Ужгородська влада знову незаконно оприлюднила персональні дані журналіста

Услід за історією з публікацією персональних даних громадської активістки Вікторії Рижової на сторінці муніципальної газети «Ужгород», влада обласного центру знову показала, якої вона думки про журналістів та їхню роботу.

Ужгородська влада знову незаконно оприлюднила персональні дані журналіста

Сьогодні, 15 жовтня, на одному з сайтів, який належить колишньому меру обласного центру Сергію Ратушняку, був опублікований засканований текст інформаційного запиту, надісланий Ужгородській міській раді журналісткою газети «Старий Замок «Паланок» та зареєстрований загальним відділом мерії.  Більше того — публікація містить номер мобільного телефону та адресу електронної скриньки журналістки, що суперечить Закону про захист персональних даних.

На питання, як цей запит міг потрапити до мережі, у загальному відділі міської ради відповіли, що роздрукували документ і віднесли його у приймальню міського голови Віктора Погорелова. Віктор Володимирович запевнив головного редактора «Старого Замку» Ларису Подоляк, що він не уявляє як таке могло статися, можливо хтось зламав електронну скриньку. Однак нагадаємо, так само через Погорелова був оприлюднений запит Вікторії Рижової.

Газета «Старий Замок» передає заяву до обласної прокуратури.

15 жовтня 2012р.

Теги: інформаційний запит, персональні дані, порушення закону

Коментарі

журічка 2012-10-16 / 23:15:28
з дуба та ще й на кактус. Зайдіть хоча б не фейсбук і познайомтесь заочно. А як матимете сміливість, то напишіть Віці. Це те ж саме, що мені б зараз сказали, що мене не існує.

журік 2012-10-16 / 11:16:41
Перечинець, ти чьо, з дуба впав?

перечинец 2012-10-16 / 11:01:05
А кто такая гражданка Викотрия Рыжова?! Это псевдоним! Реального человека (по паспорту) с таким именем и фамилией не существует! Кто знаком с ней - может это подтвердить!
Поэтому никакого нарушения Закона при печати в газете не было!

дивуюся 2012-10-16 / 10:38:32
Ярослав 2012-10-16 / 00:23:32
Порядок
складання, подання та розгляду інформаційних запитів в управлінні праці та соціального захисту населення Старобешівської райдержадміністрації.
Чому це ви вирішили посилатися саме на цей Порядок? Читайте Закон "Про доступ до публічної інформації" і дізнаєтеся,що запит подається в електронному вигляді також.

Ужгородка 2012-10-16 / 07:32:00
Если журналистка отправляла официальный, а не конфиденциальный запрос, то телефон и адрес эл. почты должна была поставить НЕ свои личные, а газеты, редакции или где она там работает. А если это ее личный запрос, то причем здесь журналистика ?

Ярослав Глагола 2012-10-16 / 02:00:07
Ознайомився! Посмішка є - саркастична!

О.Д. 2012-10-16 / 01:29:01


Ярославе, хоч і не навмисно, але ви таки змусили мене посміхнутися.. )) Гірко посміхнутися...

Ось три записи з мого блогу. З них ви зрозумієте, чому...

http://zakarpattya.net.ua/Blogs/83062-Smert-zhurnalistyky

http://zakarpattya.net.ua/Blogs/98278-Vykhodzhu-zi-Spilky

http://zakarpattya.net.ua/Blogs/98616-SBU-i-poludurky


Ярослав Глагола - О.Дибі 2012-10-16 / 01:18:18
Пане, Олеже! Належним чином журналістську спільноту могла б згуртувати Закарпатська обласна організація Національної Спілки журналістів. Я не намагаюся Вас розсмішити, я тільки висловив своє побажання щодо ролі та працездатності цієї організації. Чи не настав вже час активізувати роботу організації? За останні місяці відбулося ряд "наїздів" на журналістів. На грані прийняття був закон про наклеп. Як реагувала на ці свавілля влади Закарпатська обласна організація НСЖУ? Ніяк!!! Скільки офіційних листів-протестів надіслано Спілкою на адресу гнилої влади? Зіро!!!!

Ярослав 2012-10-16 / 00:23:32
Порядок
складання, подання та розгляду інформаційних запитів в управлінні праці та соціального захисту населення Старобешівської райдержадміністрації.
...
2. Оформлення запиту на інформацію
2.1. Письмовий запит подається шляхом заповнення форми письмового запиту на публічну інформацію, затвердженої цим наказом, або в довільній формі та має містити:
– ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документу, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
– підпис і дату за умов подання запиту у письмовій формі.
От і поясніть,в якій формі вона його подала?В усній чи письмовій?

О.Д. 2012-10-16 / 00:10:44
За законом інформаційний запит можна відправляти і електронною пошто.

Ярослав 2012-10-16 / 00:04:13
Всі такі знавці законодавства?Тоді прошу пояснити,де Ви бачили Інформаційний запит?Ознайомтесь з зразком Інформаційного запиту і порівняйте з тим,що виклали в мережі(по темі).Воно не відповідає тому,яким повинен бути запит.Це ніщо інше як звичайний лист (неофіційний) в мерію.Інформаційний запит мусить містити дату,підпис-в данному випадку цього нема.Вислано електронною поштою (швидше за все надруковано в ворді,а не скан заяви з підписом).Про що можна далі говорити ще?

+++ 2012-10-15 / 21:53:25
Istvan, якщо ви комусь дасте свій номер телефону й прізвище, а він після цього їх викласть в інтернет та газети, ви так само скажете, що самі винуваті?
Ви поняття не підміняйте. Журналісти особисту інформацію видають, бо така процедура в запитах, а не тому, що їм кортить її викласти. А те, що відбувається, потім - це принаймні підло, а взагалі-то протизаконно.

Istvan 2012-10-15 / 21:40:52
Кто не хочет выдавать свои персональные данные - пусть сам не выдает.

Слов'янин 2012-10-15 / 21:29:01
А хто така взагалі Рижова?.. Одні журналісти піарять Ратушняка, інші - Балогу, Симоненка, Януковича, Кличка, Тягнибока, Тимошенко...
При всій повазі до журналістської професії, не слід піддаватися зайвим емоціям...
Судячи з усього, цікаво, чи не був присутній в темі Михайло Темнов?

жур-т 2012-10-15 / 19:28:55
ungvarets, читай закон, а не фантазуй

+++ 2012-10-15 / 19:26:53
ungvarets, це ви щойно самі собі придумали й намагаєтеся видати за правду.

ungvarets 2012-10-15 / 19:21:31
Журналіст при виконанні обов'язків НЕ МАЄ приватної електронної адреси, адреси проживання та номера телефону. Це вже публічна інформація.

журік 2012-10-15 / 19:19:16
І справа не в імені. А в розголошенні приватної електронної адреси, адреси проживання, номера телефона і т.д.

журік 2012-10-15 / 19:11:50
За публікацію персональних даних без згоди власника передбачено кримінальну відповідальність. І якщо ви не бачите в порушенні закону проблеми - залишається лише вам поспівчувати

ungvarets 2012-10-15 / 19:02:07
Ну, якщо ти журналіст - публічна особа, то будь готовий, відповідати за всю свою роботу (статті, листи, запити і т.п.) своїм іменем. Нічого страшного в цьому не бачу. Не подобається бути журналістом, є море інших шляхів заробити на життя.

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина