На площі Театральній в Ужгороді урочисто відкрито пам’ятник Ігнату Рошковичу (ФОТО, ВІДЕО)

Пам’ятник всесвітньо знаному художнику встановлено на перетині площі Театральній та набережної Незалежності: остання свого часу носила ім’я митця (набережна Рошковича).

На площі Театральній в Ужгороді урочисто відкрито пам’ятник Ігнату Рошковичу (ФОТО, ВІДЕО)

На відкриття пам’ятника завітали представники творчої еліти та влада міста, генеральний консул консульства Угорщини в Ужгороде Йожеф Бочкаї, автор скульптури Михайло Колодко та меценат Іван Волошин.

Як розповів у ході відкриття скульптор Михайло Колодко, «у пошуках місця, де встановити пам’ятник, ми зупинились саме на одній з головних площ міста. За нашим задумом, Рошкович малює картину саме річки й мосту, відтак, ми вирішили дещо «відтягнути» картину в ту епоху, коли жив художник, і коли міст був зовсім іншої форми. Тепер кожен бажаючий матиме змогу побачити, яким міст був у ті часи, коли вулицями Ужгорода ходив Ігнатій Рошкович».

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

19 листопада 2012р.

Теги: Рошкович, відкриття, скульптура

Коментарі

ужгородка 2012-11-26 / 23:03:31
пам'ятник - це круто, приємно, що Ужгород збагачується цікавими скульптурами.
от тільки як вони виглядають на тлі цих ґламурних будівель із вивісками типу "parfum studio"..., на місці яких могли б бути відреставровані архітектурні пам'ятки міста!

Hungi 2012-11-20 / 15:13:11
Олег 2012-11-20 / 01:12:27
2Ужгород: "...Сигарета в руці, малює у краватці-метелику..."

Якщо є сумніви щодо краватки - подивіться ось це:
http://s019.radikal.ru/i611/1211/63/1234520e8b24.jpg

- Дуже доречне подання ! Чомусь дехто вважаеє, що художник має працювати, як бомж в засмальцьованій робі :))

Я дуже радий відкриттю цього доречного для міста Ужгород пам'ятника. І не треба завжди все політизувати ... Велика подяка меценату і автору !!

Олег 2012-11-20 / 01:12:27
2Ужгород: "...Сигарета в руці, малює у краватці-метелику..."

Якщо є сумніви щодо краватки - подивіться ось це:
http://s019.radikal.ru/i611/1211/63/1234520e8b24.jpg

ужгородець 2012-11-19 / 21:51:18
До афери з Короною причетні виключно ті,хто є на цьому фото - Волошин і Погорєлов. Балога до цього не причетний ані мізинцьом.

А Волошин - дрібний афер, місце якому - в камері

Олександр 2012-11-19 / 21:28:12
Як всі заспівали на підтримку Волошина, а ще пару місяців назад обсипали його брудом, щоб не спалити його покровителя Балогу, які були замішані в афері з короною. А тепер хвалите Волошина забуваючи, що будова, біля якої стоїть цей пам'ятник теж була історичною архітектурою, доки її не зруйнував та перебудував з нуля Волошин. А, до речі, за передачу цієї будівлі теж голосували депутати від ЄЦ, а тепер вихваляєте їх.

Ігор Баран 2012-11-19 / 21:15:47
Класний памятник, цілком європейський. Щодо Волошин піариться - хай всі так піаряться

Пан Баклажан 2012-11-19 / 19:58:02
Як на мене, дуже непоганий пам"ятник - в європейському дусі.
Може таки Колодко!

За сигарету в руці - окремий решпект.
На тлі антитютюнової істерії зобразити людину з сигареткою - то вже сміливо, навіть виклик.

журналіст 2012-11-19 / 19:54:34
:))))

журік 2012-11-19 / 19:31:20
У Волошина журналістам місяцями не виплачують зарплату,сам він - по вуха в кредитних боргах, тому й ставить,для показухи, пам'ятники. Аби показати, що все в нього ОК

Стас 2012-11-19 / 19:18:58
Волошин піариться

Ужгород 2012-11-19 / 17:06:30
Ну що на таке скажеш -- дебіли!

Сигарета в руці, малює у краватці-метелику, "угорський художник" і таке інше.

Колодківщина процвітає.

Шкода тих кілька розумних людей, що є на фото.

ANTON 2012-11-19 / 16:32:15
УЖГОРОД СТАНЕ КРАСИВИМ ЯКЩО ТАК ЙОГО БУДУТЬ ЛЮБИТИ

НОВИНИ: Культура

10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
17:50
Концерт пам'яті народної артистки України Етелли Чуприк відбувся в Ужгороді
17:48
/ 3
Виставку світлин румунського фотографа Лайоша Нодя презентували в Ужгороді
10:07
В Ужгороді презентують новий роман Наталії Дурунди "Зрада"
13:06
/ 2
У Рахові презентували "Думаю в стовпчик" Оксани Йонаш-Тодер та "Моєї музики акорд…" Михайла Томашука
11:27
В Ужгороді буде Romantic від Олександра Садварія
19:18
А у вашому місті відбувся вернісаж?
17:02
Безкоштовний показ вистави організували на сцені Ужгородського інституту культури і мистецтв
10:12
Виставку натюрмортів презентувала Андрея Павук у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
16:52
/ 3
На Воловеччині відновлюють унікальну пам'ятку сакральної архітектури
11:27
/ 3
В Ужгороді відкрилася виставка графіки Шандора Балога
09:13
Фестиваль американського кіно "Незалежність" відбудеться в Ужгороді
17:14
До днів угорської культури в Ужгороді представили виставку робіт митців товариства Міхая Мункачі
12:50
В Ужгороді відбудеться концерт пам'яті Етелли Чуприк
16:47
/ 1
В Ужгороді відкрилася "родинна" виставка робіт батька й сина Михайла та Віталія Кінчів
16:33
В Ужгороді відбувся вечір пам’яті Юрія Мейгеша
» Всі новини