Олена Шведова із Заккарпаття — переможець Всеукраїнського літературного конкурсу "Гранослов-2006"

Колись, читаючи словник Памво Беринди, відомий поет Дмитро Павличко натрапив на слово «гранословіє», як означення слова «віршування». Так народився заголовок його книги 1968 року «Гранослов», який, починаючи з 1991 року реінкарнувався у назву Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів.

Олена Шведова із Заккарпаття — переможець Всеукраїнського літературного конкурсу "Гранослов-2006"Відтоді НСПУ та Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту щорічно ним опікуються. Та найголовніше те, що «Гранослов» протягом цих років став стандартом якості молодого літератора.

«Гранослов» – це золота брама, крізь яку проходить обряд «ініціації» талановита молодь, яка ступивши на шлях високопрофесійного письма, стає членами Спілки письменників», – зазначив у вітальному слові на церемонії вручення дипломів лауреатам конкурсу «Гранослов-2006» голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський, – за 15-річну історію конкурсу всі, хто отримав високе звання лауреата – це люди, які знайшли своє творче обличчя і вдячні журі конкурсу, яке допомогло пробити глухий асфальт суб’єктивності й кон’юнктури мистецького світу задля росту їхніх талантів.

Член журі конкурсу «Гранослов» Петро Осадчук зізнався, що перечитав кілометри рукописів і прийшов до одного висновку: неможливо навчити творити, але можна підтримати хист. Зокрема, Петро Ілліч нагадав, що гранословівськими лауреатами були такі відомі нині поетеси, як Катерина Калитко, Олеся Мамчич, Ніна Кур’ята та інші.

У своєму «напутньому слові» знаний поет, і за сумісництвом, член журі Іван Андрусяк розповів історію про те, як йому на редагування потрапив один рукопис під заголовком «Публічниє люді», який як за змістом, так і за назвою йому дуже нагадував словосполучення «публічні дівки», саме тому його побажання було коротким: «люди, не будьте публічними, будьте просто людьми і ви станете хорошими письменниками».

Заступник голови НСПУ, маститий письменник Василь Шкляр не говорив нічого, натомість пильно слухав промови лауреатів – воно, звісно, і зрозуміло, адже справжні прозаїки мають бути багатослівні у своїй творчості, а отже, знову таки – не публічні.

Голова журі конкурсу «Гранослов» Василь Герасим’юк наголосив на тому, що з приходом в апарат Спілки покоління «свіжої крові» 25-річних, так званого покоління двотисячників, і, у тому числі, до складу журі «Гранослова» (серед них зокрема, Анна Багряна й Наталя Чибісова), кількість переможців зменшилась, і пояснити це можна ні чим іншим, як зростанням вимогливості у критеріях оцінки молодих письменників.

Найприємнішу мить нагородження розділили між собою переможці Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов», рукописи яких вийдуть окремими книгами: Олеся Воронюк (проза, м.Чернівці), Наталія Добжанська (проза, м.Луцьк), В’ячеслав Левицький (поезія, м. Київ), Павло Щириця (поезія, м. Київ); а також – дипломанти, твори яких побачать світ на шпальтах альманаху: Ольга Горошанська (проза, м. Київ), Тетяна Давидченко (поезія, м. Запоріжжя), Олег Єршов (поезія, Сумська обл.), Ірина Кулаковська (поезія, м. Чернігів), Яна Климентовська (поезія, Чернігівська обл.), Катерина Рассудіна (поезія, м. Київ), Олена Ткачук (поезія, Хмельницька обл.), Оксана Сайко (проза, Тернопільська обл.), Ірина Собченко (поезія, м. Київ), Світлана Хопта (проза, м.Івано-Франківськ), Олена Шведова (проза, Закарпатська обл.).

«Гранолов» підбив підсумки? Нехай живе «Гранослов», позаяк знов усі охочі вибороти титул «гранословівця» можуть надсилати свої рукописи за адресою: 01 025, вул. Десятинна, 10, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, літературний конкурс «Гранослов», попередньо дізнавшись умови конкурсу в Кабінеті молодого автора за адресою вул. Банкова, 2, Національна спілка письменників України… Адже, як сказав би у цій ситуації Тарас Григорович, «… і Гранословіє пошли».
УНІАН
25 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:01
Полювання на сина
10:29
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 2
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
» Всі новини