Бограч з м'ясом косулі, з олениною, з "метаними" галушками сьогодні куштували на Берегівщині(ФОТО)

На чемпіонаті з приготування бограчу у селі Косонь на Берегівщині визначено команду-переможця: переможцем журі визнало команду з села Рафаново Берегівського району, яка на презентаційній таблиці значилась, як «учасник Бар «Сабіна».

Бограч з м

Обирали кращих з 8-ми команд, які взяли участь у чемпіонаті з приготування бограчу, що сьогодні вперше пройшов у селі Косонь Берегівського району. Бограч команди готували кожна за своєю «секретною» рецептурою. Так, варіанти цієї традиційної угорської страви можна було запримітити дуже різні: від традиційного бограчу – до бограчу з м’ясом косулі, з олениною, із закарпатськими «метаними» галушками. Щоправда, майже кожна команда утрималась від додавання у страву великої кількості гострого перцю – щоб скуштувати її вільно змогли й гості фестивалю також. 

За порцію бограчу просили 25 гривень, а за бажання гостей пропонували додатково приправляти страву перцем для гостроти. За умовами конкурсу, окрім головної страви, учасники також мали приготувати й другу страву, і тут також було різноманіття: команди запікали реберця на вогні, готували плов, смажили овочеві шашлики, запікали картоплю з м’ясом у пеці (страви з пеки, чи то дзвона, є традиційними у Далматинській кухні – пояснювали кухарі).

Хоч готувати команди розпочали ще з раннього ранку, переможця журі оголошувало вже ближче до вечора. Ним стала команда бару «Сабіна» з села Рафайново Берегівського району. Винагороду у сумі 25 тисяч гривень учасники команди пообіцяли витратити на благоустрій рідного села.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

09 травня 2013р.

Теги: бограч, фестиваль, Косонь

Коментарі

гость из Ужгорода 2013-05-29 / 00:38:57
ОТСТОЙ! ФУФЛО! ОБДИРАЛОВКА! СТЫД вам И ПОЗОР!

Лека 2013-05-13 / 15:45:14
Попали на фестиваль случайно, честно говоря немного разочарованы, очередь сумашедшая, бограч начал заканчиваться у некоторых участников на половине очереди,хотели попробовать разные варианты, а конечном итоге взяли то, что осталось, так как сказали, что денег не возвращают.
Фестивалем это конечно назвать сложно,получился конкурс из восьми участников КТО БОЛЬШЕ ЗАРАБОТАЕТ,такой себе день очередей и недовольсва, мы с компанией нас было 9 человек немного разочарованы.
Вход на территорию был 15грн.за час, смысла идти туда на час нету.
Были там в прошлом году той же компанией в сентябре, нам очень понравилось, решили вернуться,в общем все не так уж и плохо, произошли положительные изменения, территорию достаточно окультурили, но вот фестиваль немного подпортил картинку.
Ну всякое бывает!
Кстати ,на территории отеля готовят очень неплохой бограч, который всегда можно купить без очереди,кухня конечно на территории скудноватая нету что заказать, а вообще в тех краях очень вкусно готовят!
Там конечно не Турция, но хотя бы раз поехать стоит!!!

anonimus 2013-05-12 / 22:42:47
Позорще, а не фестиваль. Кілометрова черга щоб заплатити за вхід, та 10тикілометрова щоб купити талончик на бограч. Тобто заплативши за годину, можно всю годину простояти у внутрішній черзі. Це не просто совок, це повний ...ц! Ціна тарілочки бограча - 25 грн, в той час як у сусідній В. Бийгані - в місцевому ресторані - 20 грн. за півкілограмову миску з відбірними величезними кусками мяса без черги в тишині і щей до столу подадуть. В загальному - ще ніколи не відчував себе настільки ошуканим лохом :)

Турист Istvanu 2013-05-11 / 22:10:47
Мадяре пиши повну інформацію, ане так як на рекламних щитах, 15 грн. за годину, входной билет на территорию пляжа?

