітний концерт колективів художньої самодіяльності Ужгородщини (ФОТО)

«Ужгородщина в обіймах України» - під такою назвою 11 травня 2013 року в концертному залі районного будинку культури (кінокомплекс «Доміон») пройшов звітний концерт колективів художньої самодіяльності Ужгородського району, присвячений 22-ій річниці Незалежності України.

Відбувся  звітний концерт колективів художньої самодіяльності Ужгородщини (ФОТО)

Відкрив концерт народний ансамбль пісні і танцю районного будинку культури "Дружба", яким керує Арпад Іллар, балетмейстер  Микола Мовнар, керівник оркестру Михайло Петрушевський. У виконанні «Дружби» прозвучала композиція  "У твоїх обіймах, Україно моя!» (муз. обр. А.Іллара і М.Петрушевського).  

Заступник голови Ужгородської районної державної адміністрації Сергій Андрійович Когутич високо оцінив потенціал художніх колективів району, побажав самодіяльним артистам успіхів і далі, як зіницю ока, берегти перлини художньої самодіяльності.

Ведучі концерту Ірина Юращук і Володимир Шікало оголосили склад обласної комісії-журі, яку очолив начальник управління культури облдержадміністрації, заслужений працівник культури України Юрій Федорович Глеба. У своєму вітальному слові Ю.Ф.Глеба привітав усіх учасників творчого звіту-концерту (а їх було понад 200 чоловік) і побажав усім гарних виступів і творчих успіхів.

Пісень у той день на сцені було багато, одна від одної кращі, і колективи представили їх на високому рівні. Прекрасно виступили народні вокальні ансамблі "Ужанка" РБК   (кер. О.Новак), "Джерело" (БК с.Худльово, кер. В.Сентипал і О.Ніколенко), народний ансамбль "Цинторія" РБК (кер. Є.Сівак), вокальний ансамбль "Арніка" (кер. С.Рябець і Л.Дубенко ). Журі також відмітило виступ самодіяльного народного хору «Виноградар» БК смт. Середнє (керівник  Л.Ленарт, хормейстер С.Симочко, керівник оркестру О.Гададі), у виконанні якого майстерно прозвучала в’язанка закарпатських народних пісень в обр. Д.Задора.

Тепло зустріли глядачі прекрасний народний ансамбль угорської пісні "Ружа" БК с. Тийглаш (кер. Чілла Сікора). У супроводі ансамблю народної пісні і музики «Цімбори» (кер. Ф.Бернат) співачки з натхненням виконали віночок угорських пісень "Колотосегі". На високу похвалу заслужила і композиція "Жала траву" (пост. Я.Шевчіка), і словацька народна пісня «Танцуй, танцуй» (обр. М.Райхла), які майстерно виконав народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» Середнянської дитячої школи мистецтв (кер. С.Симочко, балетмейстер О.Хижун). В’язанку словацьких народних пісень в обр. Й.Павловича  виконав народний чоловічий вокальний ансамбль «Бетяри»  БК с.Сторожниця (кер. С.Рябець і В.Куцик).

Танці на цьому звітному концерті були справжніми родзинками.    Зразковий дитячий танцювальний ансамбль "Потічок" БК с.Кам’яниця (кер. Л.Петрецька) показав танці «Сопілкарі» і «Закарпаття – рідний край» (пост. Л.Петрецької). Народний хореографічний ансамбль «Ритм» БК с.Есень (кер Т.Сабов) виконав закарпатський народний танець «Бубнарський» (пост. К.Балог) і «Кросноменті» (пост. Т.Сабова). Новостворений хореографічний ансамбль «Наша файта» БК с.Сторожниця (кер. М.Огразанська) темпераментно виконав словацький народний танець «Родинний» (пост. М.Огразанської) 

На концерті були представлені усі жанри. Гарно також виступив  народний інструментальний ансамбль "Рапсодія" районного будинку культури (кер. Л.Дубенко) з попурі на теми циганських мелодій (обр.В.Короленка);  а також учень  Малодобронської дитячої школи мистецтв Ласло Зозулич (труба, клас викл. П.Сані). який виконав твір «Кічі дєре велем ружат седні» (композитор І.Сенеш).    

У фіналі концерту  чудово прозвучали пісні  «Ти не вір» і «Україна» у виконанні солістки районного будинку культури Ірини Юращук. А потім всі учасники концерту виконали «Молитву за Україну» М.Лисенка і О.Кониського, що стала прекрасним закінченням звіту-концерту, присвяченого неньці-Україні, в обіймах якої розквітає багатонаціональна Ужгородщина.

