В Ужгороді стартувала поетична весна (ФОТО, ВІДЕО)

9 березня, в Ужгороді, у теплій затишній атмосфері арт-кафе зібралися поціновувачі мистецтва. Саме таким чином присутні вирішили розпочати весняний сезон та поділитися енергією, якою насичена творчість кожного з них.

В Ужгороді стартувала поетична весна (ФОТО, ВІДЕО)

Уже не вперше  молоді ужгородські поети і письменники збираються разом на творчі вечори, але вперше це відбулося у нещодавно відкритому «Bürger Art-Cafe», завдяки організаторам Дмитру Крестьянінову та Марії Черничко, а також багатьом творчим особистостям, які кожен раз вкладають частинку своєї душі в подібні заходи.

Пробудження проекту «АРТ весна» розпочалося з об’єднання літератури і музики — цього разу до проекту долучилася талановита чарівна Юліанна Хоменко, яка виконала музичні твори на скрипці та електронному фортепіано.

Сьогодні на зустрічі можна було почути твори талановитої молоді Ужгорода, які в переважній більшості розкривали тематику інтимної лірики. Оксана Крьока, Віктор Опаленик, Валентин Кузан, Юліана Хоменко, Ольга Мацо, Віталіна Коваль, Томаш Деяк, Торі Ром, Борис Сулим, Марічка Черничко — саме вони сьогодні представили свою творчість ужгородцям.

Борис Сулим — гість із прекрасного міста Лева, автор поетичних збірок «Місто Любові» (2004) та «Відлуння і Тіні»(2008). Його твори перекладено німецькою, англійською, французською, польською та італійською мовами.

Організатор проекту — Марічка Черничко — розповіла про те, яким саме чином вона познайомилася з присутнім сьогодні гостем зі Львова Борисом Сулимом:

Познайомилася я із цим талановитим молодим чоловіком не на літературних читаннях і навіть не в театрі. Минулого літа ми з моїм хлопцем їздили до Угорщини, а поверталися автостопом. Борис якраз повертався з Відня. Ми проговорили з ним всю дорогу до Ужгорода. І вирішили: наша дружба лише розпочинається.

Свіжим поглядом на соціальні питання вирізнився Віктор Опаленик, який є співзасновником літературного об’єднання «Хербст». Про свою творчість він каже так:

Мені хотілося робити щось важливе, а я незнав що. І якось так почав писати.

Словами  Віктора, він пише «про те, як життя могло б скластися, про те, як воно буває».

Ольга Мацо, епатажна дівчина з ніжністю в середині, як вона про себе каже «Я римую мрії з дійсністю», вразила присутніх своїми віршами. З її вуст пролунали вірші: «Скриньки» — еротичний вірш про поєднання поезії і музики та «Мости» — вірш про єднання душ в одну цілу душу. «Скриньки» — це верлібр, а «Мости» — римований вірш. Говорити про щось, що єднає ці вірші, не можна, вони зовсім різні та їх нічого не поєднує, наголошує Оля. Але обидва вони по-своєму інтимні.

Вірші Віталіни Коваль спрямовані не тільки на образну і смислову передачу того, чим марить автор, але і на виклик слухача. Віталіна вважає, що її творчість це діалог. Продуктивний діалог. На її думку, місія автора полягає в провокації розумового процесу, і якщо ця провокація буде успішною, з розвиваючим результатом, то творчість автора варта уваги.

А ось ветеранів поетичного руху Ужгорода Валентина Кузана та Михайла Фединишинця поєднало те, що вони обидва зачитали вірші своїх батьків. Валентин презентував зовсім нову книгу свого батька, Василя Кузана — «Пірсинг». Це поетичні мініатюри. Хоку і таке інше… І тексти маленькі, і книга маленька. Але приємно! Ці мініатюри писалися впродовж багатьох років», — зауважив Валентин про збірку свого батька.

Михайло Фединишинець зачитав вірші свого батька та розповів присутнім про часи, коли писати було важко, коли кожне слово могло стати вирішальним у житті автора.

Щодо візуального наповнення зустрічі, то воно теж не залишилось поза увагою організаторів. Марічка Черничко звернулася до відомих закарпатських художників Юрія Боднара та Віктора Миговича з ідеєю використати їх роботи для художнього оформлення арт-кафе у весняному настрої. Пан Боднар любязно надав три свої твори у спокійних ніжно-зелених тонах, а роботи В. Миговича додали художньої експресивності стінам арт-кафе. У кожного відвідувача арт-кафе була унікальна можливість переглянути відому роботу Віктора — «Фединишинець зодіакальний».

Марічка Черничко запевнила, що подібні зустрічі будуть продовжуватись і надалі.

«АРТ весна»: Віктор Мигович, Борис Сулим, Марічка Черничко, Юліанна Хоменко, Дмитро Крестьянінов, Михайло Фединишинець

Юрій Ломакін, uzhinform. Фото автора

11 березня 2013р.

Теги: поет, вірші, АРТ весна

Коментарі

Мідянка 2013-03-11 / 06:56:01
Файний захід,дай,Боже, добрих і оригінальних текстів. окрім тусні. Від камери треба було прибрати вішалку з одягом і не знімати поетку чи клавішницю на фоні численних шнурів . А як весна обіцяє бути артистичною, то цю молодіжну креатуру треба тільки вітати, бо вже набридли перманентні писки й гласи інтернетові

НОВИНИ: Культура

15:35
В Ужгороді представлять художній "Ноктюрн на трьох мольбертах"
12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
» Всі новини