лілі 2013-05-11 / 11:08:13
Реклама-двигатель торговли, это прекрасно знают люди которые решили за один день заработать все и сразу... Испорченное настроение от очередей, грязная "термальная" вода, стук и шум от строительства и наконец- голодные, мы с семьей едем домой. Добро пожаловать в Косино-Термальный комплекс!!!

Istvan 2013-05-11 / 10:13:37
15 грн. - это было входной билет на территорию пляжа. И дало возможность искупаться в "целительной воде".

rio 2013-05-10 / 17:36:36
Цей чемпіонат організував термальній басейн, а не села Косонь. У нас було фестиваль тушкованого півня:)

Rio 2013-05-10 / 17:32:03
http://www.youtube.com/watch?v=sxxkKpz50ic

david vakuff 2013-05-10 / 16:50:32
у Косонь за тістечка треба ходити а не за бограч

Пан Баклажан 2013-05-10 / 16:29:07
Я як відчував - вчора кликали знайомі на цей фест, а ми відмовились.
Судячи з коментарів - не даремно.

Володимир 2013-05-10 / 15:16:07
Краще б в Дідово таке свято зробили!

Zoltán 2013-05-10 / 13:41:19
Первый раз, но думаю и последний, в прошлом году осенью был на шошто. Заплатил нормальные входные (говорят сейчас еще дороже), и не получил никакого кайфа. В бассейне с термальной водой люди как рыба в консервной банке, пиво как в пятизвездочном хотеле, за одни кремлзики просили 15 гривен (на базаре картошка стоила 1,2 гривен). Менталитет: содрать и седьмую шкуру, за 1-2 года получить обратно вложенные деньги. В Кишварде тоже термальнные воды: на целый день входные 1100 форинтов, где-то 40 гривен, после обеда пару сотен форинтов, а под вечер копейки. Чистота, уют, кухня разнообразная и очень дешевая. Не случайно почти на каждом шагу услышишь разговоры "по-нашему", или по-словацки. Один огромный минус для нас – эта граница.

Турист Галині Іванівній 2013-05-10 / 11:15:21
То, що ж Вам там сподобалось:)) якщо Ваш коментар говорить протилежне?

Галина Іванівна 2013-05-10 / 11:03:25
А мені сподобалося. Хоча організація, на трійку з мінусом. Величезні черги на вході і на виході, дурдом біля казанів з бограчем( ми в черзі стояли більше години). Якось не продумано все! Така реклама всюди, а персонал не справлявся, усі бігали, метушилися. Було багато невдоволених, які втікали звідти. Висновок один - сервіс хромав на дві ноги і , якщо вже задумали такий масштабний захід, то треба було все врахувати і бограчу більше зварити і персонал підготувати.

посетитель 2013-05-10 / 10:46:04
Разводняк по Береговски! ПОЗОР!!! Организаторов к ответственности! Мордой в бограч,задом на мангал и браслет на лоб!

Віталік 2013-05-10 / 07:59:30
Відвідав я цей захід, витратив 730 гривень, задоволення 0, діти ні чим не враженні, чемпіонат бограчу з восьма учасниками, дружина ледь мене не придушила.
Дякуємо за такий турнірчик, але вдруге, та ні, зовсім у Косино не приїду.
Віталій. Стрий

Турист 2013-05-09 / 22:49:11
Цілком підтримую попередній коментар, прийшли з сім'єю на відпочинок, а отримали одне розчарування. Саму ідею перетворили в бухгалтерію. При вході заплати за вхід(з одного дорослого за одну годину перебування 15 грн, а за дитину (якщо ріст вище 90 см.:) 10 грн,потім за бограч, котрий так і не змогли скуштувати (годину потрібно було вистояти в черзі за бограчем), Пропоную наступний рік ще брати плату за повітря яким дихаєш на території. Більше туди не поїдем.

Коротко 2013-05-09 / 22:20:07
Косоньський "хай-тек" провалився. Ускладнили й перемудрили з технікою, забули про людину, думали про бухгалтирію) Аби півгодини стояти у черзі за бограчем на Берегівщині, де того харчу більше ніж воробків? То можуть хіба голодні туристи десь із-за Уралу, що без гідів за п'ять метрів від траси блукають.Голодні люди на масовці в Закарпатті то настояще ноу-хау Косина.

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті