Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів

14 червня Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини на виїзному засіданні у Путильському районі Чернівецької області прийняла звернення до Гуцульської громади», а також три звернення до Прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Зокрема що стосується необхідності прийняття державної програми підтримки будівництва нових і реконструкції діючих електромереж та впровадження енергозберігаючих технологій, про вирішення проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат та «Про державну підтримку Гуцульських фестивалів та інших регіональних мистецьких заходів».

Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів«Майже 70 відсотків господарських дворів на території Гуцульського регіону Українських Карпат не мають можливості користуватися природним газом, а в таких високогірних районах як Верховинський Івано-Франківської області та Путильський Чернівецької не газифіковано жодного населеного пункту. На потреби опалення об'єктів соціальної інфраструктури та житлових будинків тут щороку вирубується значна кількість лісових насаджень, що негативно впливає на екологію краю».

У Зверненні до Кабміну щодо проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат йдеться: «Територія окремих гірських районів Гуцульщини межує з Румунією, яка є членом Євросоюзу. Однак, стан дорожнього господарства та більшості гірських шляхів сполучення віддалених сіл та присілків з районними та обласними центрами знаходиться в незадовільному стані. Щорічні стихії руйнують дорожні комунікації, берегозахисні дамби та шляхи, значна кількість населених пунктів з року в рік залишається без транспортного сполучення».

«Гуцульські фестивалі-це велике мистецьке дійство справді міжнародного масштабу, — йдеться у зверненні до керівника Уряду, — проте нам ніяк не вдається впросити Міністерство культури, мистецтва і туризму України, аби включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним державним фінансуванням.

Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини, яку очолює заступник голови Косівської районної ради Івано-Франківщини Петро Стефлюк ( заступник — голова Путильської районної ради Буковини Андрій Дутчак-ЗІК) і Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» звернулось до Віктора Януковича з проханням зобов'язати Міністерство культури, мистецтва і туризму України включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним джерелом фінансування» . Водночас гуцульська асоціація просить український уряд «надавати фінансову підтримку в здійсненні заходів для збереження, примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, зокрема тих, що живуть в українських селах Румунії».

Виїзне засідання Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини проходило на базі Усить-Путильської сільради; наступні відбудуться у містах Коломиї та Яремче. У місті Яремче пройде цьогорічний 17-ий Гуцульський фестиваль.

Довідка.

До Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини входить Косівський, Верховинський, Коломийський, Надвірнянський райони і місто обласного підпорядкування Яремче Івано-Франківської області, а також Путильський, Вижницький Чернівецької області, Рахівський -Закарпаття.

У прикордонній з Путильським районом Буковини смузі на території Румунії проживає більше 75 тисяч українців. На підтримку субетносів уряд Румунії, яка увійшла до Євросоюзу, щорічно виділяє 5 млн євро.
ЗІК
15 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

12:31
До 110-річчя Золтана Шолтеса в Ужгороді відкрили виставку творів митця "In memoriam"
10:08
На Закарпатті письменник Олександр Гаврош презентував свою нову книгу "Різдвяна історія Ослика Хвостика"
16:21
"Гуцульска бриндзя" цьогоріч зустрічатиме шанувальників у Рахові 8 вересня
09:47
"Грані життя" у графічних плакатах Володимира Карвасарного можна побачити в Ужгороді
13:38
На Закарпатті презентують нову дитячу книжку Олександра Гавроша про віслючка Хвостика
11:12
Художник із Хмельницького Володимир Карвасарний презентує свої роботи в Ужгороді
10:18
Закарпатський обласний муздрамтеатр закриє театральний сезон показом "Жменяків"
14:34
У Мукачеві можна оглянути роботи випускників художньої школи ім. Мункачі
11:26
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
15:50
Хорватське Матулі "пленерно" приймало гостей із Закарпаття
15:33
"Карпатські візії Синього виру" представив у Львові закарпатський живописець Василь Шиндра
16:40
Болгарія стала 21-ю країною в концертних подорожах Мукачівського хору хлопчиків та юнаків
14:25
/ 5
Берегівський Народний театр імені Я. Бандурович отримав перше місце у всеукраїнському фестивалі-конкурсі
08:31
/ 2
В Ужгороді презентували виставку "Скарби Берегова"
15:30
У скансені в Ужгороді можна буде оглянути "Скарби Берегова"
11:19
До 5 липня в Ужгороді можна оглянути акварельні роботи Оксани Кузьміної-Скальської
12:04
У скансені в Ужгороді відзначили 140-річчя вишківської хижі
14:26
Виставкова зала ужгородського скансену зацвіла "Рожевим цвітом"
11:40
Мукачівський драматичний театр "грантово" покаже виставу про князя Корятовича у Литві
10:02
/ 1
Художню виставку до Дня Конституції України відкрили в Ужгороді
06:45
Закарпатські лялькарі закрили театральний сезон участю у львівському фестивалі
15:32
Наприкінці червня поціновувачі мистецтва зможуть знову поринути "виставково" у сакуровий "Рожевий цвіт"
11:28
/ 1
Закарпатський американець Петро Часто презентує в Ужгороді свої спомини
21:35
У Тячеві вперше провели великий етнофестиваль
12:21
Перший Міжнародний фотосалон "Карпати" проходить в Ужгородському замку
» Всі новини