На площі Театральній в Ужгороді урочисто відкрито пам’ятник Ігнату Рошковичу (ФОТО, ВІДЕО)

Пам’ятник всесвітньо знаному художнику встановлено на перетині площі Театральній та набережної Незалежності: остання свого часу носила ім’я митця (набережна Рошковича).

На площі Театральній в Ужгороді урочисто відкрито пам’ятник Ігнату Рошковичу (ФОТО, ВІДЕО)

На відкриття пам’ятника завітали представники творчої еліти та влада міста, генеральний консул консульства Угорщини в Ужгороде Йожеф Бочкаї, автор скульптури Михайло Колодко та меценат Іван Волошин.

Як розповів у ході відкриття скульптор Михайло Колодко, «у пошуках місця, де встановити пам’ятник, ми зупинились саме на одній з головних площ міста. За нашим задумом, Рошкович малює картину саме річки й мосту, відтак, ми вирішили дещо «відтягнути» картину в ту епоху, коли жив художник, і коли міст був зовсім іншої форми. Тепер кожен бажаючий матиме змогу побачити, яким міст був у ті часи, коли вулицями Ужгорода ходив Ігнатій Рошкович».

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

19 листопада 2012р.

Теги: Рошкович, відкриття, скульптура

Коментарі

ужгородка 2012-11-26 / 23:03:31
пам'ятник - це круто, приємно, що Ужгород збагачується цікавими скульптурами.
от тільки як вони виглядають на тлі цих ґламурних будівель із вивісками типу "parfum studio"..., на місці яких могли б бути відреставровані архітектурні пам'ятки міста!

Hungi 2012-11-20 / 15:13:11
Олег 2012-11-20 / 01:12:27
2Ужгород: "...Сигарета в руці, малює у краватці-метелику..."

Якщо є сумніви щодо краватки - подивіться ось це:
http://s019.radikal.ru/i611/1211/63/1234520e8b24.jpg

- Дуже доречне подання ! Чомусь дехто вважаеє, що художник має працювати, як бомж в засмальцьованій робі :))

Я дуже радий відкриттю цього доречного для міста Ужгород пам'ятника. І не треба завжди все політизувати ... Велика подяка меценату і автору !!

Олег 2012-11-20 / 01:12:27
2Ужгород: "...Сигарета в руці, малює у краватці-метелику..."

Якщо є сумніви щодо краватки - подивіться ось це:
http://s019.radikal.ru/i611/1211/63/1234520e8b24.jpg

ужгородець 2012-11-19 / 21:51:18
До афери з Короною причетні виключно ті,хто є на цьому фото - Волошин і Погорєлов. Балога до цього не причетний ані мізинцьом.

А Волошин - дрібний афер, місце якому - в камері

Олександр 2012-11-19 / 21:28:12
Як всі заспівали на підтримку Волошина, а ще пару місяців назад обсипали його брудом, щоб не спалити його покровителя Балогу, які були замішані в афері з короною. А тепер хвалите Волошина забуваючи, що будова, біля якої стоїть цей пам'ятник теж була історичною архітектурою, доки її не зруйнував та перебудував з нуля Волошин. А, до речі, за передачу цієї будівлі теж голосували депутати від ЄЦ, а тепер вихваляєте їх.

Ігор Баран 2012-11-19 / 21:15:47
Класний памятник, цілком європейський. Щодо Волошин піариться - хай всі так піаряться

Пан Баклажан 2012-11-19 / 19:58:02
Як на мене, дуже непоганий пам"ятник - в європейському дусі.
Може таки Колодко!

За сигарету в руці - окремий решпект.
На тлі антитютюнової істерії зобразити людину з сигареткою - то вже сміливо, навіть виклик.

журналіст 2012-11-19 / 19:54:34
:))))

журік 2012-11-19 / 19:31:20
У Волошина журналістам місяцями не виплачують зарплату,сам він - по вуха в кредитних боргах, тому й ставить,для показухи, пам'ятники. Аби показати, що все в нього ОК

Стас 2012-11-19 / 19:18:58
Волошин піариться

Ужгород 2012-11-19 / 17:06:30
Ну що на таке скажеш -- дебіли!

Сигарета в руці, малює у краватці-метелику, "угорський художник" і таке інше.

Колодківщина процвітає.

Шкода тих кілька розумних людей, що є на фото.

ANTON 2012-11-19 / 16:32:15
УЖГОРОД СТАНЕ КРАСИВИМ ЯКЩО ТАК ЙОГО БУДУТЬ ЛЮБИТИ

НОВИНИ: Культура

16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
15:28
У Міжгір'ї на початку липня відбудеться фестиваль "Рекітське сузір'я"
12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
09:47
Коцертну програму "Вівальді та Моцарт" презентував камерний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
» Всі новини