Не можна не згадати добрим словом і виставку робіт народних умільців -  Марти Желізняк із Чабанівки, Ярослави Забруцької з Гайдоша, Діани Пінте з Великої Доброні, Надії Фленько з Нижнього Солотвина та ін. Одним словом, на звітному концерті було що подивитися, було що послухати. Тут представили все найкраще, чим може похвалитися район.

Члени журі із високими званнями  заслужених працівників культури України  (Петій-Потапчук Н.Й. – художній керівник і головний диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору; Ухач О.М. – голова циклової комісії духових і естрадних інструментів Ужгородського коледжу культури); а також директор обласного організаційно-методичного центру культури Рудейчук В.В. і провідний методист цієї ж установи Мишанич В.В. одноголосно визнали, що Ужгородський район чудово підготував звітний концерт, що саме тут плідно плекають таланти. Це було дуже приємно слухати.  Позитивно було оцінено  і роботу головного режисера концерту Василя Клочуряка, і режисера-консультанта Тараса Гарагонича, і балетмейстера Миколи Мовнара, і звукорежисера Михайла Короля.  Також було відзначене гарне і змістовне тематичне оформлення сцени, де прапори України і Ужгородського району поєднала Великодня писанка як символ миру, злагоди і єднання Ужгородщини – колиски багатонаціональних культур, які плекають працівники культури району, щоб залишити їх нащадкам, як неоціненний скарб духовності нашого народу.

Леонтій Ленарт, начальник відділу культури Ужгородської райдержадміністрації, заслужений працівник культури України, для Закарпаття онлайн

13 травня 2013р.

Теги: культура, звіт, концерт

Коментарі

hucul 2013-05-22 / 14:43:39
дякую тобі гуцуле за коментар. люблю я цю роботу. я цим жию. а ти звідки?

1612 2013-05-14 / 23:14:38
Глядачі і обласне журі побачили гарний концерт. А проблеми і мають залишатися поза кадром. Так має бути. Нікого не цікавить, які проблеми були в організаторів заходу.

гуцул 2013-05-13 / 21:55:13
Клучуряк рулить

міро 2013-05-13 / 21:31:45
Молодці! Нажаль проблеми залишились"поза кадром"....

НОВИНИ: Культура

14:33
У вересні в Ужгороді кілька днів поспіль триватимуть "Монологи над Ужем" із міжнародним представництвом
12:14
З нагоди Дня Незалежності в Ужгороді майстри представлять свої роботи на виставці "Із джерел народних"
10:10
Естрадно-духовий оркестр обласної філармонії привітає слухачів в Ужгороді із Днем Незалежності концертом
01:20
/ 2
У вересні в Ужгороді відбудеться фестиваль старовинної музики "Фортеця Унґ"
16:55
На Рахівщині бажаючих навчатимуть на майстер-класі особливостям гуцульського вовноткацтва
13:44
Назустріч Дню Незалежності України в Ужгороді представлять низку тематичних виставок
11:40
В Ужгороді "поетично" зберуться "Лицарі Карпат"
10:34
"Кольори Карпат" із Закарпаття перемогли у кількох номінаціях на фестивалі-конкурсі в Польщі
23:43
В Ужгороді відкриється виставка живопису Сергія Глущука "Нова зустріч"
10:14
Вухо, горло, ніс, ноги, тушка, хвіст
13:04
/ 1
Закарпатець Андрій Любка презентує свою десяту книжку на 10-му "Меридіані"
16:57
У вересні в Ужгороді покажуть стрічки Міжнародного кінофестивалю "Світло"
09:27
Словацький фотохудожник пропонує в Ужгороді пройти "Дорогою життя"
02:05
/ 1
Ювілейну виставку творів Івана Бондаренка відкрили в Ужгороді
13:02
Коли хобі стає сенсом життя
09:44
Іван Бондаренко представить в Ужгороді свій художній доробок
21:25
/ 1
100-річний ювілей відзначив відомий закарпатський поет і прозаїк Петро Продан
13:57
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
09:15
Мукачівський драматичний театр презентував у Литві "Князя Корятовича"
10:29
В Ужгороді у рамках проєкту "Кримський дім об’єднує серця" кримський татарин навчав гончарству
10:45
/ 3
Бібліотекарі запрошують в Ужгороді на капуркову
09:20
Художню виставку мисткині з Чернівців запрошують оглянути в Ужгороді
12:40
На Закарпаття прямує фестиваль "З країни в Україну"
23:52
В Ужгороді відкрилася виставка українських художників угорського походження
15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
» Всі новини