Ужгородський ансамбль старовинної музики взяв участь у фестивалі Bach-fest в Сумах

Ужгородський ансамбль старовинної музики "Castrum Hung" взяв участь у Міжнародному фестивалі Bach-fest, що вже в 17-ий раз відбувся у Сумах. Ансамбль виступив у органному залі Сумської обласної філармонії 10 листопада з концертом у двох відділеннях.

Ужгородський ансамбль старовинної музики взяв участь у фестивалі Bach-fest в Сумах

Ансамбль CASTRUM HUNG (Ужгород) заснований у 1994 році. Брав участь в фестивалях старовинної музики у Польщі, Латвії, Львові.

Основний склад ансамблю – Степан Тихоненко (мист.керівник, лютня, циттерн), Оксана Хархаліс (меццо сопрано), Лариса Шувалова (віола да гамба, фідель, блокфлейта). У концерті у Сумах у складі ансамблю вперше брали участь молоді музиканти, викладачі Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора – Ганна Данканич (сопрано), випускниця Львівської музичної академії ( вокал та хорове диригування), Олексій Тулюк (тенор) – випускник Національної музичної академії України ім. П.Чайковського ( хорове диригування) та київські музиканти – Тетяна Трегуб (клавесин, віола да гамба, блокфлейта), Поліна Зіхарян (віола да гамба) та Олександр Хорольський (віола да гамба).

Степан Тихоненко – засновник та керівник ансамблю, натхненник та організатор міжнародного музичного проекту «Кодекс Кайоні – самобутність у центрі Європи»,
засновник та голова Центру старовинної музики КАСТРУМ УНГ. З 1996 року він виготовляє струнні музичні інструменти для виконавців старовинної музики (лютні, віоли, готичні арфи, середньовічні фіделі, торбани та ін.). Займається старовинною музикою багато років, самостійно оволодів грою на середньовічній, ренесансовій та бароковій лютнях, англійському циттерні, навчався на майстер-класах відомих европейських музикантів.

У першому відділенні концерту була виконана музика з рукописної збірки 17 сторіччя "Кодекс Кайоні", яку записував Янош Кайоні (1629-1687) - францисканський монах румунського походження з Трансильванії, римо-католицький священик, музикант-органіст, засновник друкарні та упорядник декількох визначних музичних збірок. У концертній програмі «ПОВЕРНЕННЯ З НЕБУТТЯ», що була представлена на "Бах-фесті", були відображені різні аспекти музичного життя Трансільванії 17-го століття: пролунали духовні вокальні та інструментальні поліфонічні твори великих італійських, німецьких композиторів 16-17 ст. ( Л.Віадана, А.Гранді, Хасслер та ін.), інструментальна французька, німецька, угорська, румунська танцювальна та органна (клавірна) музика. Автором деяких п'єс є сам Янош Кайоні. Можливо, музика, що її записав та зберіг від забуття скромний францисканський монах Янош Кайоні, лунала колись й на теренах нашого краю…

Концертна програма « ПОВЕРНЕННЯ З НЕБУТТЯ» стала продовженням минулорічної програми «Кодекс Кайоні – самобутність у центрі Европи», яка була представлена на фестивалі давньої музики у Львові у жовтні 2011 року. Водночас ця програма є лише часткою у справі повернення сучасникам звучання пам'яток музичної культури, яки збереглися на території Карпатського регіону.

Спеціально для створення та виконання цієї концертної програми Степан Тихоненко виготовив музичні інструменти та зібрав разом музикантів з Ужгорода та Києва, для яких старовинна музика, виконавство на відповідних до епохи музичних інструментах 0 не одномоментне захоплення, а довгий та кропіткий шлях пізнання.

Друге відділення концерту було присвячене творам Й.С. Баха.Чотири найкрасивіші арії з кантат, ораторій великого композитора майстерно і натхненно виконала у супроводі київських учасників ансамблю його солістка, солістка Закарпатської обласної філармонії Оксана Хархаліс.

Виступ ужгородців сумська публика зустріла щирими, тривалими аплодисментами.
Учасники ансамблю "Castrum Hung" дякують організаторам фестивалю та сумчанам за теплу (у прямому й переносному значеннях), святкову атмосферу органного залу Сумської філармонії, повністю заповненого доброзичливими слухачами.

20 листопада 2012р.

Теги: музика, Castrum Hung, Тихоненко

Коментарі

НОВИНИ: Культура

14:51
Закарпатці стали учасниками Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України на Прикарпатті
14:46
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків виступав на фестивалі духовної пісні в Словаччині
13:08
74-ий театральний сезон у Закарпатському облмуздрамтеатрі відкриє "Нічний вартівник і праля"
20:07
В Ужгороді відбулася Всеукраїнська творча лабораторія "Хореографічне мистецтво Закарпаття"
00:37
В Ужгороді відбувся фестиваль гончарства
23:26
ФОТОФАКТ. У реформатській церкві Вишкова виявили унікальний розпис XIV ст.
15:47
/ 2
Свої художні роботи презентувала в Ужгороді викладачка англійської Ольга Янович
01:54
В Ужгороді відкрили виставку картин і шкіряних колажів
16:37
У Виноградові відкрили мистецьку виставку "Зв’язок поколінь"
23:27
На малій сцені Закарпатського драмтеатру відбувся допрем’єрний показ вистави
15:40
Другий фестиваль гончарства відбудеться цієї суботи у скансені в Ужгороді
09:57
На ювілейній виставці "Малий Лувер" в Ужгороді презентували 100 картин
22:18
Закарпатський народний хор презентував музичний фільм "Ой, на горі винобрання"
09:38
На Рахівщині відбувся видовищний хореографічний фестиваль ім. Волощука
23:52
Обласний театр у Хусті запрошує на прем’єру трагкомедії "Коматозники"
15:40
Закарпатський облмуздрамтеатр зустрічатиме глядачів у неділю виставою "Я чекаю на тебе, мій любий!.."
09:19
Книгу ромською про життя циган у Підвиноградові презентували на Закарпатті
22:58
В Ужгороді презентували виставку медитативного живопису
11:55
До Ужгорода з концертом завітає джазовий колектив Aramis із Сум
10:23
Мукачівський драматичний театр відкрив 73 театральний сезон трагікомедію "З днем народження, Генріх!"
10:20
В Ужгороді більше тижня тривав фестиваль старовинної музики "Фортеця Унг"
18:18
Концерт фортепіанного дуету з Мексики відбувся в Ужгороді
16:07
/ 1
30 робіт, присвячених Ужгороду, представили на огляд у скансені батько й син Климковичі та Василь Парій
15:41
В Ужгороді врочисто закрили фестиваль "Інтерлялька"
13:25
ФОТОФАКТ. Студентський оркестр музичного коледжу ім. Задора концертом привітав освітян із професійним святом
» Всі новини