Ужгородський ансамбль старовинної музики взяв участь у фестивалі Bach-fest в Сумах

Ужгородський ансамбль старовинної музики "Castrum Hung" взяв участь у Міжнародному фестивалі Bach-fest, що вже в 17-ий раз відбувся у Сумах. Ансамбль виступив у органному залі Сумської обласної філармонії 10 листопада з концертом у двох відділеннях.

Ужгородський ансамбль старовинної музики взяв участь у фестивалі Bach-fest в Сумах

Ансамбль CASTRUM HUNG (Ужгород) заснований у 1994 році. Брав участь в фестивалях старовинної музики у Польщі, Латвії, Львові.

Основний склад ансамблю – Степан Тихоненко (мист.керівник, лютня, циттерн), Оксана Хархаліс (меццо сопрано), Лариса Шувалова (віола да гамба, фідель, блокфлейта). У концерті у Сумах у складі ансамблю вперше брали участь молоді музиканти, викладачі Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора – Ганна Данканич (сопрано), випускниця Львівської музичної академії ( вокал та хорове диригування), Олексій Тулюк (тенор) – випускник Національної музичної академії України ім. П.Чайковського ( хорове диригування) та київські музиканти – Тетяна Трегуб (клавесин, віола да гамба, блокфлейта), Поліна Зіхарян (віола да гамба) та Олександр Хорольський (віола да гамба).

Степан Тихоненко – засновник та керівник ансамблю, натхненник та організатор міжнародного музичного проекту «Кодекс Кайоні – самобутність у центрі Європи»,
засновник та голова Центру старовинної музики КАСТРУМ УНГ. З 1996 року він виготовляє струнні музичні інструменти для виконавців старовинної музики (лютні, віоли, готичні арфи, середньовічні фіделі, торбани та ін.). Займається старовинною музикою багато років, самостійно оволодів грою на середньовічній, ренесансовій та бароковій лютнях, англійському циттерні, навчався на майстер-класах відомих европейських музикантів.

У першому відділенні концерту була виконана музика з рукописної збірки 17 сторіччя "Кодекс Кайоні", яку записував Янош Кайоні (1629-1687) - францисканський монах румунського походження з Трансильванії, римо-католицький священик, музикант-органіст, засновник друкарні та упорядник декількох визначних музичних збірок. У концертній програмі «ПОВЕРНЕННЯ З НЕБУТТЯ», що була представлена на "Бах-фесті", були відображені різні аспекти музичного життя Трансільванії 17-го століття: пролунали духовні вокальні та інструментальні поліфонічні твори великих італійських, німецьких композиторів 16-17 ст. ( Л.Віадана, А.Гранді, Хасслер та ін.), інструментальна французька, німецька, угорська, румунська танцювальна та органна (клавірна) музика. Автором деяких п'єс є сам Янош Кайоні. Можливо, музика, що її записав та зберіг від забуття скромний францисканський монах Янош Кайоні, лунала колись й на теренах нашого краю…

Концертна програма « ПОВЕРНЕННЯ З НЕБУТТЯ» стала продовженням минулорічної програми «Кодекс Кайоні – самобутність у центрі Европи», яка була представлена на фестивалі давньої музики у Львові у жовтні 2011 року. Водночас ця програма є лише часткою у справі повернення сучасникам звучання пам'яток музичної культури, яки збереглися на території Карпатського регіону.

Спеціально для створення та виконання цієї концертної програми Степан Тихоненко виготовив музичні інструменти та зібрав разом музикантів з Ужгорода та Києва, для яких старовинна музика, виконавство на відповідних до епохи музичних інструментах 0 не одномоментне захоплення, а довгий та кропіткий шлях пізнання.

Друге відділення концерту було присвячене творам Й.С. Баха.Чотири найкрасивіші арії з кантат, ораторій великого композитора майстерно і натхненно виконала у супроводі київських учасників ансамблю його солістка, солістка Закарпатської обласної філармонії Оксана Хархаліс.

Виступ ужгородців сумська публика зустріла щирими, тривалими аплодисментами.
Учасники ансамблю "Castrum Hung" дякують організаторам фестивалю та сумчанам за теплу (у прямому й переносному значеннях), святкову атмосферу органного залу Сумської філармонії, повністю заповненого доброзичливими слухачами.

20 листопада 2012р.

Теги: музика, Castrum Hung, Тихоненко

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
22:47
Арійський світ Ярослава Ороса
» Всі новини