"Квадратний метр" подорожчав

Влада Ужгорода вдвічі підняла квартплату і звільняє від учнів 4-ту школу

"Квадратний метр" подорожчавНа засіданні міськвиконкому 21 червня прийняте рішення про зміну тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Йому передувало громадське обговорення, проведено аналіз техніко-економічних показників, обгрунтовано необхідність такого кроку. Так, за період дії тарифів з травня 2005 року відбулося подальше підвищення рівня мінімальної заробітної плати (з 262 грн. до 420 грн., або в 1,6 разу), збільшення вартості будівельних та інших матеріалів, що вплинуло на зростання фактичної собівартості послуг на 27 % у першому кварталі порівняно з минулим роком. Також від початку поточного року змінено умови оподаткування, перехід підприємств зі спрощеної на загальну систему оподаткування, сплату ПДВ. Вже за перший квартал 2007 року збитки підприємств житлового господарства склали 329, 3 тис. грн. Передбачається, що підвищення тарифів дозволить створити передумови для беззбиткової діяльності цих підприємств, а також збільшити кількість послуг, які вони надаватимуть.

Тобто від 1 липня вводяться нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються підприємствами житлового господарства для мешканців будинків, що обладнані ліфтами, в розмірі 0,66 грн. за 1 кв. м загальної площі; інших упорядкованих будинків — 0,62 грн. за 1 кв. м загальної площі, неупорядкованих будинків — 0,25 грн. за 1 кв. м загальної площі.

Наголошено, що ЖРЕРи повинні виділяти на утримання апарату, виплату зарплати тощо не більше 20 % отриманих коштів, інші 80% мають бути акумульовані й спрямовані на благоустрій, упорядкування територій та їх утримання. «У перспективі кожен будинок повинен буде мати власний рахунок, з якого кошти відраховуватимуться на його утримання, а ЖРЕРи щоквартально звітуватимуть, скільки коштів вони отримали з того чи іншого будинку за надані послуги, та які саме послуги вони надали», — прокоментував прес-секретар міського голови Олег Подебрій.

Виконком міської ради затвердив перелік будинків, які підлягають відключенню від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Це — вул.Щедріна, 38а; вул.Котовського, 19; вул.Канальна, 33; вул.Перемоги, 171; вул.Керченська, 7; вул.Довженка, 18; вул.8 Березня, 3; вул. Залізнична, 4/22 (1 поверх) — обласна стоматполіклініка.

З метою оптимізації закладів освіти вирішено провести реконструкцію окремих навчальних закладів, зокрема ЗОШ № 4, де від початку функціонування школи капітального ремонту не проводилося. Наразі тут навчаються 90 дітей (хоча школа розрахована на 500—600 учнів), відсутні перші класи. Обстеження конструкцій шатрового даху школи та класних приміщень провели ДПУ «Закарпатмісто», міська санепідемстанція, управління праці та соціального захисту населення, відтак комісією зроблено висновки, що покрівля даху з черепиці потребує заміни, над входом з цегляного карниза випадають цеглини, тому вхід до приміщення школи є потенційно небезпечним, у приміщеннях третього поверху висока вологість, недостатнє освітлення (воно становить всього 22 % від норми), тому необхідно замінити всі світильники, а також несучі балки, крокви тощо.

Виконком Ужгородської міської ради розглянув можливість матеріального стимулювання освітніх програм та підтримки обдарованих учнів. З міського бюджету вони щомісячно отримуватимуть 100 грн. стипендії. Також вирішено відшукати кошти на ремонт житла й встановлення газових колонок для тринадцяти ветеранів Великої Вітчизняної війни та їхніх вдів.
Людмила Миколаєва, РІО
22 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:06
/ 2
На Закарпатті заради порятунку шпилькових від масового всихання мобілізували біологічних захисників природи
17:26
Флеш-арт до Міжнародного дня захисту дітей відбувся на Театральній в Ужгороді
17:18
71 автобус виїхав на маршрути Ужгорода
16:03
Дитсадки у Мукачеві запрацюють 9 червня
11:50
У Мукачеві провели майже півтисячі операцій із заміни суглобів
11:29
У Мукачеві відкриють школу батьківства, материнства та подружнього життя
11:12
На Закарпатті відновлено пропускні операції у пунктах пропуску "Малий Березний" і "Малі Селменці"
02:59
Закарпатець скинув 37 кг ваги і відкрив клуб здорового способу життя у Мукачеві
01:03
З понеділка Мукачево також запускає громадський транспорт
00:14
/ 4
Компромісом, що дозволив розблокувати КПП "Тиса", стало мито 55 центів за кілограм "італійської" посилки
19:17
/ 4
КПП "Тиса" блокували перевізники з "подрібненими" партіями товару - голова Закарпатської ОДА
15:18
/ 12
КПП "Тиса" тимчасово розблоковано, на місці перебуває голова Закарпатської ОДА - ЗМІ
14:13
/ 8
Держприкордонслужба опублікувала світлини і відео з заблокованого КПП "Тиса" на Закарпатті
13:13
/ 12
На КПП "Тиса" авто прикордонників виштовхали на узбіччя
11:45
/ 10
Перевізники заблокували КПП "Тиса"
02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
01:47
/ 7
Під тиском ЗМІ закарпатські чиновники скасували тендер і купують респіратори в 4 рази дешевше
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 2
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 3
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 11
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
» Всі новини