Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів

14 червня Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини на виїзному засіданні у Путильському районі Чернівецької області прийняла звернення до Гуцульської громади», а також три звернення до Прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Зокрема що стосується необхідності прийняття державної програми підтримки будівництва нових і реконструкції діючих електромереж та впровадження енергозберігаючих технологій, про вирішення проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат та «Про державну підтримку Гуцульських фестивалів та інших регіональних мистецьких заходів».

Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів«Майже 70 відсотків господарських дворів на території Гуцульського регіону Українських Карпат не мають можливості користуватися природним газом, а в таких високогірних районах як Верховинський Івано-Франківської області та Путильський Чернівецької не газифіковано жодного населеного пункту. На потреби опалення об'єктів соціальної інфраструктури та житлових будинків тут щороку вирубується значна кількість лісових насаджень, що негативно впливає на екологію краю».

У Зверненні до Кабміну щодо проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат йдеться: «Територія окремих гірських районів Гуцульщини межує з Румунією, яка є членом Євросоюзу. Однак, стан дорожнього господарства та більшості гірських шляхів сполучення віддалених сіл та присілків з районними та обласними центрами знаходиться в незадовільному стані. Щорічні стихії руйнують дорожні комунікації, берегозахисні дамби та шляхи, значна кількість населених пунктів з року в рік залишається без транспортного сполучення».

«Гуцульські фестивалі-це велике мистецьке дійство справді міжнародного масштабу, — йдеться у зверненні до керівника Уряду, — проте нам ніяк не вдається впросити Міністерство культури, мистецтва і туризму України, аби включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним державним фінансуванням.

Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини, яку очолює заступник голови Косівської районної ради Івано-Франківщини Петро Стефлюк ( заступник — голова Путильської районної ради Буковини Андрій Дутчак-ЗІК) і Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» звернулось до Віктора Януковича з проханням зобов'язати Міністерство культури, мистецтва і туризму України включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним джерелом фінансування» . Водночас гуцульська асоціація просить український уряд «надавати фінансову підтримку в здійсненні заходів для збереження, примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, зокрема тих, що живуть в українських селах Румунії».

Виїзне засідання Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини проходило на базі Усить-Путильської сільради; наступні відбудуться у містах Коломиї та Яремче. У місті Яремче пройде цьогорічний 17-ий Гуцульський фестиваль.

Довідка.

До Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини входить Косівський, Верховинський, Коломийський, Надвірнянський райони і місто обласного підпорядкування Яремче Івано-Франківської області, а також Путильський, Вижницький Чернівецької області, Рахівський -Закарпаття.

У прикордонній з Путильським районом Буковини смузі на території Румунії проживає більше 75 тисяч українців. На підтримку субетносів уряд Румунії, яка увійшла до Євросоюзу, щорічно виділяє 5 млн євро.
ЗІК
15 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

12:13
Закарпатський муздрамтеатр готує виставу про Тараса Шевченка
09:47
Коцертну програму "Вівальді та Моцарт" презентував камерний оркестр обласної філармонії в Ужгороді
15:12
У Чопі просто неба представлять виставку робіт Беати Куркуль, присвячених прикордонникам
09:47
Виставку Михайла Повка презентували у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді
09:14
До "шевченківських днів" Закарпатський народний хор презентує Шевченка у слові, пісні та пісочній анімації
09:41
Виставу "Це все вона" показали на малій сцені Закарпатського обласного театру
10:01
Полювання на сина
10:29
/ 1
На Закарпаття з нагоди 250-ї річниці з дня народження Бетховена завітав скрипаль Ігор Муравйов
00:52
Виставка "Графічне Закарпаття" відкрилась у галереї "Ужгород"
03:39
/ 3
В угорському консульстві в Берегові відкрилася персональна виставка художника Аттіли Коприви
17:09
/ 1
Спілка художників "Арт-Свалява" відзначила 10-річчя
17:07
Піаністка з Угорщини провела майстер-клас в Ужгороді
10:48
В Ужгороді дискутуватимуть про переклади художньої літератури на Закарпатті
16:47
/ 1
"Мелодії сердець" сестер Гаврилко лунали в Ужгороді
09:39
"Закарпатські візерунки" у піснях і танцях розкажуть в Ужгороді про те, як "На схилах Карпат"
10:57
Виставку графіки відкрили у Виноградові
10:06
/ 1
В Ужгороді відзначили 100-річчя від дня народження Семена Панька
03:16
В Ужгороді відбулася презентація "Зради" Наталії Дурунди
10:39
Симфонічний оркестр обласної філармонії разом зі скрипалем і диригентом Ігорем Муравйовим зіграють в Ужгороді Beethoven-а
13:55
/ 2
Львівська Опера на День Св. Валентина привезе в Ужгород "Лускунчика"
01:36
Виставку робіт Володимира Павлишина відкрили в Ужгороді
10:36
У "Паланку" в Мукачеві можна оглянути "Творчі рефлексії" митця з Володимир-Волинського Павла Юрчука
01:32
У Братиславі відкрилася масштабна виставка закарпатських художників
11:23
/ 1
У Хусті прем'єрно покажуть виставу про легендарного опришка Пинтю
10:23
Концертні "Мелодії сердець" сестер Гаврилко співоче линутимуть в Ужгороді до Дня всіх закоханих
» Всі новини