Отчий поріг Миколи Мушинки

"...При цій нагоді ще раз дуже вам дякуємо за організацію вчорашньої зустрічі – ми після неї надзвичайно збагачені і натхненні... З повагою і молитвою, Франциск, ЧСВВ"

    

Академік Микола Мушинка – постать добре знана в Україні. Високо шанована, авторитетна. У стосунках, справах, бесідах – людина щира і безпосередня, обовʼязкова й вимоглива. Не те, що добре, а глибоко обізнана в багатьох сферах. На ньому сходяться й перетинаються долі десятків й десятків провідних діячів українознавства та словʼянознавства з різних епох і з цілого світу. 
Що готується його нове видання – ми знали. Навіть певним чином причетні. І все ж презент – перший том «Вибраних творів» Миколи Мушинки «Від отчого порога» став приємною несподіванкою і справжньою віддушиною в ці тривожні дні. 

Отримати від автора фоліант майже на тисячу сторінок – справа небуденна. Тим більше, коли знаєш, що таких томів планується 20-25. 
Символічно, але абсолютно закономірно, – перший том охоплює доробок автора, присвячений рідному Курову та його околицям. Упорядником виступив син Миколи Мушинки Олесь, який подав також розлогу передмову. Велика, може, й вирішальна заслуга у зʼяві цього видання налеть дружині Маґді, яка, окрім усього іншого, упродовж десятиліть старанно опікується підготовкою праць до публікації й скрупульозно їх фіксує. 

   

Ми щиро вітали Миколу й Маґду Мушинків при цій нагоді, а до нас долучилися Володимир та Людмила Кришеники, отці-василіани Франциск Онисько та Лука Буняк. Ці затишні й змістовні години спілкування ніколи не зітруться з памʼяті.

   

Це мабуть той випадок, коли власне випадок стає традицією або й закономірністю. Колись у церкві в лемківській Зиндрановій ми стали свідками неймовірно приємної новини: Микола і Маґда Мушинки вчетверте стали дідом і бабою. Тоді - для Адамчика. Сьогодні ми про це з великою втіхою згадували. Бо саме нині в ужгородському привокзальному буфеті знову стали родинними свідками: світові явився другий правнук Мушинків, якому доля судить бути Іллею.

   

Нехай щастить йому в цьому бентежному світі!!!
Не випадковою видається й та обставина, що в маршрутці у напрямку автовокзалу відома українська поетка Ольга Тимофіїва зробила дарчий напис на своїй новій кнжці для Адамчика Мушинки, а ще один примірник "Малятам про звірят" спрезентувала без адресата. Звідки б то вона могла знати про Іллю!?

   

   

20 квітня 2019р.

Теги:

Коментарі

О.Д. 2019-04-20 / 16:35:27
Щиро вітаю п.Миколу і п.Магду з цим здобутком. Здоров'я і наснаги на нові результати!


Іван Ребрик
Публікації:
Відкрита Енциклопедія Миколи Мушинки. VIII. Іван Панькевич
/ 6Возз’єднати...
/ 2Інакші. Дмитро Федака
Звернення учасників Революції Гідності
/ 2Володимир Задорожний: Василь Кукольник
Відкрита енциклопедія Миколи Мушинки. VII. Зореслав
/ 1Дві непроминальні дати нашої історії: Йоанникій Базилович та Михайло Лучкай
/ 5Світ прийшов до Курова
/ 1Чергове число "Екзилю"
/ 3Володимир Кришеник: Гальмівні сліди на перегонах ліквідаторів України
Чверть століття "Ґражди"
/ 9Війна і Мир на сторінках "Новин Закарпаття"
Аркадій Шиншинов і його зелене чудовисько
/ 3Літературна сенсація
/ 3Відкрита енциклопедія Миколи Мушинки. VI. Федір Ґоч
...У тому шаленому ритмі життя...
/ 5Псевдолокалпатріотичні маніпуляції масовою свідомістю
/ 2Закарпаття під Угорщиною
/ 3Видатна угорська вчена Марія МАЄР про денаціоналізацію та мадяризацію русинів-українців Закарпаття
/ 5Іван Мацинський про Адольфа Добрянського
Іван Мацинський і Карпатська Україна
/ 2«Найбільший муж наших новіших часів...»
/ 5Урочиста академія памʼяті о. Августина Волошина
/ 2Іван Марґітич: Єдність віри і народу
/ 2Те, що не влазить в депозитарій...
» Всі записи